вериги за х5

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 18.05.2008
Местоположение: софия 0888515697
Пол: Мъж
Кара: е 39 530д
Детайли за колата: Е 39 530д комби 2000г

вериги за х5

Мнение от rocki1 » 15 Дек 2010, 22:38

колеги срам ме е за този вьпрос но шефа ми търси вериги за х5...има ли такива въобще...???????????????

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: вериги за х5

Мнение от RuM6n » 15 Дек 2010, 22:43

Има чорапчета-тип вериги най добрия вариант в твоя случай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 14.07.2005

Re: вериги за х5

Мнение от BlackAdder » 16 Дек 2010, 8:23

Обади се да провериш за чорапите http://www.autosock.bg/contacts.php .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: вериги за х5

Мнение от TPAKTOP » 16 Дек 2010, 10:55

А за спорт пакета има ли?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 3.05.2008
Местоположение: България
Кара: E91 2.0d

Re: вериги за х5

Мнение от azata » 16 Дек 2010, 10:57

Колеги нека някой който е използвал продукта да сподели впечатленията си от него.От инфото и видеото в сайта оставам с добри впечатления,но друго е да чуем мнения и от колеги.Иначе комплекта върви 180лв.
Любовта на мъжа минавала през стомаха...Голяма заблуда!!! Няма мъж,който да не държи частица от BMW в сърцето си...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: вериги за х5

Мнение от TPAKTOP » 20 Дек 2010, 11:05

Искам да попитам дали има някакъв проблем за Х5 ако купя от тези текстилните вериги но за предните колела? ЗА задните няма размер(315/35/20) Как е устроено самото предаване и дали има въобще смисъл да слагам веиги на предните колела?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: вериги за х5

Мнение от Roman 1 » 20 Дек 2010, 20:20

Тракторе,
Ако все още имаш гаранция или ползваш услугите на оторизиран сервиз, следва да знаеш, че когато имаш x-Drive, тези от BMW представителствата у нас мрънкат повече и се правят на много принципни и капризни.
В моя случай (също x-Drive) се наложи подмяна само на предни гуми, поради износване. В резултат, се оказах с предни Континентал и задни Бриджстон.
Да, ама не!!!
Онези ореваха орталъка, че щала да ми отпадне гаранцията, защото електрониката следяла сцеплението на всяко колело и така управлявала раздатъка на x-Drive-а. Поради тази причина гумите на преден и заден мост следвало да са от една и съща марка и модел, за да се постигне еднакво сцепление и постоянно равномерно натоварване.
Че е така, така е. Но не можаха да ми отговорят как точно се постига еднаквото сцепление, при положение, че задните ми гуми са 255, а предните 225. Само свиха рамене и казаха, че т'ва е друга работа.
Както и да е.
Посочих моя случай, за да отбележа, че е възможно да понесеш критика от родните "официални" представители на марката, ако попиташ за вериги за предните колела при тях.
Иначе личното ми мнение е, че x-Drive трябва да ми помага точно при различно сцепление на отделните колела, нали за това прехвърля до 100% от въртящия момент между мостовете, но това вече е друга тема.
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: вериги за х5

Мнение от TPAKTOP » 21 Дек 2010, 12:01

Roman 1 написа:Тракторе,
Ако все още имаш гаранция или ползваш услугите на оторизиран сервиз, следва да знаеш, че когато имаш x-Drive, тези от BMW представителствата у нас мрънкат повече и се правят на много принципни и капризни.
В моя случай (също x-Drive) се наложи подмяна само на предни гуми, поради износване. В резултат, се оказах с предни Континентал и задни Бриджстон.
Да, ама не!!!
Онези ореваха орталъка, че щала да ми отпадне гаранцията, защото електрониката следяла сцеплението на всяко колело и така управлявала раздатъка на x-Drive-а. Поради тази причина гумите на преден и заден мост следвало да са от една и съща марка и модел, за да се постигне еднакво сцепление и постоянно равномерно натоварване.
Че е така, така е. Но не можаха да ми отговорят как точно се постига еднаквото сцепление, при положение, че задните ми гуми са 255, а предните 225. Само свиха рамене и казаха, че т'ва е друга работа.
Както и да е.
Посочих моя случай, за да отбележа, че е възможно да понесеш критика от родните "официални" представители на марката, ако попиташ за вериги за предните колела при тях.
Иначе личното ми мнение е, че x-Drive трябва да ми помага точно при различно сцепление на отделните колела, нали за това прехвърля до 100% от въртящия момент между мостовете, но това вече е друга тема.
Успех!

Ами аз принципно си от два месеца не съм в гаранция и не ми дреме много за тях. Всъщност винаги съм карал с еднакви гуми. Тук ставаше въпрос за текстилни вериги които се карат не повече от 1-2км. Камор(специялно) ми предложиха да си купя 4 вериги ама на скромнота цена от над 900лв и то синджир от което бих си видял сметката на гумите! Точна цена не мога да ти кажа защото ме загубиха като слушател още като ми казаха че веригите за М5 са 600лв. Искам да си купя вериги ама няма! Звънях на тоя авто-чорап ама за спорт пакета не се произвеждат(задните гуми). За това отидох и си купих течни вериги и дано да не ми се налага да ги използвам!
Изображение

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook