Х1 малки лупи - как и кога се включват

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от Gqbriel » 11 Яну 2011, 12:15

Здравейте,
искам да попитам как и кога се включват малките/средните лупи.Поне докато четох из книжката не можах да намеря.Като включа на дълги,светят само големите лупи и съответно се вижда ,че блендата на лупата се отваря и светват напред.Гледах некви клипчета,за adapative xenon и това което гледах за 3-а серия е ,че малките лупи светват при завъртане на волана /ляв/десен .Всички функции от меню-то за светлини са включени но успех нямам.
Някой може ли да обясни.Мерси предварително
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от dan1el » 11 Яну 2011, 19:31

Копчето на светлините на Auto ли ти е?

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от cww » 11 Яну 2011, 21:34

И още един малко малоумен въпрос, но все пак - въпросната екстра номер 524, или иначе казано Adaptive headlights имаш ли я? :shock:
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от Gqbriel » 11 Яну 2011, 22:53

Да,имам я .Понеже цял ден го мислехме с колегите в офиса,звъннахме на М кар и се оказа,че малките лупи се включват,над 120км/ч - което е адси тъпо и аз не го разбирам. :dunno:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от vesko06 » 15 Яну 2011, 3:21

Малките лупи би трябвало да са ти daylight :)
П.С А това, която те са ти казали е голямата лупа - http://www.bmw.bg/bg/bg/newvehicles/x1/ ... ights.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10456
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от Leon » 18 Яну 2011, 23:58

Някъде в Е90 форума четох, че в малките лупи има Н7 крушка, която светва само при премигване с дългите.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от Sharo » 19 Яну 2011, 0:02

това с ляв десен волан, не е ли за халогените.

а дейлайта е ангелските очи

и аз съм чувал това, което Leon казва.
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от vesko06 » 19 Яну 2011, 1:06

Leon написа:Някъде в Е90 форума четох, че в малките лупи има Н7 крушка, която светва само при премигване с дългите.

Да, така е сасмоп ако си с ксенон. При би-ксенон е друго :) Но при колегата с х1 би трябвало да е би и малките е ползват за дейлайт :)

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от gazzzar » 22 Яну 2011, 11:56

Колеги истината е някъде по средата ;)
....но все пак на обеснението на М кар най се забавлявах :mhihi:
Във Fahrer Training Академията на BMW ни разясниха доста обстойно всички функции на светлините при BMW (които повярвайте ми хич не са малко), та това което аз мога да дам като разеснение е, че във вътрешните секции на фаровете на някой модели на Марката се намират така наречените "Kurvenlichts", които на други модели се намират в тялото на фара за мъгла ;)
За да пробваш истиността на това което ти казвам, включи на директна, сложи фаровете на функция "Auto" и подай на място мигач (или навий волана до крайно положение), би следвало вътрешната секция да светне, за да освети перпендикулярната част отпред около колата, например кръстовище, остър завой при ниска скорост или маневра и тн...

ПС: Интересно е да се знае, че при новите модели (пр. F25, E70LCI, F10, F01...) тази секция на фаровете е паразитна.....в нея няма дори и крушка..... :D. Основната и функция е да запазва традицията на BMW предната светлина, позната ни на всички - два фара, разделени всеки на две кръгли секции и естествено четири "англески очи" ;)
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от Gqbriel » 22 Яну 2011, 17:21

Завиждам ти за акаемията,надявам се скоро и аз да отида..по въпроса за паразитното и аз го знам ,но имало крушки :dummy: ,пробвах това което казваш - не светват...само не съм пробвал още за над 120 дали ще светнат :mhihi: ..но и аз се смаях като ми го казаха от М кар.
:yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от TPAKTOP » 22 Яну 2011, 17:39

Gqbriel написа:Завиждам ти за акаемията,надявам се скоро и аз да отида..по въпроса за паразитното и аз го знам ,но имало крушки :dummy: ,пробвах това което казваш - не светват...само не съм пробвал още за над 120 дали ще светнат :mhihi: ..но и аз се смаях като ми го казаха от М кар.
:yes:

Предложение:
Да те вържат на предния капак с главата напред за можеш да виждаш фаровете и някой приятел да укорява до 120 :lol:
Изображение

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от gazzzar » 22 Яну 2011, 19:02

Именно, при теб вероятно има крушки, защото не ти се активират халогените при маневра с ниска скорост...но тези модели, които халогените им са активни вътрешната секция на фара е празна ;)


ПС:.... и малко интерсна информация от извора отнасяща се до нашите любими 4х4 машни...скоро очаквайте грандиозно събитие, което досега не е правено в БГ и ще докаже именно предимствата на Xdrive-a ;)....и най-важното ще е достъпно за всеки :)
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от X5 E70 » 22 Яну 2011, 19:52

gazzzar написа:ПС:.... и малко интерсна информация от извора отнасяща се до нашите любими 4х4 машни...скоро очаквайте грандиозно събитие, което досега не е правено в БГ и ще докаже именно предимствата на Xdrive-a ;)....и най-важното ще е достъпно за всеки :)


Дай повече инфо де :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Х1 малки лупи - как и кога се включват

Мнение от TPAKTOP » 22 Яну 2011, 20:45

X5 E70 написа:
gazzzar написа:ПС:.... и малко интерсна информация от извора отнасяща се до нашите любими 4х4 машни...скоро очаквайте грандиозно събитие, което досега не е правено в БГ и ще докаже именно предимствата на Xdrive-a ;)....и най-важното ще е достъпно за всеки :)


Дай повече инфо де :D

Целите сме в слух :ok:
Изображение

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook