Навигационни карти за Business и Professional навигации

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от ivo1bg » 24 Окт 2010, 22:08

Запиши го отново на Вербатим -R, на възможно най-бавната скорост за твоя комп. Ползвай ImgBurn.
Последна промяна ivo1bg на 24 Окт 2010, 23:37, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: гр. Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d touring

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от bawar 1 » 24 Окт 2010, 22:17

Картата работи на Е61.
Спазих точно указанията в темата.
Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 5.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: по диагонал
Мечтае да кара: E9 CSL
Детайли за колата: 2979 cc

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от Radichev » 25 Окт 2010, 12:37

ivo1bg написа:
bmvlover написа:Здравейте колеги! В момента се чудя дали да изтегля диска защото ми се струва сложно (а и бавно) , а и като гледам по коментарите за е60 , ще ми се скапе и на мен аудио системата. Пък и щом не показва главните булеварди .. :roll: Но пък от друга страна ако си го купя ще ми вземат най-малко 1000 лв. ...

В този случай не пипай тези дискове, колега ;).
pe4kata написа:или аз съм сляп или не виждам за бизнес навигацията да си писал за бг

Прав си, чак сега те рзбрах :). Наистина не пише, че България я има. Ако имаш предишната версия на Бизнес-а 2010, знаеш какво е покритието :(. Сега може да има малко подобрение, но далеч няма да е това, което е за Профешънъл. Просто пробвай и кажи има ли промени, или ........... :censored: .


Аз ползвах предишната Бизнес 2010, сега свалих тази Бизнес 2011 и на нито една няма България, навигира ме като задам някаква дестинация в друга страна, което значи, че има някаква скрита карта, но не може да се избира България от менюто. Вероятно в БГ са само най-големите артерии и навигацията насочва до границата. Колата е Е60.

Поздрави!
Може и да не умреш богат, но дали ще умреш пич зависи само от теб !

Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от ivo1bg » 25 Окт 2010, 13:16

Колега, благодаря за инфо-то :yes:. Значи няма подобрение за Бизнес навигациите в частта им за България :(. А поне в режим на карта дава ли някакви пътища. Като разглеждаш картата на мястото на София има ли нещо или е пълен мрак (пустош) :)?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 5.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: по диагонал
Мечтае да кара: E9 CSL
Детайли за колата: 2979 cc

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от Radichev » 26 Окт 2010, 8:32

ivo1bg написа:.... А поне в режим на карта дава ли някакви пътища. Като разглеждаш картата на мястото на София има ли нещо или е пълен мрак (пустош) :)?


На бизнес навигацията, поне на по-старите като мойта мисля, че дори и на последната версия фирмуер си остава със стрелки, нямам опция да гледам карта, но като се движа из София и стрелката си променя посоката, което ми подсказва, че вероятно има някакви главни булеварди. Предполагам до 1-2 години ще пуснат и за бизнес карта на БГ.

Поздрави!
Може и да не умреш богат, но дали ще умреш пич зависи само от теб !

Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от ivo1bg » 26 Окт 2010, 11:15

Ясно колега. Твоята Бизнес навигация е от пърите, които са само със стрелки. По принцип в последните варианти на навигацията, от БМВ са се смилили :) и на екрана има възможност да се изобразява карта в 2Д режим ;). Щом те навигира със стрелки в София, значи има някаква карта, но тя е само на пътищата, без адреси и др. по тях така, че да не можеш да набереш нищо тук. Би било добре някой колега с по-нова Бизнес навигация с изобразяване на картата, да сподели какво се вижда.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 530XI E60

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от gaihitretzii » 01 Ное 2010, 22:21

здравейте,

новак при бвм с 530xi което до колкото чета се води E60 2006/2007 (iDrive) модел на навигацията. та няколко въпроса ако не възразявате.

1. За моята версия има ли ъпдейт на самият софтуер на навигацията така че да мога да си докарам до 3D eкранчето за навигация (което до колкото чета става чрез натискане на Settings и след това задържане за 8 сек така че да се пусне)
2. самията DVD3 съдържа ли ъпдейта на ОС за навигацията или отделно нещо да свалям.

Vielen Dank

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 27.04.2005
Местоположение: София
Кара: е61
Мечтае да кара: алпина

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от ForzaBMW » 02 Ное 2010, 10:32

gaihitretzii написа:здравейте,

новак при бвм с 530xi което до колкото чета се води E60 2006/2007 (iDrive) модел на навигацията. та няколко въпроса ако не възразявате.

1. За моята версия има ли ъпдейт на самият софтуер на навигацията така че да мога да си докарам до 3D eкранчето за навигация (което до колкото чета става чрез натискане на Settings и след това задържане за 8 сек така че да се пусне)
2. самията DVD3 съдържа ли ъпдейта на ОС за навигацията или отделно нещо да свалям.

Vielen Dank

Grüß Gott!

-навигацията ти е iDrive 100% то други и няма но трябва да знаеш дали е бизнес или професионална
ако говориш за ъпдейт на софта на колата то тогава отговора е да, но трябва да го направиш в оторизиран сервиз и става за 7-8 часа целия ъпдейт на колата. имай в предвид, че след ъпдейта няма да тръгне 3Д карта ако навито ти е бизнес, но е хубаво да освежиш софта с нещо по-ново от 2006 и най-малко ще го усетиш в скоростите

-бизнеса е с по малкия екран и при него няма 3Д а само стрелки или 2Д. ако колата ти е произведена преди края на 2005 година то тогава няма да имаш и 2Д ами само стрелки които може да пробваш най-близо в Гърция но не и в България. ако държиш да имаш 2Д на стария iDrive то тогава взимаш нов компютър и го обучаваш за да тръгне на колата ти.

-професионалната навигация е с по-широкия екран на които има опция да следиш две функции на колата които си извикал (примерно ЦД и малка нави карта и т.н.). при това нави имаш 3Д по дифолт или аз поне не сам виждал такова което е само с 2Д

-POI може да сложиш и на двата вида навита но спийдкамерите са само за професионалната навигация
Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от ivo1bg » 02 Ное 2010, 11:49

Колегата ForzaBMW е дал изчерпателен отговор, но за ориентиране с коя навигация си, може да погледнеш и тук.
Трика със задържане за 8 сек. на копчето Menu, когато си в Settings (за 3Д изглед на картата) е за по-старите навигационни компове - HIGH навигация с МК4 компютър ;), те ползват и съвсем други карти. Ъпдейт на каквото и да било в Е60, може да направиш само в оторизираните сервизи на БМВ, Камор и Дару за София и т.н. за другите градове.
Последна промяна ivo1bg на 04 Ное 2010, 1:40, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 530XI E60

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от gaihitretzii » 02 Ное 2010, 16:31

здравейте. Благодаря за отговорите. колата е произведена 11/2006 и навигацията за момента е само със стрелките. Не съм наясно дали 3D картата ми дава самите улици в детайл като нармална навигация - например нещо като тези на гармин. ако ще е нещо подобно то може да се бръкна за новата версия.

някаква идея колко върви ъпдейт на софта който спомена че трае 7-8ч?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 27.04.2005
Местоположение: София
Кара: е61
Мечтае да кара: алпина

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от ForzaBMW » 03 Ное 2010, 21:02

gaihitretzii написа:здравейте. Благодаря за отговорите. колата е произведена 11/2006 и навигацията за момента е само със стрелките. Не съм наясно дали 3D картата ми дава самите улици в детайл като нармална навигация - например нещо като тези на гармин. ако ще е нещо подобно то може да се бръкна за новата версия.

някаква идея колко върви ъпдейт на софта който спомена че трае 7-8ч?

-колега каква ти е навигацията в крайна сметка? професионална или бизнес? ЦДто чете ли мп3?
-сигурен ли си, че колата ти е произведена 11/2006 или това е първа регистрация? виж си ВИН номера!
-няма нави от 2006+ което да е само със стрелки
-на 2Д и 3Д пише имената върху самата улица просто при 3Д стои наклонена картата и е по красива
-ъпдейта на софта е между 100-120лв. но много често правят промоции в Дару и цената тогава е около 50-60 лв.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 5.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: по диагонал
Мечтае да кара: E9 CSL
Детайли за колата: 2979 cc

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от Radichev » 04 Ное 2010, 14:15

gaihitretzii написа:......
-няма нави от 2006+ което да е само със стрелки
.......



Колега аз лично съм ползвал 530i 2008г. фейслифтово, малкия екран - бизнес, със стрелки ;)
Може и да не умреш богат, но дали ще умреш пич зависи само от теб !

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от dan1el » 04 Ное 2010, 21:09

@ivo1bg много добра тема! На Х5 Е70 навито тръгна перфектно и камерите ги показва ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 530XI E60

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от gaihitretzii » 04 Ное 2010, 21:55

със сигурност ми е със стрелки....колкото до ъпдейт на целият софтуер...след като говорих с Камор за това ме посъветвах да не го правя, че имали случаи в които елементи не издържали ъпдейта а почвали от 1000-2000лв. Та ми по-охладиха ентусиазма. то реално и незнам каква полза ще получа от това (мойта е ръчка, не автоматик).

остава само да тествам нов диск навигация какво ще излезе, но май ще си го гледам със стрелките :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от X5 E70 » 07 Ное 2010, 20:32

Eвала Иво, благодаря :clap: Сийда от мен :yes:
Само дет не разбрах как да активирам спийд камерите.
Имам Information иконка в ляво от картата но там опциите са само hide/show icons

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook