проблем с FRM3 модул - спешно

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.10.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Мечтае да кара: безаварийно

Re: проблем с FRM3 модул - спешно

Мнение от strelecaaa » 10 Ное 2017, 17:54

dextuar написа:Доколкото четох преди време, когато се интересувах от този проблем, реално всичко е от фърмуера на модула, но мненията бяха противоречиви дали самата диагностика го предизвиква или не. Говореше се, че след определена версия на ISTA проблемът изчезвал, но има много случаи, които въобще не са предизвикани от закачане на диагностика.


Не знам, аз бях инсталирал версията, която е в Замунда (Rheingold 3.54.11), но после се разчетох във форума и един колега споменава, че точно тази версия цакала frm3 модула и сега сложих Rheingold 4.01.21. Чакам да ми пристигне кабела и да видя ще го бъде ли.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: проблем с FRM3 модул - спешно

Мнение от oci » 15 Ное 2017, 1:27

strelecaaa написа:
dextuar написа:Доколкото четох преди време, когато се интересувах от този проблем, реално всичко е от фърмуера на модула, но мненията бяха противоречиви дали самата диагностика го предизвиква или не. Говореше се, че след определена версия на ISTA проблемът изчезвал, но има много случаи, които въобще не са предизвикани от закачане на диагностика.


Не знам, аз бях инсталирал версията, която е в Замунда (Rheingold 3.54.11), но после се разчетох във форума и един колега споменава, че точно тази версия цакала frm3 модула и сега сложих Rheingold 4.01.21. Чакам да ми пристигне кабела и да видя ще го бъде ли.


Ако модула не се вижда на диагностика с каквато и иста да мъчиш няма да стане.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: проблем с FRM3 модул - спешно

Мнение от Dextuar » 15 Ное 2017, 7:10

strelecaaa написа:
dextuar написа:Доколкото четох преди време, когато се интересувах от този проблем, реално всичко е от фърмуера на модула, но мненията бяха противоречиви дали самата диагностика го предизвиква или не. Говореше се, че след определена версия на ISTA проблемът изчезвал, но има много случаи, които въобще не са предизвикани от закачане на диагностика.


Не знам, аз бях инсталирал версията, която е в Замунда (Rheingold 3.54.11), но после се разчетох във форума и един колега споменава, че точно тази версия цакала frm3 модула и сега сложих Rheingold 4.01.21. Чакам да ми пристигне кабела и да видя ще го бъде ли.

Ако говориш за превантивно, може и да стане. Ако вече ти е изгорял, трябва на програматор да се флашне наново, ако процесорът е здрав, който в повечето случаи е :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж

Re: проблем с FRM3 модул - спешно

Мнение от sergo85 » 11 Фев 2023, 17:58

Здравейте колеги,
Днес след като разкачих акумулатора на колата (Е70), се появи проблема, за който говорите - не работят дневни светлини, мигачи, вътрешните светлини. Предполагам проблема е че с въпросния модул. Моля за съвет към кого да се насоча, за препрограмиране или каквото е нужно да се направи.

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook