Бързи въпроси и отговори

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Rothorm » 27 Авг 2022, 22:19

A98DDB6F-C5E2-4DE0-8F1B-EE3F7EBB4251.jpeg


Някой да сподели мнение който е с H&R пружини в Х3 ф25
Сините свалят 35 мм ?
Модела е 28926 va F

Странно , но ги дават съвместими и за бензин и дизел :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1
Мечтае да кара: BMW X6

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от The iron hammer » 10 Сеп 2022, 14:59

Здравейте колеги моля за малко помощ ако може някой дами помогне наложи се да пътувам до Великотърново но колата ми както шофирах на магистралата загуби мощност но се движеше стигнах до Великотърново ходих при някакви псевдо майстори който дори не прочетох колата, а ми казаха 500лв да ми премахнат дпф аз естествено им отказах защото дпф ми работи и прави регенерация но има други грешки който прочетох е с carly bmw.
Ето и грешките - 004BDA Fuel vorfoerderdruckregelung (Layer NDR1) и другата 004530 boost pressure control, control deviatio.
Моля ви помогнете с тези грешки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от STEVAL » 16 Сеп 2022, 22:28

The iron hammer написа:Здравейте колеги моля за малко помощ ако може някой дами помогне наложи се да пътувам до Великотърново но колата ми както шофирах на магистралата загуби мощност но се движеше стигнах до Великотърново ходих при някакви псевдо майстори който дори не прочетох колата, а ми казаха 500лв да ми премахнат дпф аз естествено им отказах защото дпф ми работи и прави регенерация но има други грешки който прочетох е с carly bmw.
Ето и грешките - 004BDA Fuel vorfoerderdruckregelung (Layer NDR1) и другата 004530 boost pressure control, control deviatio.
Моля ви помогнете с тези грешки.


Ако не ти е късно

004BDA
Мониторинг на управлението на налягането на предварително захранване с гориво: Налягането на предварително захранване с гориво е твърде ниско (положително отклонение при управление). Неизправността се открива, когато отклонението на регулиране на налягането при предварително захранване надвиши следните гранични стойности:
-0 бара при изключено отопление на горивния филтър
-2 бара при включен подгрев на горивния филтър
Отклонението на налягането при предварително подаване на гориво се изчислява от разликата между целевото налягане на горивото и измереното налягане на горивото.
Условия на код за грешка
Общи условия Проверката за неизправност се извършва непрекъснато на всеки 20 ms, когато са изпълнени следните условия:
- Резервоарът за гориво не трябва да е празен.
- Диагностиката е активна поне 1 s. Това е така, когато са изпълнени следните предварителни условия:
‐ Управлението на горивната система с ниско налягане е активно.
- Стартирането на двигателя е завършено.
‐ Двигателят не е спрян от функцията Auto Start-Stop.
- Запалването е включено.
‐ Изтекло е време, което зависи от температурата на горивото (приблизително 30 s при температури на горивото под 0 °C, приблизително 2 s при температури на горивото над 0 °C).
- Функцията за контрол на налягането при предварително подаване на гориво не трябва да се изключва.
- Не трябва да има грешка в шината.
- Не трябва да има повреда в горивната система с ниско налягане.

Сервизен план
Електрическата горивна помпа не е в състояние да развие необходимото налягане, въпреки мерките за технически контрол.
1. Проверете горивната система за външни течове
2. Извършете тест за отклонение на сензора за налягане на горивото и температура.
3. Проверете горивния филтър, сменете го, ако е необходимо.
4. Проверете горивната система в резервоара за гориво за вътрешни течове.
Ако всички проверки са наред:
Продължете с отстраняването на неизправности на електрическата горивна помпа.

004530
Контрол на налягането при зареждане. Положително отклонение при управление (твърде ниско налягане при зареждане) се идентифицира, ако отклонението при управление на налягането при зареждане е по-голямо от зависещата от работната точка горна гранична стойност.
Горната гранична стойност за наблюдение на отклонението на управлението се определя от характерна карта като функция на оборотите на двигателя и скоростта на впръскване на гориво и е прибл. 450 hPa.
Условия на код за грешка
Общи условия Мониторингът за отклонение при стационарно управление се извършва, когато двигателят е в работни диапазони 3 или 4. ‐
- Работен диапазон 3 се прилага, когато скоростта на впръскване на гориво е по-голяма от 22 mg/такт и скоростта на двигателя е по-голяма от 1500 rpm. -
- Работен диапазон 4 се прилага, когато скоростта на впръскване на гориво е по-голяма от 100 mg/такт и скоростта на двигателя е по-голяма от 6000 об./мин.
Терминално състояние


Сервизен план
Двигатели с едностепенно зареждане:
1. Проверете херметичността на въздушната система.
2. Проверете херметичността на системата за изгорели газове преди турбината.
3. Проверете дроселната клапа.
4. Извършете тест на системата въздушна маса.
Двигатели с многостепенно зареждане:
1. Проверете херметичността на въздушната система.
2. Проверете херметичността на системата за изгорели газове преди турбините. Забележка: Възможно е вътрешно изтичане на емисии на отработени газове в точката на разделяне между големия турбокомпресор и изпускателния колектор (при уплътнителния пръстен за клапата за управление на турбината).
3. Проверете дроселната клапа (вписване на грешка).
4.Проверете клапата за управление на турбината.
5. Проверете задвижващия механизъм за налягане на зареждане, степен на високо налягане.
6. Проверете степента на високо налягане на изпускателния турбокомпресор за повреди на компресора и лопатките на турбината.
7. Проверете вентила за утечка.
Въздействие на грешката
Повредата блокира регенерацията на филтъра за твърди частици.
Посетете най-близкия BMW сервиз.
Предупреждения
Предупредителни светлини няма
Съобщения на контролния център
Сервизни бележки
Проверете записите за грешки за посочените компоненти.
Забележка: До февруари 2010 г. F01 с N57D30T0 беше оборудван с вакуумни модули за клапата за управление на турбината, които могат да проявят следната повреда с течение на времето:
- Изтичане на вакуумна диафрагма.
- Връзката се издърпва при вакуумния модул.
В този случай вакуумният модул трябва да се смени.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 13.03.2009

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от tlilock » 28 Сеп 2022, 13:40

Здравейте! За Х3 Е83 M57D30 218 к.с. турбото само от същия модел листава, защото гледам, че по каталожен номер се монтира само в Е83, а двигателят е доста разпространен и в други модели на марката? А се оказва и доста трудна за намиране част втора употреба, та ще се радвам, ако някой продава, да ми пише или с препоръки на добър сервиз за рециклиране.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 7.10.2011
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от jordankn » 22 Окт 2022, 21:42

Здравейте колеги,
Бърз въпрос. X5 F15, 3.0d, 2015, 130k km реални. Маслото е сменяно през 15к км. На колко км се сменя верига? Необходимо ли е до 150к или 200к? Имам и познат с една 6-ца 640д, която е сменена на 100к верига.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 16.11.2022
Пол: Жена

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Стела 04 » 16 Ное 2022, 8:09

Здравейте, не знам дали е правилното място да задам въпроса си. Може ли някой да ми каже как мога да виждам разхода на гориво на бмв х1 2014. От лоста от лявата страна виждам само колко км мога да мина с горивото в резервоара, средната скорост и колко км съм изминала с 1л. Аз бих искала да виждам разхода извънградско, градско и смесено. От навигацията ли трябва да направя нещо или просто няма такава опция. Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Denis yusein » 18 Ное 2022, 9:08

Стела 04 написа:Здравейте, не знам дали е правилното място да задам въпроса си. Може ли някой да ми каже как мога да виждам разхода на гориво на бмв х1 2014. От лоста от лявата страна виждам само колко км мога да мина с горивото в резервоара, средната скорост и колко км съм изминала с 1л. Аз бих искала да виждам разхода извънградско, градско и смесено. От навигацията ли трябва да направя нещо или просто няма такава опция. Благодаря предварително.

Здравей, ако става въпрос за е84, можеш на навигацията да гледаш но само смесен разход до момента. Също би трябвало и от лоста да става.
На навигацията търсиш,, ВРЕМЕНЕН КОМПЮТЪР,,


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Jorixa » 25 Ное 2022, 9:11

jordankn написа:Здравейте колеги,
Бърз въпрос. X5 F15, 3.0d, 2015, 130k km реални. Маслото е сменяно през 15к км. На колко км се сменя верига? Необходимо ли е до 150к или 200к? Имам и познат с една 6-ца 640д, която е сменена на 100к верига.


Ми то смяната на верига е по желание попринцип. Ако искаш можеш и да не я сменяш вобще, но ако искаш да ти е мирна главата при следващото обслужване (или след 2 обслужвания) можеш да смениш и верига.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 10.12.2013
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vikik » 09 Дек 2022, 8:28

Колеги, каква ИСТА трябва да си кача за да комуникирам нормално с модулите на Х5 Е53, сега съм с Реинхолд и мога само да трия грешки и то не всички?

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 5.11.2022
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от CYPER » 10 Дек 2022, 0:27

Някой знае ли дали предното стъкло има някакви специални покрития, които мога да наруша с полиране с цериев оксид?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от cmdkick » 12 Дек 2022, 10:47

На х5 е70 спорт пакет, отзад изглежда че могат да се сложат 20мм фланци, някой слагал ли е (повече, по-малко), да сподели как изглежда най-добре и да няма проблеми.
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Rothorm » 12 Дек 2022, 20:15

В интернет гледам , че слагат на Ф25 отзад 20 мм и отпред 15 мм

Лично аз мисля да слагам отпред и отзад по 20 мм

На Х5 мисля , че без проблем може да се сложат 20 мм

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Mollov » 13 Дек 2022, 15:28

CYPER написа:Някой знае ли дали предното стъкло има някакви специални покрития, които мога да наруша с полиране с цериев оксид?


Отвътре може и да има... отвън - не. Но внимавай много с това полиране, да не матирате стъклото, че после "ремонта" означава "смяна с ново"...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 5.11.2022
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от CYPER » 17 Дек 2022, 1:58

Mollov написа:
CYPER написа:Някой знае ли дали предното стъкло има някакви специални покрития, които мога да наруша с полиране с цериев оксид?


Отвътре може и да има... отвън - не. Но внимавай много с това полиране, да не матирате стъклото, че после "ремонта" означава "смяна с ново"...


Мисля сам да го правя. Имам си полир машина и първо ще пробвам в единия ъгъл, където даже има драскотини.
Всъщност чувал/чел ли си за случаи, където се е матирало стъклото от полиране?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от goppe » 18 Дек 2022, 15:50

CYPER написа:Някой знае ли дали предното стъкло има някакви специални покрития, които мога да наруша с полиране с цериев оксид?


Колега, ако не си го правил досега, най-сигурно е да отидеш някъде да го направят вместо теб. Аз имах проблеми с предното стъкло - на дъжд цялото стъкло ставаше на следи от стичана вода от която не се виждаше нищо като минат чистачките. Мисля, че го наричат hard water ефект. Не знам при теб дали това е причината, но и аз разучавах, че бях тръгнал сам да го правя, но се оказа, че ще дам почти толкова пари и има риск като не съм го правил да го предобра... Отидох при едно момче, за което имаше добри отзиви във форума и съм доволен. Следите не изчезнаха напулно, но да кажем ефекта е на 80%.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook