Обслужване/Смазване на Панорама E70

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Обслужване/Смазване на Панорама E70

Мнение от Eliyan » 10 Май 2022, 15:54

Здравейте, не намерих тема или отговори по този въпрос, за това предварително се извинявам ако се дублира.

Някой смазвал ли си е/обслужвал ли си е сам панорамата и ако да, какви методи/продукти бихте препоръчали да се използват?

Бих искал да видя дали е fairly okay to be DYI или е по-добре някой, който разбира да го направи вместo.

Предварително благодаря на всеки отговорил :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Обслужване/Смазване на Панорама E70

Мнение от pinko_23 » 10 Май 2022, 16:06

Eliyan написа:Здравейте, не намерих тема или отговори по този въпрос, за това предварително се извинявам ако се дублира.

Някой смазвал ли си е/обслужвал ли си е сам панорамата и ако да, какви методи/продукти бихте препоръчали да се използват?

Бих искал да видя дали е fairly okay to be DYI или е по-добре някой, който разбира да го направи вместo.

Предварително благодаря на всеки отговорил :)


Колега купуващ си една литиева грес на ПРИСТА към 4-5 лв струва кофичката, латексови ръкавици и с пръстчета почваш да мажеш релси, колелца всички механизни.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Обслужване/Смазване на Панорама E70

Мнение от E.5KOV » 11 Май 2022, 10:01

pinko_23 написа:
Eliyan написа:Здравейте, не намерих тема или отговори по този въпрос, за това предварително се извинявам ако се дублира.

Някой смазвал ли си е/обслужвал ли си е сам панорамата и ако да, какви методи/продукти бихте препоръчали да се използват?

Бих искал да видя дали е fairly okay to be DYI или е по-добре някой, който разбира да го направи вместo.

Предварително благодаря на всеки отговорил :)


Колега купуващ си една литиева грес на ПРИСТА към 4-5 лв струва кофичката, латексови ръкавици и с пръстчета почваш да мажеш релси, колелца всички механизни.


Като се намаже с грес не започва ли да лепи много прах и боклуци и да става кал? Не че имам по-добро предложение, просто си мисля...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Обслужване/Смазване на Панорама E70

Мнение от pinko_23 » 11 Май 2022, 10:17

E.5KOV написа:
pinko_23 написа:
Eliyan написа:Здравейте, не намерих тема или отговори по този въпрос, за това предварително се извинявам ако се дублира.

Някой смазвал ли си е/обслужвал ли си е сам панорамата и ако да, какви методи/продукти бихте препоръчали да се използват?

Бих искал да видя дали е fairly okay to be DYI или е по-добре някой, който разбира да го направи вместo.

Предварително благодаря на всеки отговорил :)


Колега купуващ си една литиева грес на ПРИСТА към 4-5 лв струва кофичката, латексови ръкавици и с пръстчета почваш да мажеш релси, колелца всички механизни.


Като се намаже с грес не започва ли да лепи много прах и боклуци и да става кал? Не че имам по-добро предложение, просто си мисля...


Аз съм си го намазал с грес. Не бих казал че става кал. Да може би има малко прах полепнал то няма как. На двете ми коли е намазано така и няма проблеми. Като цяло панорама, шибидах не ги държиш толко много отворени
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Обслужване/Смазване на Панорама E70

Мнение от msi200 » 11 Май 2022, 14:39

Като отвориш люка много добре се вижда къде и какво точно трябва да се смазва, а обикновено има и доста боклуци. Аз ползвам една силиконова грес на Liqui Moly в синьо-бели тубички. Също смазвам и уплътненията с препарат на БМВ за гумени уплътнения.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Обслужване/Смазване на Панорама E70

Мнение от bai_ILIA » 11 Май 2022, 18:34

msi200 написа:Като отвориш люка много добре се вижда къде и какво точно трябва да се смазва, а обикновено има и доста боклуци. Аз ползвам една силиконова грес на Liqui Moly в синьо-бели тубички. Също смазвам и уплътненията с препарат на БМВ за гумени уплътнения.


Това, което описва колегата би трябвало да е достатъчно. Същата грес ползвам и аз. Голямо дърво е като цена, но си струва според мен - 28лв. Безцветна е и върши много добра работа. За боклуци незнам при мен е много чисто в самата касета, но е добре да се провери и почисти. Преди година правих профилактика в Порше понеже интервала е на 2 години. Смазват всичко, което се движи с някаква грес и проверяват дренажите. Има доста клипове в тубата по въпроса.

https://www.senax.bg/bgr/silikonova-gres.html

Преди месец 28лв, днес 34лв...
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Обслужване/Смазване на Панорама E70

Мнение от top » 11 Май 2022, 18:52

Аз ползвам грес на BMW и е специално за смазване на панорамния люк, една опаковка от 20гр. е предостатъчна, това и е номера 83192157321 и би трябвало да я имат в мкар, дару и тн... цената беше към 5-7лв.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Обслужване/Смазване на Панорама E70

Мнение от goppe » 12 Май 2022, 9:34

Колеги, малко настрани от темата за шибидаха - как може да се оправят капаците на къпхолъдърите на средната конзола да се движат по-лего и гладко:

IMG_0559.jpg


При мен се движат много трудно, особено посока затваряне. Няма боклуци в каналите, почистени са. Пробвах леко с клечка за уши да нанеса машинно масло по каналите, но ефекта е нулев, че даже и една идея по-зле стана. А не ми се маже с грес там, защото може да стане цапаница.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Обслужване/Смазване на Панорама E70

Мнение от Eliyan » 12 Май 2022, 11:51

Благодаря на всички :)

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook