Въпрос за датчици на гумите - X6 E71

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 21.05.2021
Пол: Мъж

Въпрос за датчици на гумите - X6 E71

Мнение от mariobgr » 31 Май 2022, 10:57

Привет,

От около половин година и 15к км смених Х1 20d с Х6 40d - страхотна количка и много добър ъпгрейд!

Когато ми сменяха зимните гуми обаче се завъртях около майстора и той ми каза, че нямам датчици за налягането в гумите. Стори ми се малко странно, защото системата казва, че следи активно налягането и 4те гуми светят в зелено.

Въпросът ми е - тези модели имат ли нужда от въпросните датчици? Има ли шанс колата да се лъже, че следи налягането, а реално да не е така?

Поздрави и предварително благодаря!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпрос за датчици на гумите - X6 E71

Мнение от Mollov » 31 Май 2022, 13:43

Колата следи налягането, но реално виждаш ли конкретни стойности за налягане в гумите? :) Защото от много време насам, следенето за "спаднала гума" става през ABS-а на колелото... и няма общо с TPMS датчици на винтилите :)

Функционалността (без TPMS) е да ти каже ако имаш видим спад в налягането, но не и конкретно самото налягане - нито каквото си задал за съответната гума, нито какво е моментното-реално налягане в гумата :)

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 21.05.2021
Пол: Мъж

Re: Въпрос за датчици на гумите - X6 E71

Мнение от mariobgr » 13 Юни 2022, 10:45

Не, не се показват конкретни стойности.

Преди няколко дни ми излезе съобщение, че има спад в гумите. Оказа се, че задна лява е спаднала до 1.6, така че явно си работи.

Стана ми интересно, че съобщението беше различно от това, което съм свикнал със старата си Х1 - там също не излизаха стойности на налягане, но в такива случаи си пишеше "задна лява гума е спаднала" - сега просто казва "има проблем с някоя от гумите, провери".

Не, че е голяма драма. Единствено, по закона на Мърфи, спадналата гума беше последната, която проверих на бензиностанцията :D

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook