Проблем с оборотите на Х3

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.03.2023
Пол: Жена
Кара: BMW X3 E83 3.0 tdi 286

Проблем с оборотите на Х3

Мнение от NikolGT88 » 02 Мар 2023, 20:14

Здравейте, от няколко дена имам проблем с оборотите на колата. При загрята кола започва да ги вдига. Майстор ми каза, че при диагностика само в пепелника е нямало грешка, но основният проблем е ДПФ-а. Специализиран сервиз за почистване на ДПФ филтъра отказват да правят почистване на кола над 150 хил.км. Предложиха да го махнат, но не съм съгласна. Днес при паркиране, колата беше неадекватна, оборотите скачаха зверски, премигна една червена лампа, не успях да видя коя, едва я паркирах. Имате ли опит с подобно нещо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с оборотите на Х3

Мнение от zvetiko » 03 Мар 2023, 18:11

Колега, DPF на BMW не се почиства по друг начин, освен по определения от фирмата. Трябва да се види състоянието на DPF, ако наистина е запушен- каква е причината. Възможно е след отстраняването и, и кодиране на принудителна регенерация, филтъра да се отпуши. Но ми се струва, че в случая проблема е на друго място.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.03.2023
Пол: Жена
Кара: BMW X3 E83 3.0 tdi 286

Re: Проблем с оборотите на Х3

Мнение от NikolGT88 » 03 Мар 2023, 19:04

Благодаря за отговора. Днес я свърших тази работа, но след регенерацията и почистването, продължи да го прави. Майстора каза да си погледна филтъра на картерната вентилация, защото с DPF всичко е наред, както и че мотора си работи добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Проблем с оборотите на Х3

Мнение от Ивайло Димов » 04 Мар 2023, 7:16

Колежке направете диагностика и запишете всички грешки и ги качете във форума .Обикновено при каране на кола с ДПФ в предимно градска среда филтъра се задръства много по-бързо ,прекратени пасивни регенерации и неправилното масло са най-честата причина .Подобно поведение на колата може да има при вече много задръстен филтър и невъзможност да се изчисти и с активна регенерация ,решението е или си купувате нов ДПФ /сумата е 4 цифрена/ или стария се премахва софтуерно и физически .Това което запушва филтъра няма как да се почисти по никакъв начин ,за това и са ти отказали от въпросната фирма .Но докато не се видят грешките само си гадаем .

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook