Х5 Е53 теч на масло, проблем със скоростна кутия

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.04.2023
Пол: Мъж

Х5 Е53 теч на масло, проблем със скоростна кутия

Мнение от kakaduto » 23 Апр 2023, 1:49

Здравейте, на скоро си взех този джип: 2002 година 3.0D 186кс.
От както го взех, ядове. Уж с препоръка от доверен майстор, колко е здрав и т.н. Накрая излезе май доста зле.
Имам малък теч на масло от двигателя, по една капка за 24 часа. Чистиха дюзи, отваряха го, пак тече. После ми казаха, че предишни майстори като навивали някакъв болт, спукали капак на клапани ли, нещо такова, сега трябвало да се смени тоя капак или с течен метал можело да се запуши, но по-добре да се сменял.

Скоростната кутия когато реши спира да сменя. Като изгася изцяло колата, изчакам 2 минути, паля и работи пак без проблем. Уж я гледал някакъв локален специалист по автоматични скоростни кутии, казал, че за него е перфектна, можело да е в компютъра проблема. Имало някакви грешки като я проверявал, изтрил ги и УЖ не трябвало да прави повече така, но за жалост все още прави. Проблема ми казаха, че бил при смяна на 2-ра и 4-та. Като спре да сменя и спра на светофар да кажем, като тръгна понякога, не може добре да зацепи и тресе, докато набере скорост.

Някой, ако има препоръки, какво да се погледне или е имал същите болежки да сподели има ли надежда.
Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: Х5 Е53 теч на масло, проблем със скоростна кутия

Мнение от DiscontroL » 23 Апр 2023, 18:15

Не е толкова трудно да се смени капака на клапаните. Тази кутия е сравнително проста за ремонт, намират се и части за нея. Търси някой, който се занимава с поддръжка и ремонт на такива кутии.
Race cars is my escape from all bullshit in life...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 15.04.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: X5 3.5xi

Re: Х5 Е53 теч на масло, проблем със скоростна кутия

Мнение от thefastest » 23 Апр 2023, 19:14

Надежда има колега но за съжаление трябва да се подготвиш финансово. Вземи си капак на клапаните втора употреба и го смените с нови гарнитури ит.н, не е скъпо , а относно скоростната кутия на този мотор единият вариант е кутия втора употреба която всички скрапери с удоволствие ще ти продадат за 700-1500лв и ще кара незнайно колко време а другият вариант е да е дадеш да е рециклират както е модерно да се казва, най вероятно ремонта / рециклажа/ ще е към 2500-3000лв вероятно с някаква гаранция която искрено ти пожелавам да не ползваш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Х5 Е53 теч на масло, проблем със скоростна кутия

Мнение от zvetiko » 24 Апр 2023, 9:26

С капак втора употреба, вероятността пак да тече е огромна- това е голям пластмасов детайл, с годините се създават напрежения и при свалянето му се изкривява и новата гарнитура не може да обере луфтовете. Проблемни са дори и неоригиналните нови.
За кутията колегата вече каза- дано да не се наложи да ползва гаранцията.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.04.2023
Пол: Мъж

Re: Х5 Е53 теч на масло, проблем със скоростна кутия

Мнение от kakaduto » 26 Апр 2023, 13:01

Преди малко ми съобщиха, че кутията е за поправяне: 2500лв. Каза ми го майстора, който ми препоръча да купя джипа. Забавно.
Сега се чудя, дали си струва да се поправи или да я разкарам.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.04.2023
Пол: Мъж

Re: Х5 Е53 теч на масло, проблем със скоростна кутия

Мнение от kakaduto » 27 Апр 2023, 20:58

Според познати, които не са специалисти, но разбират от коли, казват, че искат най-вероятно да ме метнат за рециклиране на кутията. Казаха, че трябва да сменя много лошо и едва ли не да рита в гърба и да го прави постоянно. Моята го прави когато реши. Може и 100км без проблем да върви, ако не я настъпваш за да смени от 4-та на 5-та. А понякога и там сменя без проблем. Вашето мнение?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 15.04.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: X5 3.5xi

Re: Х5 Е53 теч на масло, проблем със скоростна кутия

Мнение от thefastest » 28 Апр 2023, 19:48

Лично мнение ако ще караш колата няколко години си направи кутията ако ли не е , разкарвай го но с развалена кутия продажбата ще е доста трудна на прилична цена, те тези х 5 ци са известни точно с чупливите си кутии. Може също да потърсиш и друго мнение от друг майстор но с тези кутии е така днес нищо и няма на следващия ден палиш и влиза в авариен режим.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Х5 Е53 теч на масло, проблем със скоростна кутия

Мнение от Ивайло Димов » 28 Апр 2023, 20:29

Първо смени "майстора " ,потърси друго мнение от друг сервиз .За продажба едва ли ще ти се получат нещата без да се види проблема ,а и винаги може да попаднеш на някой психопат дето да те ошамари ако се усети ,че го пързаляш със счупена кола.Та варианта ремонт ми се струва най-удачен ,кутия втора е ръка е "руска рулетка " щото може да се окажеш с две неработещи .Третия вариант е разглобяваш и продаваш на части .Вече си правиш сметката кое ти отърва като пари и чупене на нерви ,загуба на време и т.н .

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook