Ф48 акумулатор

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.05.2023
Пол: Мъж

Ф48 акумулатор

Мнение от The Red one » 18 Май 2023, 18:00

Здравейте,
Държа да отбележа, че съм нов във форума и никога досега не съм притежавал бмв, така че не ме"изяждайте", ако има вече такава тема. Скоро закупих за съпругата Ф48, 2.0i xdrive и трябва да му сменя акумулатора. В офицялните дилъри обявяват цена три пъти, колкото на акумулатор от реномирана марка такъв. До колкото разбрах трябва да се кодира, като се постави нов. Може ли да ми препоръчате сервиз или човек, който може да кодира колата, след като сменя акумулатора? Колата е с удължена гаранция, ако има значение.
Благодаря!
Поздрави,
Анатоли

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Ф48 акумулатор

Мнение от Mollov » 19 Май 2023, 15:59

С тази удължена гаранция да не стане после проблем, ако нещо по ел. системата на колата "свирне" и ти кажат, че си сложил "някъв" акумулатор, а не какъвто трябва по дебелите книги?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.05.2023
Пол: Мъж

Re: Ф48 акумулатор

Мнение от The Red one » 19 Май 2023, 16:20

Mollov написа:С тази удължена гаранция да не стане после проблем, ако нещо по ел. системата на колата "свирне" и ти кажат, че си сложил "някъв" акумулатор, а не какъвто трябва по дебелите книги?


Прав сте, но мисля да взема този премерен риск. Все пак няма да я обслужвам тази кола вечно в бмв и все пак говорим за акумулатор. Тук по-скоро въпросът е да се намери свестен автосервиз различен от дилърския.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Ф48 акумулатор

Мнение от Jorixa » 20 Май 2023, 6:49

Ако новия акумулатор е със същия капацитет като стария, не мисля че е задължително да се кодира нещо. Но както вече казаха - вероятно ще имаш ядове с гаранцията после, ако недай си боже се наложи нещо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ф48 акумулатор

Мнение от Jordana » 20 Май 2023, 16:44

Е той може винаги да си върне стария акумулатор на мястото ако трябва да ходи в сервиз по гаранция . Иначе с нов акумулатор от същия тип и капацитет не би трябвало да има абсолютно никакви проблеми , стига да е читава марка не някакво менте от битака .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 699
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Ф48 акумулатор

Мнение от DoesNot » 20 Май 2023, 18:42

Jorixa написа:Ако новия акумулатор е със същия капацитет като стария, не мисля че е задължително да се кодира нещо. Но както вече казаха - вероятно ще имаш ядове с гаранцията после, ако недай си боже се наложи нещо.

Така е ако е със същия капацитет не се кодира, но се регистрира за да знае колата че е с нов.
Последна промяна DoesNot на 21 Май 2023, 13:43, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Ф48 акумулатор

Мнение от zvetiko » 21 Май 2023, 11:16

Ако новият акумулатор е от същия тип и със същия капацитет като стария се извършва регистрирането му- нов и стар акумулатор се зареждат от алтернатора по различен начин. Преди монтажа на колата, акумулатора се дозарежда на 100%, почистват се клемите на колата и полюсите на акумулатора, след монтажа се пръскат с технически вазелин, за да не корозират. При смяната сигурно ще се запишат доста грешки, които трябва да се изтрият, може да бъгне и калибрирането на датчика на волана. Към акумулатора има дренажна тръбичка, която често се пропуска да се сложи на новия. Трябва да се внимава и с IBS- да не се счупи буксата, скъса кабела. И най-важното- да не се направи неволно късо съединение, тогава задължително поне един модул ще бъгне. Затова кабелите се раздалечават добре от гнездото на акумулатора, ако е необходимо се завързват, за да не пречат. При монтажа най-напред се слага плюса, след това масата. Трябва да се внимава, ако старият акумулатор е AGM, дали и новият е AGM- това, че пише AGM не означава, че наистина е AGM. Изобщо има доста причини, оригиналния акумулатор да е в пъти по-скъп.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.05.2023
Пол: Мъж

Re: Ф48 акумулатор

Мнение от The Red one » 26 Май 2023, 21:03

Здравейте,
Днес лично смених акумулатора спазвайки всички насоки от вас, както и прочетеното в ръководствата. Акумулатора е Бош AGM (нямаше налична Varta, която предпочитам) с абсолютно същите параметри, като оригиналния който свалих - Banner.
Колата видимо зарежда новия акумулатор с по-малък волтаж в сравнение със стария. БМВ сервиз искат такса от 100 няколко лева за кодиране, което е безумно. Готов съм да платя, но не тази сума, не и на тях. Отново, моля, да препоръчате човек/сервиз, който може да го направи.
След смяната покарах колата 7-8 км без климатик, но старт/стопа продължава да не работи, предполагам заради кодинга, въпреки, че няма логика.
Очаквам вашите съвети, насоки и предложения.
Благодаря!
Поздрави,
А.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.05.2023
Пол: Мъж

Re: Ф48 акумулатор

Мнение от The Red one » 29 Май 2023, 12:51

Колеги, update. На следващия ден заработи и старт/стоп системата. Ако не се регистрира, ще има ли някакъв проблем?
Поздрави,
А.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook