Изключване на XDrive на X1 E84

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.06.2023
Пол: Мъж
Кара: X1 E84 20D XDrive 177hp XLine

Изключване на XDrive на X1 E84

Мнение от godlike172 » 27 Ное 2023, 4:46

Здравейте, Колеги! :help:

Извинявам се ако се повтаря темата, но не можах да намеря точно това което търсих. Колата ми е X1 E84 XDrive 2.0D 177hp (N47D20C). Имам проблем, при 2ра и 3та предавка се усеща едно прескачане, което най-вероятно е от Раздатката. Интересува ме какви са начините за Превръщане на Колата в RWD (Задно Предаване). като идеята ми е да пробвам дали след изключването и, този проблем ще изчезне? Проверих Варианта с XDelete Приложението, оказа се, че не поддържа моя модел. Гледах Опции в Ютуб чрез махане на Бушони (Не съм го пробвал, но не ми звучи Добре). Също така четох някъде за изключване на Някакъв Кабел Отзаде в Багажника което ми се стори най-лесно, но кой е този кабел не е ясно и не намерих клип за него. Можете ли да ме информирате и да ми покажете горе долу какво трябва да изключа и кой е въпросният кабел в Багажника?

Благодаря Предварително!
Поздрави! :bchug:
- Марийке, искаш ли да си играем на BMW?
- Как се играе?
- Ти ще си Развалена, а аз ще те оправям!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Изключване на XDrive на X1 E84

Мнение от vld » 27 Ное 2023, 8:10

Има два бушона в жабката които изключват раздатката но и ДСЦ системата и АБС. Това е най-лесния начин да го изключиш на този модел.
Но от сега ти казвам раздаъката хрупа постоянно обикновенно под товар, няма значение на коя предавка си. Вероятно проблема е в кутията.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.06.2023
Пол: Мъж
Кара: X1 E84 20D XDrive 177hp XLine

Re: Изключване на XDrive на X1 E84

Мнение от godlike172 » 27 Ное 2023, 11:48

vld написа:Има два бушона в жабката които изключват раздатката но и ДСЦ системата и АБС. Това е най-лесния начин да го изключиш на този модел.
Но от сега ти казвам раздаъката хрупа постоянно обикновенно под товар, няма значение на коя предавка си. Вероятно проблема е в кутията.


Добре ще прегледам бушоните. Мислех, че това е по-сложният вариант. Като ги махна и излезнат Грешките, след това като ги сложа, ще се изтрият ли или пак трябва да се занимавам с Диагностика? Гледах, че ако го изключиш по другият начин отзаде някъде, щели да излизат само 2 грешки и Системите за Сигурност да Работят, а ако е от бушоните 3 грешки и нямало да работят?
- Марийке, искаш ли да си играем на BMW?
- Как се играе?
- Ти ще си Развалена, а аз ще те оправям!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Изключване на XDrive на X1 E84

Мнение от Kroki » 27 Ное 2023, 12:41

После като върнеш бушоните и изчакаш колата да заспи, ще ти се махнат грешките от таблото, но ще бъдат записани в паметта на компютъра.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.06.2023
Пол: Мъж
Кара: X1 E84 20D XDrive 177hp XLine

Re: Изключване на XDrive на X1 E84

Мнение от godlike172 » 29 Ное 2023, 14:36

Kroki написа:После като върнеш бушоните и изчакаш колата да заспи, ще ти се махнат грешките от таблото, но ще бъдат записани в паметта на компютъра.


Благодаря много за инфото. Иска ми се все пак ако някой може и знае да ми сподели и Другият вариант с Кабела в Багажника ако изобщо съм разбрал правилно, тъй като съм чел хора тук които са го правили на X3. Ще прикача снимка на Кабелите които виждам ако случайно някой може да помогне.
dadadadadaSuperD.jpg
Благодаря Предварително! :bchug:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
- Марийке, искаш ли да си играем на BMW?
- Как се играе?
- Ти ще си Развалена, а аз ще те оправям!

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook