Предният капак не се затваря плътно Х5 G05

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 23.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 28i

Предният капак не се затваря плътно Х5 G05

Мнение от a03 » 16 Дек 2023, 18:18

Здравейте, бях поръчал едно Х5 и вече дойде, но все още не съм го взел. Направи ми впечатление като го оглеждах че предният капак като се затвори от едната страна не се затваря плътно, а от другата се затваря. От там ми обясниха че трябва със сила да се тръшне капака понеже били леки и не могат иначе да се затвори. В книжката пише че трябва да се пусне от 50см. и така да се затвори. Никъде не пише че трябва да се употреби сила. А тези в магазина за да го затворят го засилват с все сила и така се затваря, но не ми се струва нормално. Според вас това проблем ли е и как може да се оправи? На този модел наистина ли със сила се затваря предния капак?
Странно ми е че като не се засили много все пак едната панта се затваря. Ако не трябва леко да се затваря защо тогава едната успява да се затвори, а винаги една и съща не успява. Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Предният капак не се затваря плътно Х5 G05

Мнение от немо » 16 Дек 2023, 23:32

Капакът е от алуминий и има 2 ключалки .Тоест ако решиш да го натиснеш в единия ъгъл няма да се затвори на 100% .
Както казах капакът е лек , освен това има и амортисьори.
Слагаш си ръцете отгоре на капака , където са заключалките :lol: и симетрично тласваш надолу рязко и отсечено. Не със сила , а със лек кик.
Естествено трябва да се увериш, че механизмите за заключване на капака са изправни,почистени и смазани.
Е, има и регулировки , които за съжаление не могат да се направят с лаптоп :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Предният капак не се затваря плътно Х5 G05

Мнение от Jorixa » 17 Дек 2023, 16:39

немо написа:Капакът е от алуминий и има 2 ключалки .Тоест ако решиш да го натиснеш в единия ъгъл няма да се затвори на 100% .
Както казах капакът е лек , освен това има и амортисьори.
Слагаш си ръцете отгоре на капака , където са заключалките :lol: и симетрично тласваш надолу рязко и отсечено. Не със сила , а със лек кик.
Естествено трябва да се увериш, че механизмите за заключване на капака са изправни,почистени и смазани.


Така се затваряше на старите БМВ-та. g05 мисля че би трябвало да може да се затвори само ако го пуснеш. Ето пример - https://youtu.be/05Ct-NYw8sk?t=45

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 23.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 28i

Re: Предният капак не се затваря плътно Х5 G05

Мнение от a03 » 17 Дек 2023, 17:53

Благодаря за отговорите. Явно ще трябва да се разправям с тия от магазина защото ми обясняват, че така си се затваряли със сила. Нещо трябва да се донастрои ама явно не им се занимава. Не мисля че е нормално да го засилваш с все сила за да може да се затвори. Така на десетия път сигурно ще ми остане в ръцете.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook