Отново за двутактовото масло в нафтата

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Kartoff » 01 Мар 2021, 19:53

ekalchev написа:И какво трябва да очаквам да стане? С какво гориво трябва да карам според теб?


В момента не мога ти кажа какво трябва да очакваш... Впечатленията са ми от преди над 5 години, когато всички си правеха сбирките на OMV на бояна, но никой не сипваше гориво там... Аз по принцип винаги съм избягвал да сипвам на OMV, но все пак един път се случи така, че на една от сбирките се направи организация за малка обиколка и понеже прецених, че няма достатъчно нафта реших да сипя там... След 2 дни мотора за малко да даде фира и се наложи да сменя всички дюзи... Следващия по фрапиращ случай беше във Австрия, на път за Германия сипахме нафта на една бензиностанция на OMV баш до централата на фирмата в покрайнините на Виена... Няколко километра след това колата се осветка цялата, престана да върви, почна да пуши зверски във всякакви цветове :mhihi: И да гасне от време на време ей така както си върви... После сума време не можеше да запали... Бяхме бая на тръни защото не знаехме какво ни очаква, а и сме на непознато място, на пътя и нямаме идея къде можем да отидем за помощ... В крайна сметка скоропостижно успяхме да изхабим тая нафта и сипахме на друга бензиностанция, след което всичко беше наред за наш късмет...

grkv написа:Всеки си има някакво лично мнение относно дадени вериги бензиностанции което лежи основно на слухове, митове и шесто чувство :lol:
Несериозно е да се каже, че толкова голяма верига като ОМВ е крайно лоша и опасна... ако е, да се е чуло отдавна :lol:


Както споменах, се беше чуло отдавна, но явно покрай това, че вече никой не сипва там (или поне аз не познавам такива) темата се е изчерпала и никой вече не повдига въпроса и е станало нещо нормално... Ето затова реагирах така в предишния пост :mrgreen: Може в последните години да има някаква проняма, но след случая в Австрия и то баш на централата им, аз не бих рискувал повече...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от ekalchev » 01 Мар 2021, 21:01

Аз само там зареждам последните 10 години. Предишната кола нищо не е пипано по горивната система и двигателя. Никога не съм имал проблеми. Не твърдя че там е най доброто гориво защото не разбирам но съм сигурен че не е и най лошото. Такива истории с бензиностанции може да чуеш за всяка ако разговаряш с различни хора. Различните бензиностанции на една верига са лизензирани и собственика на конкретна може да реши да хитрува и да разрежда гориво и т.н. Никога не съм зареждал в Бояна обикновенно зареждам на тези на цариградско шосе или на хемус

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от grkv » 01 Мар 2021, 21:22

Аз съм зареждал на какви ли не долнопробни бензиностанции и премиум дизели на големи вериги, разлика никога не съм намирал нито в шум, нито във вървеж :dunno:
Малко като с двигателното масло, много доволни/недоволни, ама 'що? Така им се струва някак си, отвътре :lol:
И най-лошия опит да си имал, несериозно е да заклеймиш цяла верига бензиностанции :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Kurtov » 01 Мар 2021, 22:59

grkv написа:Аз съм зареждал на какви ли не долнопробни бензиностанции и премиум дизели на големи вериги, разлика никога не съм намирал нито в шум, нито във вървеж :dunno:
Малко като с двигателното масло, много доволни/недоволни, ама 'що? Така им се струва някак си, отвътре :lol:
И най-лошия опит да си имал, несериозно е да заклеймиш цяла верига бензиностанции :lol:


И аз съм така, къде ли не съм зареждал и само на Лайт-а в Пловдив до Марешки, като заредих колата палеше като ЮМЗ.
Сега пак, където е най-евтино :lol: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от (bubsa) » 16 Май 2021, 8:44

Някой ще ме всетне ли как лесно се сипва добавка в тея Ф10,11?Има една гадна клапа на гърлото на резервоара и няма оправия с нея :mhihi:
Добавката на бардал я сипвам в пистолета на бензиностанцията и от него в резервоара,но сега съм взел някаква на хадо и тя е 500мл та бензинджията може да ме понапсува ако разливаме 20мин на колонката :kuku:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Kartoff » 16 Май 2021, 9:03

(bubsa) написа:Някой ще ме всетне ли как лесно се сипва добавка в тея Ф10,11?Има една гадна клапа на гърлото на резервоара и няма оправия с нея :mhihi:
Добавката на бардал я сипвам в пистолета на бензиностанцията и от него в резервоара,но сега съм взел някаква на хадо и тя е 500мл та бензинджията може да ме понапсува ако разливаме 20мин на колонката :kuku:


Трябва да сипеш всичките 500мл, така ли ? Аз сипвам BDC-то директно в резервоара, като не препълвам капачката за да не подлива... Минава покрай клапата и няма проблем, но после измивам полека гърлото с пистолета за да вкарам и остатъците... Иначе аз бензинджиите ги гоня да си вършат работата някъде другаде и се оправям сам :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от (bubsa) » 16 Май 2021, 21:57

Хванах му чалъма :mhihi: С 2 отвертки се натискат двете палчета и клапата се отваря лесно.
БДЦ-то се сипва по малко и досега си действах както казах,три капачки в пистолета и си допълвам.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от MMG » 17 Май 2021, 20:04

При мен BDC-то досега съм го сипвал в резервоара директно и не съм забелязал проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от grkv » 17 Май 2021, 20:17

И аз така, наливам по 5 пълни капачки БДЦ директно в резервоара и пълня с нафта до горе. Нищо не натискам, драми не е имало никога.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от kraska » 17 Май 2021, 20:38

И като слагате BDC някаква разлика има ли или просто за успокоение???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от grkv » 17 Май 2021, 20:50

По един и същи маршрут с еднакво темпо разлика около 0.5л/100, ама това не е важно.
За мен лично е някакво успокоение, че смазва и намалявам шансът да ми Акне нафтовата помпа, че им е болежка на Н57.
Филмът после е дълъг, тежък за гледане и хепи ендът не е гарантиран.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от MMG » 18 Май 2021, 18:30

За мен е по-скоро успокоение и го сипвам по същата причина, както го е описал колегата grkv :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook