BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

Мнение от MMG » 16 Апр 2024, 9:34

Alben написа:
MMG написа:
Alben написа:
MMG написа:
Alben написа:
julian.angelov написа:Здравейте колеги,
Да попитам някой дали е чистил сам EGR клапана на B47 мотор? По принцип нямам проблеми за сега с ЕГР -ра , но ми се ще едно профилактично почистване. Гледам в ютубата има клипове , но ми направи впечатление , че за монтажа трябва да имаш софтуеър , за да нагласиш клапана в 20 % отворено положение и да го монтираш обратно.

Здравей, защо не отидеш да ти го сменят в БМВ, по акция, моят вече два пъти го заменят за има няма 15-20 х. км.?
А какво наложи да ти го сменят втори път?
Нищо не наложи, извикаха ме по акция, защото така трябвало, що трябва да "наложи" нещо да ти го сменят?!
Ти се опитваш да търсиш "под вола теле", аз казвам, че нямаше нищо, ти, не, не е вярно, имало е , добре щом по-знаеш моите неща от мен, голям си гадател, трябва да помислиш за допълнителен доход с тези гадателски способности?!
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ами ако прочетеш какво си написал ще видиш, че през 15-20 к са ти го сменили 2 пъти, та не схващам защо остроумничиш.

Моят го смениха преди няма година, но ми се струва, че е намалял антифриза и се чудя дали да не отида пак.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Окей, оправяй се. С тоя тон няма да те коментирам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alben » 16 Апр 2024, 11:17

MMG написа:
Alben написа:
MMG написа:
Alben написа:
MMG написа:
Alben написа:
julian.angelov написа:Здравейте колеги,
Да попитам някой дали е чистил сам EGR клапана на B47 мотор? По принцип нямам проблеми за сега с ЕГР -ра , но ми се ще едно профилактично почистване. Гледам в ютубата има клипове , но ми направи впечатление , че за монтажа трябва да имаш софтуеър , за да нагласиш клапана в 20 % отворено положение и да го монтираш обратно.

Здравей, защо не отидеш да ти го сменят в БМВ, по акция, моят вече два пъти го заменят за има няма 15-20 х. км.?
А какво наложи да ти го сменят втори път?
Нищо не наложи, извикаха ме по акция, защото така трябвало, що трябва да "наложи" нещо да ти го сменят?!
Ти се опитваш да търсиш "под вола теле", аз казвам, че нямаше нищо, ти, не, не е вярно, имало е , добре щом по-знаеш моите неща от мен, голям си гадател, трябва да помислиш за допълнителен доход с тези гадателски способности?!
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ами ако прочетеш какво си написал ще видиш, че през 15-20 к са ти го сменили 2 пъти, та не схващам защо остроумничиш.

Моят го смениха преди няма година, но ми се струва, че е намалял антифриза и се чудя дали да не отида пак.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Окей, оправяй се. С тоя тон няма да те коментирам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

"та не схващам защо остроумничиш", а това какво беше според твоите изказани мисли?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 9.10.2023

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от julian.angelov » 16 Апр 2024, 15:16

На мен ми смениха безплатно в М Кар миналата година ЕГР охладителя по акция, но незнам дали смяната на охладителя върви с ЕГР клапана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Stan85 » 16 Апр 2024, 22:04

И при смениха клапан и охладител миналата година в Ауто Бавария. Още като излезе информация за акцията се обадих и не ме бавиха изобщо.
В Германия са сменяли само охладителя по акция през 2018.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 9.10.2023

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от julian.angelov » 17 Апр 2024, 12:47

Трябва да намеря Протокола да видя дали ЕГР е сменян , вчера питах М Кар не чистили ЕГР . Днес в друг сервиз само за БМВ питах и там не чистили. Само смяна с нов.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от MMG » 17 Апр 2024, 18:39

Първоначално са сменяли само охладителя - при първите акции. Впоследствие се оказва, че това не е ефективно и започват да сменят клапан + охладител.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Burnar » 18 Апр 2024, 14:47

MMG написа:Първоначално са сменяли само охладителя - при първите акции. Впоследствие се оказва, че това не е ефективно и започват да сменят клапан + охладител.


Sent from my iPhone using Tapatalk

В немските форуми и тук в Швейцария се коментира, че сменят и всмукателния колектор, ако се установи повреда и в него, причинена от натрупан нагар поради неправилна работа на ЕГР.
Аз също смених преди 1-2 месеца в Швейцария ЕГР по акция и докато коментирахме с приемчиха спомена, че се случва да се сменя и колектора за сметка на БМВ и то не на нови гаранционни автомобили, но не желаеше да навлезе в детайли, тъй като не бил специалист монтьор.
При мен проблеми с ЕГР нямаше, но го смених въпреки това, защото съм с нов колектор и още един куп неща и не исках да оставям стария ЕГР. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alben » 18 Апр 2024, 15:48

Burnar написа:
MMG написа:Първоначално са сменяли само охладителя - при първите акции. Впоследствие се оказва, че това не е ефективно и започват да сменят клапан + охладител.


Sent from my iPhone using Tapatalk

В немските форуми и тук в Швейцария се коментира, че сменят и всмукателния колектор, ако се установи повреда и в него, причинена от натрупан нагар поради неправилна работа на ЕГР.
Аз също смених преди 1-2 месеца в Швейцария ЕГР по акция и докато коментирахме с приемчиха спомена, че се случва да се сменя и колектора за сметка на БМВ и то не на нови гаранционни автомобили, но не желаеше да навлезе в детайли, тъй като не бил специалист монтьор.
При мен проблеми с ЕГР нямаше, но го смених въпреки това, защото съм с нов колектор и още един куп неща и не исках да оставям стария ЕГР. :dunno:

Това важи и за България!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 9.10.2023

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от julian.angelov » 19 Апр 2024, 14:15

Звънях в М Кар Пловдив , няма в момента акция по смяна на ЕГР-ра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 21 Апр 2024, 9:58

julian.angelov написа:Звънях в М Кар Пловдив , няма в момента акция по смяна на ЕГР-ра.

кажи им че имаш загуба на антифриз и ще намерят акция много бързо :) Инструктирани са при такива случаи да сменят.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 9.10.2023

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от julian.angelov » 24 Апр 2024, 10:12

Миналото лято, наистина установих загуба на антифриз и им звъннах , смениха ЕГР охладителя по акция. Оттогава нямам проблем с антифриза. За ЕГР ми се щеше профилактично почистване. Ако знаете сервиз за БМВ в Пловдив , които могат да го свалят, почистят и качат , пишете.

Едно време имах една зафира Б и само си го свялах и чистих, обаче с БМВ -то не смея, че като гледам връщането си иска софтуеър.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 24 Апр 2024, 14:13

При мен смениха веднъж охладителя но след 2-3 години ми се обадиха отново да ходя за смяна. Тогава смениха охладителя и ЕГР клапана. Обаче изрично ги питах, дали клапана ще го сменят и чак тогава май им светна, че щом питам явно съм наясно какво са задължение да сменят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 26 Апр 2024, 10:04

какво мислите за тази цена? 600+ с ДДС за смяна на маншони? Дали да ходя на "майстор" че нещо ми се струва че ме доят. Тези неща ги смених преди 50хил. км, сега пак. Чудя се до каква степен е проблем това?

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от mrwrong » 26 Апр 2024, 21:32

За 50 хил км да хвърлиш прахозащитни маншони и демпфери нещо ме съмнява. Освен ако не си скачал с колата от 10 метра височина. Аз на 200 хил съм още с оригиналните и не са разпрани. Просто вдигни колата на крик и ги погледни. Ако са скъсани прахозащитните или демферите на парцал то се вижда.

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook