Има ли колеги с 5GT /F07/

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от Emooo » 05 Фев 2012, 23:52

acho.rs написа:Колега какво те притеснява студа ? Тези коли са правени да държат до -50 :roll:
Или визираш възможността калпавата ни нафта да замръзне .

Вероятността електрониката да сдаде багажа в тоя студ е голяма.
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 31.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530 GT XDrive
Мечтае да кара: 911

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от Cristian » 06 Фев 2012, 14:40

А мойта електроника бачка яко в студа! :driving:
Карам си колата сериозно - няма никакви проблеми, даже снощи дърпах един закъсал в снега /окопал се/ CLS. :mhihi: Мисли си, че като си е купил чисто нови гуми и ще ходи там дето и аз, ама не можа да мине. X-drive-а е голяма работа! :clap:

А CLS-a не можах да го усетя - издърпах го като като градински морков след поливане, хем че беше пълен до горе с багаж. :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.07.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: GT 530D x-drive
Мечтае да кара: Bently
Детайли за колата: Proffesional navigation with HD
Стъклен покрив
Кожа, дърв. апликации
Интернет
Adaptive drive
X-drive

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от pavel5044 » 06 Фев 2012, 23:19

acho.rs написа:Колега какво те притеснява студа ? Тези коли са правени да държат до -50 :roll:
Или визираш възможността калпавата ни нафта да замръзне .


Не, не е заради нафтата разбира се. Смятам, че РАФ4-ката на жената е по-подходяща за времето навън. Насилвам се да си трая като качи задната гума на бордюра при завой /редовно/, или се нареди на лентата с най-многото чакащи коли на светофара, но не ми се отдава много :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от dpetrov » 13 Мар 2013, 18:20

Айде и аз да се закача по темата :-)

Аз все още не съм влязал в клуба на GT, но се надявам, че скоро и това ще стане :mhihi: Миналата седмица ходих да й правя test drive и да си призная честно не усетих някаква кой-знае каква разлика от останалите автомобили в този клас (5та серия).

Поводът да пиша в темата е, че все още не съм решил няколко основни неща и ще се радвам да споделите опит/мнения.

1. Много се чудя дали да я взема нова или 2ра употреба (approved car + extended warranty for 3 years). Разликата в цената никак не е малка, но в този случай няма да имам възможност да избирам много много измежду optional equipment-а.

2. Поддръжката през първите 2-3 години си представям, че ще бъде нищожна, но има ли някой представа какво се случва след 4тата година и едни 140-150к на километража? Някакви известни проблеми тук да са се появили вече?

3. Какви опции бихте ме посъветвали да избера в случай, че подходя към варианта с нов автомобил? Аз, за сега, съм се спрял само на следните:

За мое огромно разочарование, 5та серия все още не се предлага във вариант xDrive за автомобили с десен волан (имат някакъв инженерингов challenge с внедряването, пречи им кормилната уредба нещо) :( (забравих май да спомена, че живея в Лондон и тук смятам да я купувам :-))

- 3.0d engine (не знам за българския пазар дали се предлага, но тук има възможност и с двулитров двигател да се поръча).
- Professional Navigation
- Comfort Access
- Head-UP display
- Comfort seats
- High beam assistance
- Adaptive cruise control (Stop&Go)

Опитвам се също така да намеря разлика между спортните и комфортните седалки. Всички сними, които гледам ми изглеждат по един и същ начин. Може ли някой да хвърли малко светлина по темата? Също така, за keyless го опцията - тя също ли е включена в основните екстри?

Всякакви мнения, коментари и препоръки са повече от добре дошли!

Поздрави!

F07 535d
F07 530d
E60 530d

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от stankata777 » 13 Мар 2013, 21:01

Здравей!Преди две години и аз бях в подобна дилема,ако се спреш на нов автомобил задължително:
- М пакет,в случая на 5ГТ променя доста визията и определено си заслужава.Бяло ГТ с М пакет е истинска радост за окото.Цената се покачва с 11к лв,но получаваш освен оптичният пакет,спортни седалки,М волан,отстъпка от кожен салон от около 1к лв...
- Адвантидж пакет +5к лв(ксенон,парктроник,отопление пр.седалки,автоматичен климатик).
- пера на волана
- кожен салон

Комфортните седалки имат повече функции,но са доста по-скъпи от спортните.Освен това,ако държиш на вентилация и масажи те вървят само с комфортните.Кийлес гоу е сериен,за мен комфорт аксес не е от голяма необходимост.520д се предлага и в БГ,освен това дизеловите ГТ се предлагат и с Н1(данъчен кредит за фирми).
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 31.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530 GT XDrive
Мечтае да кара: 911

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от Cristian » 13 Мар 2013, 22:38

Задължително с М пакет! Просто става друга кола, особено ако доплатиш и за 20-ки джанти...

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: София
Кара: 530dGT

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от hofman » 24 Мар 2013, 23:24

Здравей, добре си се ориентирал.Сега ще ти дам личните ми впечтления от мойто/ 530Д -245 к.с./

3.0д - разход в пиковите часове на София 14-15 /100. Междуградско около 9-10. До 200 набира добре. от 200 до 240 й е тегаво.
- Professional Navigation - пълен абсурден шит ! повече не бих дал подобна сума за вградена навигация. Дори и най-евтиния гармин ще се справи по-добре.В Италия - на няколко пъти на големи кръстовища и кръгови, общо взето , когато най-много м ие трябвала ме пращ някъде на майната си. За Австрия същото, последния път ме прати към път който по принцип се затваря началото на зимата и на всяка навигация излиза като затворен. Е да ама Professional-a реши че трябва да ме прекара оттам.Добре че се усетих на време и загубих само около 200 км и нерви... За да ми е споконо си ползвам гарминчето :)
- Comfort Access - супер удоба екстра.работи безотказно и е много удобна.
- Head-UP display - любима екстра за мен. Всичко важно е пред теб на стъклото вкл. и показания на навигацията, която ако работеше така както е шарена грешка нямаше да има. Когато няма нищо важно като информация, показва само текущата скорот на движение.
- Comfort seats - възхитен съм от сдалките, няма други такива на кола от подобен клас. Подкрепяам с две ръце.
- High beam assistance - ползвал съм го доста рядко.Някой път се изключва от отражението на табелите. макър й рядко.
- Adaptive cruise control (Stop&Go( - на мойта нямам такова и не мога да кажа нищо.

Е това е от мен.Супер кола, много много не е възприета в България, много хора я отричат без дори да са сядали, возили , шофирали. Ама нали знаеш - върховенството на невежеството се изразява в отричане дори на неща, които дори и не си докосвал............

Успех с покупката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от dpetrov » 25 Мар 2013, 18:15

Super сте!

Много благодаря на всички, които се включиха по темата!

Никой от вас не спомена нещо свързано с проблеми (освен ако не броим мнението за professional navigation-а :-D), което може само да ме радва! Вероятно инженерите са обмислили добре детайлите около този автомобил. В разни други форуми (американски и английски) попаднах на няколко, не толкова съществени, проблема свързани с консумацията на електричество, както и че не е добра идея колата да се кара 3-4 пъти в месеца (трябвало поне по 2-3 часа всеки ден?). При мен случая ще е такъв, че аз с нея на работа няма да мога да ходя, така че ще се ползва само за удоволствие, през weekends.

Някой тук може ли да ми каже малко повече за удължената гаранция, която БМВ предлагат? Условията същите ли са, като гаранцията, която получаваш през първите 2 години? Едно време имаше доста условности с малки букви...

Аз се оглеждам и за A6 Allroad, ако трябва да съм откровен, и там цените са 1 идея по-добри (с отстъпките, които взех от дилъра), гаранционните условия също (дават ми 90.000мили гаранция, докато БМВ дават 50.000!). "Душата" обаче сериозно накланя везните в полза на БМВ :D Така че, ще видим какво ще стане през следващите няколко месеца ;)

Поздрави!

F07 535d
F07 530d
E60 530d

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: София
Кара: 530dGT

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от hofman » 25 Мар 2013, 21:36

Ама да ти кажа и allroad е добра, едва ли някой може да каже кое е по-добрия избор.Според мен като се качиш и седнеш то ще си покаже кой е твоя автомобил.
Със съпругата ми отивахме да гледаме x6 или 7-цата. До влизането ни в шоурума дори и не предполагах че съществува 5 GT.Като го видяхме и седнахме вътре някак си другите две определени отпаднаха. Освен това не знам дали знаеш въпреки че е 5 серия, GT модела е качен на шасито на новата за тогава седмица.Може би оттам идва изключитения комфорт на возене........
Аз имам удължена гаранция, за щастие не ми се е налагало да я ползвам до момента. То й мойта все още няма навъртяни 70 хил.км.

Като проблеми мога да кажа няколко неща които са по-скоро бели кахъри:
-малък багажник - определено е малък спрямо общия размер на автомобила.
- на мойта за 3 год. около 5-6 пъти при затваряне на големия багажник посредством бутона на капака, когато последния се спусне и допре до купето, се вдига отново в максимална отворена позиция.И така трябва няколко пъти да го затвярям докато остане затворен.
- същия номер ми е правил и панорамния покрив - при затваряне в момента, в който се допре до купето, отново отива на отворено положение.и така по няколко пъти докато се затвори. това също се е случвало не много често, но все пак е ставало.
- един път ми светна някаква жълта лампа за tranmission fault или нещо подобно.На диагностиката в Камор казаха,че няма проблем - скоростта на движение не съответствала на предавателното число на скоростната кутия. Като се има вредвид нивото на механиците в България, не мога да кажа до колко е достоверно мнението им.От тогава в последните 60 хил км. не е светкало нищо друго.
- бутона от купето отваря този малкия багажник който според мен е безмислен и съм го ползвал не повече от 1-2 пъти.
Еми това е , ако се сетиш нещо питай.
Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от tnikolov » 26 Мар 2013, 12:32

dpetrov написа:Айде и аз да се закача по темата :-)

Поводът да пиша в темата е, че все още не съм решил няколко основни неща и ще се радвам да споделите опит/мнения.

1. Много се чудя дали да я взема нова или 2ра употреба (approved car + extended warranty for 3 years). Разликата в цената никак не е малка, но в този случай няма да имам възможност да избирам много много измежду optional equipment-а.

2. Поддръжката през първите 2-3 години си представям, че ще бъде нищожна, но има ли някой представа какво се случва след 4тата година и едни 140-150к на километража? Някакви известни проблеми тук да са се появили вече?

3. Какви опции бихте ме посъветвали да избера в случай, че подходя към варианта с нов автомобил? Аз, за сега, съм се спрял само на следните:

Опитвам се също така да намеря разлика между спортните и комфортните седалки. Всички сними, които гледам ми изглеждат по един и същ начин. Може ли някой да хвърли малко светлина по темата? Също така, за keyless го опцията - тя също ли е включена в основните екстри?

Всякакви мнения, коментари и препоръки са повече от добре дошли!

Поздрави!


Колега, според мен обдухването на седалките (мисля, че може само при комфортните седалки) е страхотна екстра за лятото. Направо се родих с нея :) Също така аз страшно много си ползвам Night Vision асистента, върши ми чудесна работа за центъра на града посред нощ. Ако имаш възможност да вземеш колата на половин година и ~10,000 км, ще спестиш около 40% от парите за нея. Няма да може да избереш екстрите и цвета обаче :)

Разлика при удължената и фабричната гаранция има, минимална е но има. Например на мен единият ми (левият) халоген беше пълен с вода. Закарах я в Дару и ми казаха, че при удължената гаранция за този проблем се изисквало одобрение от Германците, за да мине гаранционно. Снимаха я, чаках ден за одобрение и пак го смениха гаранционно.. но въпроса е, че можеше и да не мине номера. Иначе до сега всичко, което е излизало (а то не е много, предимно някакви шумове) си е минавало по гаранция.

Поздрави и успех!

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от cww » 26 Мар 2013, 12:44

Няма такова нещо.
Удължената гаранция и първоначалната заводска такава е практически едно и също нещо.
И в двата случая се предоставя и покрива от BMW Group, а не от трета страна.
За някои не толкова често срещани дефекти и проблеми винаги се изчаква отговор от Германия, но то с всяка гаранция е така.
А и този отговор почти винаги е положителен.
В общи линии това е може би най-смислената екстра, която човек може да добави на своето ново BMW.


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от tnikolov » 26 Мар 2013, 12:47

cww написа:Няма такова нещо.
Удължената гаранция и първоначалната заводска такава е практически едно и също нещо.
И в двата случая се предоставя и покрива от BMW Group, а не от трета страна.
За някои по-странни да ги нарека проблеми винаги се изчаква отговор от Германия, но то и с първоначалната гаранция е така.
А и този отговор почти винаги е положителен.
В общи линии това е може би най-смислена екстра, която човек може да добави на своето ново BMW.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


Възможно е, но колегата от Дару ми каза, че искат разрешението заради Удължената гаранция. Ако съм бил в рамките на първите 2 години, нямало да искат позволение от Германците. Та или не си прав, или ме е пуснал по пързалката :)

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от cww » 26 Мар 2013, 12:50

Няма как да не съм прав, защото на почти пет годишното ми Е70 дефектните компоненти се сменят по същия начин, както и преди три години, когато още беше в заводската си гаранция
Най-пресния пример е от преди две седмици - два термостата и още някакви други дреболии. Няма Германия, няма България, няма чакане.
В Дару Кар или са нямали халоген под ръка, или ги е мързяло да се занимават в момента.



Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от 5erGTFan » 22 Апр 2013, 19:26

Здравейте, искам да попитам за данъчния кредит, колеги. Вече на няколко места четох, че може да се използва за ГТ-то но не съм сигурен, доколкото знам може да се използва за 6+1 превозни средства, моля някой да ме посветне дали и ако може как ще се използва за ГТ, защото обожавам ГТ-то и ако се използва данъчен кредит на секундата ще навия баща ми да си купим такава :) мерси предварително колеги..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от stankata777 » 22 Апр 2013, 19:49

Е тук ли намери да питаш за това?Да,5ГТ +5 туринг + 3 туринг(ф30) могат да се поръчат с Н1 сертификат и това няма нищо с местата 6+1!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook