Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от X5 E70 » 26 Ное 2021, 20:29

drago9205 написа:Това с каретата е интересно и може би заслужава отделна тема, за да се обсъди кой вариант с тези полуоски е най-добър вече.


Не знам как да кача линк към търговеца с каретата от немския ибей, пак продава на 100 евро с ддс но който има фирма човека продава без ддс срещу валиден данъчен номер. Определено издържат повече от ,,оригиналните,, които всъщност са рециклирани.

Що се касае дo G11 каретата й не са проблем но заради теглото й, а тя определено не е лека страда окачването - 735 евро без ддс е 1 преден амортесьор с възглавницата за кола с Executive Drive Pro което е като аналог на Adaptive / Dynamic Drive на Ф10

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от i--v--o » 02 Дек 2021, 14:54

Здравейте, колеги! Имам въпрос за конкретен автомобил :
https://www.mobile.bg/11628522410860828
VIN : WBA5J91090D490370
Ще съм много благодарен, ако ми дадете мнение и информация слаби и силни страни на този двигател. Също така живо ме интересува проверката по VIN за конкретни обслужвания и ремонти.
Предварително благодаря на желаещите да ми отговорят! :)
Изображение

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ilko Ivanov » 02 Дек 2021, 17:19

i--v--o написа:Здравейте, колеги! Имам въпрос за конкретен автомобил :
https://www.mobile.bg/11628522410860828
VIN : WBA5J91090D490370
Ще съм много благодарен, ако ми дадете мнение и информация слаби и силни страни на този двигател. Също така живо ме интересува проверката по VIN за конкретни обслужвания и ремонти.
Предварително благодаря на желаещите да ми отговорят! :)


В прикачения файл е всичко което те интересува :
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 26.10.2021

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от yst127 » 02 Дек 2021, 17:37

Ilko Ivanov написа:
i--v--o написа:Здравейте, колеги! Имам въпрос за конкретен автомобил :
https://www.mobile.bg/11628522410860828
VIN : WBA5J91090D490370
Ще съм много благодарен, ако ми дадете мнение и информация слаби и силни страни на този двигател. Също така живо ме интересува проверката по VIN за конкретни обслужвания и ремонти.
Предварително благодаря на желаещите да ми отговорят! :)


В прикачения файл е всичко което те интересува :



Колата е 2013, а не 2014, но да кажем, че това е масова практика. От 05.04.2016 до днес не знаеш какво е ставало с тази кола, а в обявата пише 100% РЕАЛНИ КМ. Как ги доказват никой не знае. Сигурно ще кажат, че има пълна сервизна история до последния КМ, когато просто са прочели ключа в представителство или сервиз с достъп до сървърите на БМВ. Не знаеш колко са КМ, което автоматично означава, че няма да знаеш как да се пазариш за цената. Ако има едни 100к км отгоре цената е съвсем друга и ремонтите, които трябва да очакваш са други.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от i--v--o » 02 Дек 2021, 23:25

yst127 написа:
Ilko Ivanov написа:
i--v--o написа:Здравейте, колеги! Имам въпрос за конкретен автомобил :
https://www.mobile.bg/11628522410860828
VIN : WBA5J91090D490370
Ще съм много благодарен, ако ми дадете мнение и информация слаби и силни страни на този двигател. Също така живо ме интересува проверката по VIN за конкретни обслужвания и ремонти.
Предварително благодаря на желаещите да ми отговорят! :)


В прикачения файл е всичко което те интересува :



Колата е 2013, а не 2014, но да кажем, че това е масова практика. От 05.04.2016 до днес не знаеш какво е ставало с тази кола, а в обявата пише 100% РЕАЛНИ КМ. Как ги доказват никой не знае. Сигурно ще кажат, че има пълна сервизна история до последния КМ, когато просто са прочели ключа в представителство или сервиз с достъп до сървърите на БМВ. Не знаеш колко са КМ, което автоматично означава, че няма да знаеш как да се пазариш за цената. Ако има едни 100к км отгоре цената е съвсем друга и ремонтите, които трябва да очакваш са други.


Значи записите след 2016г. в тази справка не са верни ли?
Изглежда са си реални километрите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 03 Дек 2021, 8:20

Изглежда е минавала по 35хил. на година, което за 8г отива на около 270-280хил - не е твърде много над обявените 220.
Може и да са реални, но дори да не са, вероятно не са въртяни с много.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 26.10.2021

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от yst127 » 03 Дек 2021, 8:45

[/quote]Значи записите след 2016г. в тази справка не са верни ли?
Изглежда са си реални километрите.[/quote]

Казвам, че пълната история се губи тогава. След това имаш някакви влизания като последното ми изглежда, че колата просто е закарана в представителството, за да бъде прочетен ключ и да бъде оставена следа в историята. Не казвам, че колата е лоша, а че казаното в обявата не отговаря на фактите за колата, което мен лично би ме притеснило, но аз като цяло никога не бих взел кола от такава автокъща.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от chris_barnes » 03 Дек 2021, 10:30

Не мисля, че километрите са въртяни, изглежда си на толкова. Само мен ли ме притеснява, че в доста от записите маслото свети в червено? Това не значи ли, че е пресрочвана смяната


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от i--v--o » 03 Дек 2021, 13:15

chris_barnes написа:Не мисля, че километрите са въртяни, изглежда си на толкова. Само мен ли ме притеснява, че в доста от записите маслото свети в червено? Това не значи ли, че е пресрочвана смяната


Sent from my iPhone using Tapatalk


И на мен ми направи впечатление, че маслото е сменено малко по-късно от препоръчителния пробег ( с 1400км по-късно)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от i--v--o » 03 Дек 2021, 14:02

До сега получих разнородни мнения от приятели специално за този двигател.
Половината са на мнение, че въпреки обновен N47 си остава неудачен избор съпоставен с 6-цилиндровия. Бил с две турбини, веригата е тънка и задължително трябва да се смени, двигателя запален на място тресе и трака, дюзите когато се запушат не подлежат на рециклиране и се купуват нови ... и куп други плашещи неща :(
Другата половина са на мнение, че е икономичен и безпроблемен, за основно градско каране е по удачен и не страда от по различни детски болести от другите двигатели 3.0 8)
За жалост не познавам човек, който кара точно такова F11 или сериозен сервизен техник, който да ми даде акуратно мнение. Това беше и повода да се допитам до колеги във форума и все още се надявам някой да ми даде съвет :help: :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от MMG » 03 Дек 2021, 14:51

i--v--o написа:
chris_barnes написа:Не мисля, че километрите са въртяни, изглежда си на толкова. Само мен ли ме притеснява, че в доста от записите маслото свети в червено? Това не значи ли, че е пресрочвана смяната


Sent from my iPhone using Tapatalk


И на мен ми направи впечатление, че маслото е сменено малко по-късно от препоръчителния пробег ( с 1400км по-късно)
Може леко да е прсрочвал. При мен също излизат в пресрочени, и то с 30к, ама това е защото интервалът не може да се занули. Дорив Дару последният път казаха, готово, занулена е, но след като си тръгнах, видях че реално не е. Като тръгна да я продавам някой ден, ще има да се обяснявам…


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от chris_barnes » 03 Дек 2021, 14:52

Хмм как така не може, моята с Карли си я занулявам всеки път. Да не би да има проблем с комуникацията?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от MMG » 03 Дек 2021, 14:53

Да, има някакъв проблем при мен…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.12.2021
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от vasilev0721 » 06 Дек 2021, 15:08

https://m.mobile.bg/details/11626774333144655

Някой гледал ли е тази кола и ако може да изкажете мнение?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 06 Дек 2021, 21:46

Като гледам какъв ферман е изписал става ясно че нещо не е наред. С тия тунинг-простории дето са правени не ти трябва да се занимаваш, че не знаеш къде, кога и какво ще те изненада неприятно. Баси и глупостите, била си 258кс ма като си натиснел газта до пода ставала 300к.с. и не че нещо, не съм много запознат ма 258к.с. за 530д не бяха ли след фейс лифта, нека тези дето са по компетентни да се изкажат. От вън пълна цигания, махнал оригиналните БМВ джанти, каквито и да са били и сложил някакви най-вероятно китайски ментета в стил "Кондьо" както се беше изказал форумен колега преди време. От вътре пък с тези ароматизатори също не ми вдъхва много доверие ма карай.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook