Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от X5 E70 » 12 Дек 2021, 19:03

peshehodetz написа:Е аз затова съм казал "почват от поне" в смисъл че при повече търсене, ако естествено има къде човек да отседне, знае много добре езика и най-вече с повече късмет може и евентуално да намери някой екземпляр. Сега аз като съм споменал хубава не съм казал че задължително трябва да е с Adaptive Drive / Dynamic Drive, знам че за някои хора това е основния приоритет и са готви да вземат 2011 на сума ти и км със отколкото 2016 на изключително по малък пробег без горе споменатите. Лично при мен остатъчната/удължена гаранция е основния приоритет при взимаменто на германска кола.


Adaptive Drive / Dynamic Drive коренно променят поведението на колата. 2007 бях тръгнал към МЛ320 и един човек ме светна да я взема с въздух. Той се беше метнал на МЛ от щатите на пружини и се оплакваше че люлее. МЛ не взех но взех Е70 с Adaptive Drive, дори заклет фен на Мерцедес дето я купи от мен каза ,,вози кат каруца с тия големи джанти но както влиза по завоите е лека кола не го може. Оттогава и Ф10 ми е с Adaptive Drive / Dynamic Drive а сега Г11 с Executive Drive Pro, освен стандартното въздушно окачване.
Удължената гаранция според мен е излишна, каквото и да се счупи по тия коли е 1000 лв. Сега смених амортесьор на Г11, комплект е с възглавницата, 677 евро без ддс с доставката, оригинален от autoleebmann в Пасау, официален дилър на БМВ.
Е70 ми беше гаранционна, 2 години вися по сервизите по време на гаранцията и така и не я оправиха

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 12 Дек 2021, 19:52

Чудесна екстра е адаптив драйва, но при кола на F-ки на 10г и 200+ хил. км. може и чудесно да промени и състоянието на портфейла :D
Даже ми е чудно как амортисьор + възглавница за G серия излиза 1300 лева - струва ми се евтино на фона на EDC (само амортисьор) за същите пари.

За 10 годишни бангии - човек трябва да е готов да преглътне едно окачване, ако намери правилната конфигурация (екстри, мотор) в добро състояние.
Иначе ако говорим за по-нова кола (3-4-5г) - там вероятно ще е безгрижно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от X5 E70 » 12 Дек 2021, 20:23

drago9205 написа:Чудесна екстра е адаптив драйва... но при кола на 10г и 250+ хил. км. си може и чудесно да промени и състоянието на портфейла :D
Даже ми е чудно как амортисьор + възглавница излиза 1300 лева - струва ми се евтино на фона на EDC (само амортисьор) за същите пари.

Иначе ако говорим за по-нова кола (3-4-5г) - там може да се избира и окачване и вероятно ще е безгрижно. Но за 10 годишни бангии - човек трябва да е готов да преглътне едно окачване, ако намери правилната конфигурация (екстри, мотор) в добро състояние.



Adaptive Drive / Dynamic Drive никога не ми е създавал проблеми. Колата е 2011, 258 к.с, 400 000 км. Омаслиха маркучите при щангите но нищо повече.
За пример предния амортесьор на Ф10 с Adaptive / Dynamic drive е 536 евро но искат да върнеш стария, номера на БМВ с предните полуоски.
https://www.leebmann24.de/federbein-vor ... 96857.html
Както и преди написах - каквото и да се счупи по тия коли е макс 1000 лв
Г11 ми е 2018 г а това е предния амортесьор
https://www.leebmann24.de/rp-luftfederb ... 15945.html
Имаше и 11% отстъпка черен петък преди 2 седмици. Като махнах и ДДС ми се върза 677 евро, ако имаш валиден данъчен номер хората си продават без ддс.
Така че не е чак толкова скъпо.
Ако пазаруваш от Бт е отделен въпрос, в Бг го продават за 3600 лв :mrgreen:
Нещо сметката между 677 евро без ддс и 3000 лв без ддс не ми излиза

Или както казват, ще празнувам Нова година във Виена че за Банско нямам пари :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 12 Дек 2021, 20:26

При тези цени бих казал, че си е приемливо и добре, наистина това, което съм виждал в БГ като цени за тези компоненти е почти х2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от X5 E70 » 12 Дек 2021, 21:00

Аз винаги от този дилър си поръчвам частите. Като регистрираш акаунт указваш че си фирма, въвеждаш данъчния си номер и при плащането сайта ти калкулира сметката нето.
Единствено челно стъкло с Head Up отказаха да ми изпратят, било рисковано и се наложи да ползвам външна фирма.
Цената беше наполовина от тази в ауто бавария
При тези цени няма смисъл да слагаш алтернативни части защото стъпват една идея по-евтино от оригиналните. Доставката е 7-10 дни, Спиди ги доставят като част от DPD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от MMG » 13 Дек 2021, 23:39

X5 E70 написа:Аз винаги от този дилър си поръчвам частите. Като регистрираш акаунт указваш че си фирма, въвеждаш данъчния си номер и при плащането сайта ти калкулира сметката нето.
Единствено челно стъкло с Head Up отказаха да ми изпратят, било рисковано и се наложи да ползвам външна фирма.
Цената беше наполовина от тази в ауто бавария
При тези цени няма смисъл да слагаш алтернативни части защото стъпват една идея по-евтино от оригиналните. Доставката е 7-10 дни, Спиди ги доставят като част от DPD
Полезно инфо, колега!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от awful » 14 Дек 2021, 0:27

X5 E70 написа:Аз винаги от този дилър си поръчвам частите. Като регистрираш акаунт указваш че си фирма, въвеждаш данъчния си номер и при плащането сайта ти калкулира сметката нето.
Единствено челно стъкло с Head Up отказаха да ми изпратят, било рисковано и се наложи да ползвам външна фирма.
Цената беше наполовина от тази в ауто бавария
При тези цени няма смисъл да слагаш алтернативни части защото стъпват една идея по-евтино от оригиналните. Доставката е 7-10 дни, Спиди ги доставят като част от DPD


:yes: Вярно е, цените им са доста добри, за пример предни тампони х2 крив носач ги взех за 168 Евро със отстъпка а при тях 57 Евро единия + 18 Евро за доставка но като се махне ДДС още по добре, гледам и дисковете по 150 190 Евро и то оригинални, във дару ги дава над 600 Лева единия :kuku:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.12.2021
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от F10_survivor » 15 Дек 2021, 0:09

Здравейте колеги,

Обмислям покупката на БМВ Ф10 - като например 535i - модел произведен след 2015. Имате ли някакво мнение за следната обява
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mkr8s8

Тъй като нямам много голям опит в купуването на подобен премиум автомобил - бихте ли споделили мнение за какво да следя при евентуален оглед?

Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 15 Дек 2021, 4:35

На картинки изглежда много добре, обаче трябва обстойно да се прегледа, най-добре във фирмен сервиз на БМВ. Вземете ключа и да го допрат в слота и ще излезе всичко което е правено във фирмени сервизи по колата от момента на продажбата и. А понеже забелязах, че идва от щатите много препоръчително е да вземеш вин номера и да я провериш в carfax.com и ако излиза нещо от рода на minor accident няма проблеми, но ако покаже неща като salvage title, rebuild title или total loss и подобни не те съветвам да се занимаваш, аз лично стоя надалеч от такива коли. От вътре гледам, че е с пера на волана а скоростната кутия не е от спортните, а с обикновенния лост, не че пречи нещо и той, тя и моята е с такъв, но поне аз такава комбинация не съм виждал, в смисъл не всички с по хубавия лост имат и пера, но всички с пера са със спортния лост та не знам ма ме навежда на мисълта, че волана най-вероятно е сменян. Сега външно е с М пакет, но и тук нещо не ми изглежда всичко съвсем оригинално. Мой много добър приятел който също чете форума от време на време имаше такава същата и също си я беше стегнал много яко включително със тунинг на DINAN и с оригинална М-кова генерация. Като че ли при тази на обявата М-ковата броня отпред е поставяна допълнително.

Иначе джантите са ОК, обаче ми изглеждат като за М5-ца, а не просто обикновена с М-пакет, ма де да знам така от снимка трудно може да се каже. И последно споманах по горе, че колата е от щатите, от тези двете на снимката моята е по обикновената, така както е в този си вид дилърите ми дават около $ 18-19к, а ако купя друга кола, цената отива на поне $ 20к като аз ще доплатя само разликата, този процес се нарича трейдване. После дилъра ще и иска поне $ 26к, а иначе аз ако реша (нещо с което в повечето случаи не бих се занимавал) да си я продавам като частно лице на дуго частно лице, мога да и взема цена някъде по средата, т.е. едни $22-23к и ги взимам моментално без почти никакво чакане, а такива М-кови натоварени с повече екстри вървят поне едно $3-4к отгоре върху споненатите цени, така че всеки може да си направи сметка дали и как тази цена може да се докара до 38к лева в БГ.
Последна промяна peshehodetz на 19 Яну 2022, 4:29, променена общо 4 пъти
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 15 Дек 2021, 8:56

Много реденяк изглежда тази - за тези джанти мога да се обзаложа на всякаква сума, че са реплика - само като видя лъскавия черен лак на сърцевината и ми става ясно. Даже оригинално мисля, че са само 20-ки точно този стил. Като се замисля до сега съм виждал само единични бройки оригинални стил 343, останалото са реплики.

Абе за най-сигурно 1 ВИН за проверка, това е - вече карфакса май има добри оферти за проверка.

П.П. До момента от 5 Ф-ки, които не са заводски с този волан (М и пера) - всичките бяха с гърмени бегове. Много малко ентусиасти дават 1500 лева за един волан без причина. Тя и бронята изглежда много странно с тези тапи на фаровете за мъгла.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bmw55 » 15 Дек 2021, 12:04

drago9205 написа:Много реденяк изглежда тази - за тези джанти мога да се обзаложа на всякаква сума, че са реплика - само като видя лъскавия черен лак на сърцевината и ми става ясно. Даже оригинално мисля, че са само 20-ки точно този стил. Като се замисля до сега съм виждал само единични бройки оригинални стил 343, останалото са реплики.

Абе за най-сигурно 1 ВИН за проверка, това е - вече карфакса май има добри оферти за проверка.

П.П. До момента от 5 Ф-ки, които не са заводски с този волан (М и пера) - всичките бяха с гърмени бегове. Много малко ентусиасти дават 1500 лева за един волан без причина. Тя и бронята изглежда много странно с тези тапи на фаровете за мъгла.



Колата е редена, волана е добавян. Този салон и с м-пакета отвън и този волан мисля че няма. Ако е истинска и без проблеми нямаше да е на тази цена!
Бъди честен пък да става квото ще

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.12.2021
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от F10_survivor » 15 Дек 2021, 17:18

Благодаря колеги! Не се бях забелязал примерно за връзката на сменения волан и евентуален удар, който е бил в миналото. Бих те ли си дали мнението за следните две оферти на пазара:

1) https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mkxowz - 528i забелязвам че колата изглежда да не е "подобрявана" (ако може да се каже) и

2) https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mkr8s8 - 535i подобно на предишната оферта, тази 5ца също има доста количество "ъпдейти"

Благодаря предварително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bioz » 15 Дек 2021, 22:21

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 1425089034

Колеги, нещо за тази да кажете?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 15 Дек 2021, 22:41

F10_survivor написа:Благодаря колеги! Не се бях забелязал примерно за връзката на сменения волан и евентуален удар, който е бил в миналото. Бих те ли си дали мнението за следните две оферти на пазара:

1) https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mkxowz - 528i забелязвам че колата изглежда да не е "подобрявана" (ако може да се каже) и

2) https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mkr8s8 - 535i подобно на предишната оферта, тази 5ца също има доста количество "ъпдейти"

Благодаря предварително!


Все още не разбирам тези обяви за по 40хил. лева без 1 адекватна снимка, така ли се продават коли, ебаси...
Иначе от 2-те почти ставащи снимки изглежда добре тази 535-ца, гумите бих ги махнал, може би за Пловдив всесезонките са валидни - аз от тези M+S булшит гуми не останах никак очарован. Също не разбирам как хем са чисто нови хем са карани почти 10хил. км... Старата кола я продадох със зимни на 2хил. км и пак не посмяхда пиша "нови"...

bioz написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11639571425089034

Колеги, нещо за тази да кажете?



Аско бих ги отписал само заради лошата слава.
Последна промяна drago9205 на 15 Дек 2021, 22:46, променена общо 3 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от chris_barnes » 15 Дек 2021, 22:45

bioz написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11639571425089034

Колеги, нещо за тази да кажете?
Мненията за тази автокъща тук не са добри. Не бих се занимавал аз. Предната броня е покъртителна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook