Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alben » 29 Окт 2021, 14:29

:bchug:
Ppetkow написа:Ех значи коли над 150х км няма или поне труно се намира според повечето обяви. Сори за спама ама винаги ме дразни това на пръв поглед веднага щом отворя някоя обява... И после изказвай мнение за кола... а първата лъжа ще ти изкара очите...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 29 Окт 2021, 17:09

beebu написа: Аз лично предпочитам по евтина, но с повече екстри. Според мен при тази кола е по лесно и евтино да отремонтираш двигател и/или скоростна кутия от колкото да добавяш екстри.


Ех тия екстри, не можете да живеете без тях, имам чувството че на някои хора направо мед им капе на душата само при споменаването на някои от тях. Сега по конкретно относно отремонтиране на двигател и/или скоростна кутия, не знам дали си давате сметка но едно такова особено на двете споменати може да струва повече от самата кола.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 23.05.2007
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: e39 520i touring

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от freezy » 29 Окт 2021, 21:44

По повод на километрите,доверявате ли се
на приложения като infotarga и scanner veicoli?
В Италия хората много им вярват. Аз като купувам кола винаги искам талона и си правя справка,пък дали е вярно...аз им се доверявам . и като продавача откаже да ми даде талон да си препиша таргата обикновенно ме отказва от покупка. Преди няколко поста коментирах един конкретен екземпляр, който според приложенията и прегледите в Италия си излиза на реални километри. Тук хора с повече опит от мен твърдят ,че километрите са
умножени по 5 на това което пише ,та не знам вече с тези километри...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от fitter » 30 Окт 2021, 6:48

freezy написа:По повод на километрите,доверявате ли се
на приложения като infotarga и scanner veicoli?
В Италия хората много им вярват. Аз като купувам кола винаги искам талона и си правя справка,пък дали е вярно...аз им се доверявам . и като продавача откаже да ми даде талон да си препиша таргата обикновенно ме отказва от покупка. Преди няколко поста коментирах един конкретен екземпляр, който според приложенията и прегледите в Италия си излиза на реални километри. Тук хора с повече опит от мен твърдят ,че километрите са
умножени по 5 на това което пише ,та не знам вече с тези километри...
Аз използвам AutoRecords и съм хващал поне 5-6 коли с превъртани км. Последния случай е този. По обява беше на 171000, а 2020 е била на 351000.
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от BMW_1914 » 30 Окт 2021, 13:41

Аз скоро проверявах една варненска F10, по километраж беше на 220'000 км, при проверка в BMW се оказа, че през март 2018 г. беше влизала последно в оторизиран сервиз в Италия на 380 000 км. и се отказах.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 30 Окт 2021, 14:13

Чудя се на тези коли по 400хил дали и сменят веригите германците или италианците на 200хил?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 30 Окт 2021, 16:39

От личен опит понеже дълги години живея на запад веднага мога да ти кажа какво е положението и как постъпват хората вкл. и аз по отношение поддръжка на колите. Значи на една кола когато наближи момента за подмяна на повечето компоненти, т.е. ресурса е към края си на ремъци, накладки, дискове, вериги, свещи, бубини, маркучите са позахабени макар и все още да са ок евентуално гумите са към края си макар и все още да стават и т.н. Та в този момент хората си задават въпроса тази кола струва ли си да я карат за в бъдеще и колко време и ако отговора е да всичко гореизброено и не само това, а и друго ако възникне се подменя и колата се кара поне няколко години. Ако пък не и колата ще се продава, нищо не се сменя и новия собственик да се оправя. Такова е положението в щатите, а и в Германия където често ходя, за Италия не знам ма там са едни от най-големите мурдари на Европа и въобще не е препоръчително да се взима кола от там.
Иначе само в БГ съм ги срещал тези истории по обявите дето изписват цял ферман какво подменили последните 3-6 месеца и тръгнал да я продава, ако го питаш защо я продава като толкова неща е направил по колата си последните месеци и той самия не знае.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 30 Окт 2021, 17:02

говоря за коли в Германия над 200 хил. км. Освен ако не мислиш, че всички над 200 идват в БГ да им сменяме ние веригите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 519
Регистриран на: 11.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от twake » 30 Окт 2021, 19:54

Привет,
някой мнение за тези 2-те? Случайно да са на колеги от форума?
Според мен са в горната ценова граница за такива коли, което малко ме успокоява, но не съвсем :)
И още нещо - може ли на практика, кола да е на ~100k км, дошла вече при втория собственик, та вече да е решил и той да я продава?
Благодаря.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=m16a0x
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=m16ac8

(и краен вариант https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=m16e2r)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 30 Окт 2021, 21:07

38 си е наистина горна ценова граница за префейс. Даже на фона на всички екстри тази малка навигация стои неестествено.

twake написа:И още нещо - може ли на практика, кола да е на ~100k км, дошла вече при втория собственик, та вече да е решил и той да я продава?

Напълно възможно, особено ако е бензинова. Все пак 100хил. км за 8г си е съмнително и задължително трябва проверка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 30 Окт 2021, 21:11

Първата за бензинова е възможно и да е на толкова км. макар че трябва да се подходи много внимателно особено предвид цената. Иначе като цвят отвратителна както по отношение на ектериор така и интериор. Освен това не обърнах много внимание ма като че ли е малкия екран на i-drive дето някои му викат "малката навигация" макар че не всички с малък екран имат навигация. Та голяма файда че имала пера на волана дето написал F1 сигурно искал да каже формула 1 или някакви си други там екстри, аз дето не съм много претенциозен към екстри като съм се качвал на такива с "малката навигация" ми действа някак си дразнещо и не бих взел такава, а то след 2012 така или иначе са с голяма, така че нещо май послъгва с годините.
Втората е възможно да е на 200к км обаче предвид годините и факта че е дизел малко съмнително и отново пак същата история дето споменавам няколко поста по горе - обслужил я току що за 5к лв и веднага тръгва да я продава. А като гледам каква велика глупост е написал за категория на колата "стреч лимузина" за 5-та серия седан ми става хем смешно хем тъжно, ма карай, който знае какво е "стреч" и къде най-вече са разпространени въпросните ще разбере какво имам предвид.
Третата много съмнително 9 годишна дизелова 7-ма серия да е на тези км, ма знам ли, да беше някоя 760i, или Алпина В7 да му повярва човек. Колегата gkrv е вещ по тези 7-ма серия дизели, нека се включи с мнение ако чете.
Последна промяна peshehodetz на 31 Окт 2021, 17:29, променена общо 1 път
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от grkv » 31 Окт 2021, 6:53

То няма много за коментиране... 7-цата е като 5-ците преди нея - не е лоша, ама защо струва х2 на първите в списъка? Определено не е защото получаваш два пъти повече кола за парите си.
Ако първите в списъка почти сигурно гарантират, че си купуваш кош, то давайки х2 за същата кола определено не гарантира, че си купуваш читава и здрава кола. Шансът е по-голям, но не много по-голям от тези в средния ценови диапазон.

Тия коли са вече на толкова много години, че поддръжката им е смешно евтина ако човек знае какво прави и стои настрана от официалните сервизи. Глупаво е да се дават грешни пари за приказки от 1001 нощ.
Ако искаш 7-ца, харесай нещо от малко над долния ценови диапазон, хвърли го в един сервиз да го разкостят и го обиколете от всякъде - окачване, спирачки, всичко около мотора - вериги, дюзи, свещи с реле, термостати, стартер, генератор т.н.
Някои неща се рециклират, други се сменят с нови.
Ще ти струва скъпо като сметка в сервиза, но излизайки от там ще имаш колата, която харесваш с по-голям ресурс безпроблемни километри от тези, които гледаш за по над 40к и накрая ще ти струва доста по-малко.
Не е приятно да си купиш ''нова'' кола и директно да я оставиш в сервиза, но тая нова кола, макар и скъпа все пак е 10 годишен дизел.
Това хоро така се играе...

Конкретната на обява не впечатлява с нищо, по-скоро дразни, че е без лед фарове, което е може би най-голямата иновация във фейслифта на Ф01/02.
740хд и 760 са единствените модификации, на които се слага 8 ст. кутия преди фейслифт. Ако търсиш нещо различно от 740хд - да, струва си да е фейс заради кутията и фаровете, но иначе не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alek_SV » 31 Окт 2021, 10:37

twake написа:Привет,
някой мнение за тези 2-те? Случайно да са на колеги от форума?
Според мен са в горната ценова граница за такива коли, което малко ме успокоява, но не съвсем :)
И още нещо - може ли на практика, кола да е на ~100k км, дошла вече при втория собственик, та вече да е решил и той да я продава?
Благодаря.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=m16a0x
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=m16ac8

(и краен вариант https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=m16e2r)


На ппрактика не може да е на 100 к.... преди фейсова Ф10ка... как да стане
https://promosale.bg/car/bmw-530-d-xdri ... an-kardon/
Г30 вече има много на по 250-350к на нашия пазар и повечето са превартяни

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от nthnl » 31 Окт 2021, 12:12

Alek_SV написа:
twake написа:Привет,
някой мнение за тези 2-те? Случайно да са на колеги от форума?
Според мен са в горната ценова граница за такива коли, което малко ме успокоява, но не съвсем :)
И още нещо - може ли на практика, кола да е на ~100k км, дошла вече при втория собственик, та вече да е решил и той да я продава?
Благодаря.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=m16a0x
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=m16ac8

(и краен вариант https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=m16e2r)


На ппрактика не може да е на 100 к.... преди фейсова Ф10ка... как да стане
https://promosale.bg/car/bmw-530-d-xdri ... an-kardon/
Г30 вече има много на по 250-350к на нашия пазар и повечето са превартяни


Защо да не може? Моята е на 118к

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от big_dane » 31 Окт 2021, 12:54

Alek_SV написа:
На ппрактика не може да е на 100 к.... преди фейсова Ф10ка... как да стане
https://promosale.bg/car/bmw-530-d-xdri ... an-kardon/
Г30 вече има много на по 250-350к на нашия пазар и повечето са превартяни


Не е невъзможно да е на 100к. Живея в Германия от 7-8 години и ми е направило впечатление, че има 10 и повече годишни коли със сравнително малък пробег. Но, ми е направило впечатление, че повечето такива коли са карани от пенсионери, а самите коли са със слаби мотори (318/320/520) и срваниетлно постно оборудване (климатик/климатроник, подгрев на седалките, евентуално базова навигация). Но дори и тези коли държат висока цена.
Пример - https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 8e0012d4d6

Ако някой пусне подобна кола в България за 30000 лева, ще бъде обявен за луд и ненормален. 530/535 с подобни нива на оборудване и километри вървят на цена 18-19 хиляди евро, към 20-22000 има вече и добре оборудвани. Но както ти каза, в този ценови диапазон вече има Г30, да на по 250к+, но Г30.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook