Кой, какво направи днес по колата?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от bereta » 25 Май 2021, 19:11

След като вчера си “изгубих” клаксона, возейки абитуренти, днес си го оправих. Беше изгорял предпазител номер 62 - 15А, който заедно с номер 8 - 30А отговарят за този важен “сватбарски” инструмент :D :D. И двата са “заврени” зад жабката, маха се едно капаче отдясно и с много търпение и виртуозност се сменят.
Ride on

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от dido0o``` » 26 Май 2021, 8:08

MMG написа:Ретрофит на RDC.
Историятa е следната. Като взех колата изписваше грешка на дисплея RPA failure (имаше и други дреболии, които собственика искаше да си отстрани преди да ми я даде, но не ми се чакаше и след като го спазарих взех веднага колата). Както и да е, лирично отклонение.
Тъй като летните гуми бяха с датчици и не правих разлика между двете системи на BMW, тогава си мислех, че колата е с RDC.
Като се запознах по-подробно, разбрах, че колата е с RPA, т.е. при загуба на налягане се разчита на ABS датчика в съответното колело.

След като се окабели, трябва да се кодира RDC функцията. Кодират се KOMBI и HEADUNIT.

Нещо такова:


FEM
RC_RDC_ENABLE = aktiv

ICMQL
IcmKod_B_S2VBA = verbaut

DSC
C_Funktion_RDCi_l = nicht_aktiv
C_Funktion_RPA_e = nicht_aktiv
C_RPA_Extra = nicht_aktiv

HU_NBT
RDC = aktiv
RDC_DRUCK_TEMP = druck_und_temperatur
RDC_FORTSCHRITTSANZEIGE = nicht_aktiv
REIFENUEBERWACHUNG_RDC_RPA = rdc
RPA = nicht_aktiv

KOMBI
ST_TYR_RDC_ALIVE = aktiv
ST_TYR_RDC_TIMEOUT = aktiv
KOMBI DSC_MIT_RPA = ohne_RPA


За да се появят показания, трябва колата да се покара малко. ( леко е прашен дисплея :) )

И тук има нещо, което не мога да реша.
RPA продължава да стои активна и да набива грешка, въпреки, че уж я кодирах да не е активна. Ама за това ще питам в някоя тема за кодиране, да не разводнявам тази.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Браво, но това си е направо за отделна цяла тема :clap:
Относно кодирането можеше да пробваш направо да добавиш 2VB във VО и така би трябвало да ти изчезнат грешките за RPA.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от MMG » 26 Май 2021, 19:20

@Дидо,
Благодаря, май няма тема за DYI, затова го сложих в тази.

Да, в допълнение, тъй като аз кодирах Bimmercode, впоследствие изби грешка, че модулът не е правилно кодиран, защото е от друга кола, т.е. не е чисто нов.

Трябва да намеря време да инсталирам Esys и да пробвам да го кодирам вече по правилния начин.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от doctorcheto » 26 Май 2021, 19:37

MMG написа:@Дидо,
Благодаря, май няма тема за DYI, затова го сложих в тази.

Да, в допълнение, тъй като аз кодирах Bimmercode, впоследствие изби грешка, че модулът не е правилно кодиран, защото е от друга кола, т.е. не е чисто нов.

Трябва да намеря време да инсталирам Esys и да пробвам да го кодирам вече по правилния начин.
Изображение


Пробвай да видиш по парт номер дали е подходящ за твоята кола!
realoem.com :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от MMG » 26 Май 2021, 19:48

Подходящ е, гледах като го поръчвах.
Първият е от реда.
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Tsapo » 14 Юли 2021, 8:50

Пътувах до Гърция тези дни.
По време на пътуването чух свирене като от накладки без да докосвам спирачките. Най силно се чуваше при скорост 50-60-70км. в час.
Когато свири дори да натисна спирачката звука не изчезваше и не се променяше.
Пипам 4-те колела, еднакво топли - леко топли.
Прибрах се, като колата си свиреше през целите 1000км.
Свалям една по една гумите и гледах за заседнал камък между диска и предпазната ламарина. При свалянето на предно дясно виждам, че над вътрешната накладка има купчина пясък/кал.
Свалих апарата, почистих мръсотията и свиренето изчезна :)

BMW F11 LCI.

Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от (bubsa) » 22 Авг 2021, 8:35

Вчера монтирах пружини eibach pro kit и амортисьори sachs.Много съм доволен от резултата :) Колата се сниши съвсем малко спрямо М тех окачването с което беше до момента,но се усеща една идея по-стегната сега.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от dido0o``` » 23 Авг 2021, 10:10

(bubsa) написа:Вчера монтирах пружини eibach pro kit и амортисьори sachs.Много съм доволен от резултата :) Колата се сниши съвсем малко спрямо М тех окачването с което беше до момента,но се усеща една идея по-стегната сега.


Какви са амортисьорите ? За мтех кола или някаква друга спортна серия ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от (bubsa) » 23 Авг 2021, 22:09

За М тех са.Не ми се рискуваше с други,че и така е доста твърда :confused:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 24 Авг 2021, 19:17

Поръчах нови джанти за колата. 79wheels SVB-DHB е модела в hyper black версията. Чакам да пристигнат от Полша. Ще споделя мнение щом пристигнат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от ekalchev » 24 Авг 2021, 20:15

Ppetkow написа:Поръчах нови джанти за колата. 79wheels SVB-DHB е модела в hyper black версията. Чакам да пристигнат от Полша. Ще споделя мнение щом пристигнат.

Дай снимка като пристигнат, мнение ние ще си изградим :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 14 Сеп 2021, 16:27

Давам ъпдейт за джантите. Монтирах ги преди месец, но така и не ми остана време да споделя тук. Много се колебаех дали да не сложа 20ки, но след монтажа разбрах, че съм взел правилното решение. А и без това имах чисто нови летни гуми дот21 Dunlop sport maxx gt runflat (че и със звездичка) :D Та… покупката,доставката и монтажа ми отне около месец, но сега имам два сета джанти, като старите 19ки Style 351 ги реставрирах и те също станаха като нови. Новите паснаха перфектно и са спорт пакет, като дори задните са ЕТ33, което ги направи все едно съм сложил фланци и се издадоха леко встрани, което много ми хареса. Като цяло голямо избиране падна на джанти, но лично за мен аз си взех правилното решение. Страшно много ми харесаха.

Ето снимки:

https://drive.google.com/file/d/1fwSXraVlhfD68uCMfL7GapwEpQilZxR7/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/16Sae2yoEaUQJ-AXYVBQWvdwStCbkn1bd/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1o_k2RIK1QaLuiQmbV3VD52IFsL8nv3CQ/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/10-GNKIbyojZUv4bA5ZiEzQeo7wyZHKxY/view?usp=drivesdk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 14 Сеп 2021, 17:34

Занимавам се от около половин година с външен детайлинг, но само върху моите коли. Нямам за цел да печеля от подобен тип дейност. Върша го като мое хоби като ми остане време. Та снимките на колата са след един такъв ден на детайлинг. Ползвам продуктите на Good Stuff, Gtechniq и Meguiar's. Предизмиване със Snow foam orange на Good Stuff (преди ползвах W4 citrus foam на Gtechniq), измиване със Gwash Gtechniq, ползвах клей за премахване на налепи на Goodstuff, tire cleaner на Q2M, tire shine паста на Meguiar’s, Iron Remover за джанти на Good Stuff със Squally Wheel Brush на Work stuff и накрая Megiuar's Ultimate Fast Finish бърза вакса. Ефекта е блестяща кола и трудно цапаща се такава. При следващо миене мръсотията се смъква много лесно. За интериора използвам почистване на кожата с четка с конски косъм и препарата на Chemical guys - Premium Cleaner & Pre-Conditioner и след това Gyeon Q2 LeatherCoat Quartz Protectant. Ефекта е страхотно почистена и мека и матова кожа.

Обичам колите ми да блестят и за това детайлинга ми от скоро е хоби, за което гледам да намирам по няколко часа време през уикендите, в които съм в града. Ако някой друг тук също се занимава с подобен тип дейност с радост бих обменил малко опит с него. :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от BorislavB » 14 Сеп 2021, 19:11

На мен ми допада дизайна, но не знам дали е от снимките или наистина така лъщят, защото си ги мил ама това ми е малко грозно. Иначе въпрос на вкус. :bchug:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Eliyan » 14 Сеп 2021, 19:21

Ppetkow написа:Давам ъпдейт за джантите. Монтирах ги преди месец, но така и не ми остана време да споделя тук. Много се колебаех дали да не сложа 20ки, но след монтажа разбрах, че съм взел правилното решение. А и без това имах чисто нови летни гуми дот21 Dunlop sport maxx gt runflat (че и със звездичка) :D Та… покупката,доставката и монтажа ми отне около месец, но сега имам два сета джанти, като старите 19ки Style 351 ги реставрирах и те също станаха като нови. Новите паснаха перфектно и са спорт пакет, като дори задните са ЕТ33, което ги направи все едно съм сложил фланци и се издадоха леко встрани, което много ми хареса. Като цяло голямо избиране падна на джанти, но лично за мен аз си взех правилното решение. Страшно много ми харесаха.

Ето снимки:

https://drive.google.com/file/d/1fwSXraVlhfD68uCMfL7GapwEpQilZxR7/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/16Sae2yoEaUQJ-AXYVBQWvdwStCbkn1bd/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1o_k2RIK1QaLuiQmbV3VD52IFsL8nv3CQ/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/10-GNKIbyojZUv4bA5ZiEzQeo7wyZHKxY/view?usp=drivesdk


Брутални са, евала! Много ме кефи! Да не си купил на Емо колата? Изглежда доста свежа твоята - може ли малко повече снимки да качиш на екстериора/интериора, ако не тук, може и на Л.С. :)

Знам, че наскоро си я купи така че да те радва много километри и безаварийно!

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook