Кой, какво направи днес по колата?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 14 Сеп 2021, 20:25

Кой е Емо? Не съм купувал от него кола :D :D :D Не е тук тази тема на разговор. Мисля, че дадох инфо за колата още щом я взех. Общо взето си беше чист късмет толкова обгрижван автомобил да намеря….Още е в гаранция между другото макар и удължена :) Относно “лъщящия ефект” на джантите - снимал съм ги така, че да се виждат най-добре. Някои снимки имат малък ефект

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от ekalchev » 14 Сеп 2021, 20:47

Ppetkow написа:Кой е Емо? Не съм купувал от него кола :D :D :D


Предполагам че има предвид мен, защото моята е бяла 550д.

Джантите добре изглеждат, на снимка преди това не ми харесаха толкова но на колата са добри. Черния лип отпред сваля ли просвета на колата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 14 Сеп 2021, 21:48

ekalchev написа:
Ppetkow написа:Кой е Емо? Не съм купувал от него кола :D :D :D


Предполагам че има предвид мен, защото моята е бяла 550д.

Джантите добре изглеждат, на снимка преди това не ми харесаха толкова но на колата са добри. Черния лип отпред сваля ли просвета на колата?


Липа сваля просвета, но за зимата лесно се разкачва и сваля, което и ще направя. Никога не съм мислел, че ще сложа лип и бях против, докато моя приятел и човека, който ми прави колите дълги години не ме извика и ми каза “ела само да го наложим ако не ти хареса го сваляме”. И в момента, в който видях колата колко по-агресивна стана нямах колебание. От там се започна и с джантите - да догоня още повече агресивност във визията поръчах тези в hyper black версия и не съм съжалил за миг. Общо взето и с външния детайлинг, който й правя (описах няколко коментара по-рано) колата изглежда по начин, по който просто ми слага усмивка като я видя и карам. А и като гледам и хората в квартала й се кефят много на колата. На няколко пъти получих :yes: от преминаващи, става тема за разговор, а и днес двама малчугани дърпаха баща си да му показват да види и той колата. Просто детайлинга я прави да изглежда като в шоурум. Който го е правил или си е оставял колата за детайлинг знае за какво говоря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от equipment » 15 Сеп 2021, 16:27

Колега, суПер е джантата. Смятам, че идеално Подхожда на линиите на колата. А и не е нужно всичко да е в тон...точно меки линии с По-груби джанти стои яко. Както може да носим костюм с кецове и когато ТЕ са хубави, не е грозно. Та и с джантите е така, хубавото си е хубаво дори да не е в тон :yes: Със здраве си я карай и й се кефи :lalala:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 10 Ное 2021, 17:10

Сложих xHP stage 3 на кутията. Общо взето можех да тествам 24часа, но след час каране нямаше какво повече да се убеждавам. Предавките се сменят осезаемо по-бързо, заключва торка по-рано и като цяло кутията работи доста по добре. Колата се чувства дори по-бърза.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ненко Вранков » 11 Ное 2021, 10:41

Ppetkow написа:Сложих xHP stage 3 на кутията. Общо взето можех да тествам 24часа, но след час каране нямаше какво повече да се убеждавам. Предавките се сменят осезаемо по-бързо, заключва торка по-рано и като цяло кутията работи доста по добре. Колата се чувства дори по-бърза.

А с коя кутия си ти.. "спортната ли" ? Защото от обикновената към xHP казват че има доста разлика.. но от спортната към xHP била много малка... :roll:

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от MadChicken » 11 Ное 2021, 10:49

Няма "спортна" кутия, има спортен лост с или без лопатки на волана...
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от ekalchev » 11 Ное 2021, 12:28

MadChicken написа:Няма "спортна" кутия, има спортен лост с или без лопатки на волана...

В хардуера на кутията ясно че няма разлика но в софтуера няма ли разлика, защото при "спортната" на sport+ не сменя автоматично предавката ако стигнеш max обороти и от това което съм чел като мнения, обикновенната кутия в спортен режим НЕ рита при смяна на предавките докато, при мен рита, което мисля че идва от това че е "спортна", което пък е свързано с бъзината на сменя на предавките, което идва от софтуера.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от adovet » 11 Ное 2021, 13:57

ekalchev написа:
MadChicken написа:Няма "спортна" кутия, има спортен лост с или без лопатки на волана...

В хардуера на кутията ясно че няма разлика но в софтуера няма ли разлика, защото при "спортната" на sport+ не сменя автоматично предавката ако стигнеш max обороти и от това което съм чел като мнения, обикновенната кутия в спортен режим НЕ рита при смяна на предавките докато, при мен рита, което мисля че идва от това че е "спортна", което пък е свързано с бъзината на сменя на предавките, което идва от софтуера.

Кутиите са едни и същи, всяка кутия може да си я кодираш спорт или обикновен режим. В спорт сменя предавките с леко приритване, до като в обикновения режим мазно, мазно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 11 Ное 2021, 16:34

Ненко Вранков написа:
Ppetkow написа:Сложих xHP stage 3 на кутията. Общо взето можех да тествам 24часа, но след час каране нямаше какво повече да се убеждавам. Предавките се сменят осезаемо по-бързо, заключва торка по-рано и като цяло кутията работи доста по добре. Колата се чувства дори по-бърза.

А с коя кутия си ти.. "спортната ли" ? Защото от обикновената към xHP казват че има доста разлика.. но от спортната към xHP била много малка... :roll:


Написал съм разликите. Относно кутията - да, "спортната" е. То мисля, че няма м550 с "обикновената".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ненко Вранков » 14 Ное 2021, 21:49

Днес най-после се хванах да прекарам инсталация за клапанчето , което управлява вакуума към тампоните на мотора. Не е нещо фрапантно - 1 час работа да се прекарат кабелите в снопа до ЕКУ-то...
Автомобилът ми фабрично няма вакууми за тампоните и естествено фабрично тампоните бяха без такъв.. но от БМВ са сменили дизайна и като си купиш нови тампони, както направих аз преди година, вече идват такива с вакуум. Можеш и да не го включваш, но вибрациите на място са идея повече. Сега вече всичко си е на мястото и разликата е осезаема... единствено можеби, щеше да е по-добре ако се изключва вместо на 1250 оборота, на 1400-1500.
Последна промяна Ненко Вранков на 16 Ное 2021, 8:57, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от chris_barnes » 15 Ное 2021, 21:10

Беше вчера, ама, сложих зимните гуми

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 27 Ное 2021, 20:19

Въстанових състоянието на зимния сет с оригиналните джанти и станаха като чисто нови:

https://drive.google.com/file/d/1wbyfySBYeOhCkucMrhd6W5_eXPLKm9kN/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1xjPrD9Lg1tNVsdbFVmGN08J7i0i9tqgI/view?usp=sharing

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от chris_barnes » 27 Ное 2021, 20:27

Иска достъп drive-a.

Аз от вчера съм дигитализиран
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 28 Ное 2021, 8:58

Мисля, че го оправих вече :D

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook