BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beebu » 24 Ное 2021, 13:42

Здравейте, дръпнах щеката, маслото наистина е 3-4мм над максимума. На допир и на мириз изобщо не мирише на нафта. Така или инъче довечера ще бъде обслужена и прегледана, дано да не е станала беля, понеже като видях как я кара човека от автокъщата ми е ясно че е имало няколко такива показни карания....

Та друг въпрос, как се пускат дневните светлини?

Пробвах на автоматично положение за светлините не става, работи само вечер а тогава пуска къси + дневни. Пробвах положение габарит, така работят но мисля че работят и отзад. Доколко съм виждал други bmw светят само отпред ринговете без габаритите отзад. Прикачам и една снимка на лоста за светлините.... Изображение

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 24 Ное 2021, 13:44

beebu написа:Здравейте, дръпнах щеката, маслото наистина е 3-4мм над максимума. На допир и на мириз изобщо не мирише на нафта. Така или инъче довечера ще бъде обслужена и прегледана, дано да не е станала беля, понеже като видях как я кара човека от автокъщата ми е ясно че е имало няколко такива показни карания....

Та друг въпрос, как се пускат дневните светлини?

Пробвах на автоматично положение за светлините не става, работи само вечер а тогава пуска къси + дневни. Пробвах положение габарит, така работят но мисля че работят и отзад. Доколко съм виждал други bmw светят само отпред ринговете без габаритите отзад. Прикачам и една снимка на лоста за светлините.... Изображение

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

настройва се от навигацията в настройки за светлините. Понякога може да има нужда и от кодиране.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.08.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW 520D 120kw

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от sevimov » 24 Ное 2021, 14:02

beebu написа:Здравейте,

Миже ли да препоръчате с какво масло и филтри да де обслужва n57. Намерих такава тема във форума, но е доста обширна и с доста видове масла. Ако може да препоръчате и сигурен сайт за такива масла и филтри.

Поздрави!

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


В началото на седмицата налях TOTAL QUARTZ INEO LONG LIFE 5W-30 като имах големият късмет да се засека на ТИР паркинг в Белгия с шофьора на тази фирма и ми го продаде на много добра цена като естествено после го писа "брак" при товарене :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beebu » 24 Ное 2021, 22:35

sevimov написа:
beebu написа:Здравейте,

Миже ли да препоръчате с какво масло и филтри да де обслужва n57. Намерих такава тема във форума, но е доста обширна и с доста видове масла. Ако може да препоръчате и сигурен сайт за такива масла и филтри.

Поздрави!

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


В началото на седмицата налях TOTAL QUARTZ INEO LONG LIFE 5W-30 като имах големият късмет да се засека на ТИР паркинг в Белгия с шофьора на тази фирма и ми го продаде на много добра цена като естествено после го писа "брак" при товарене :D
Аз тръгнах да вземам Shell, не го намерих, и взех оригиналнтото масло на бмв. Даже и от магазина ми казаха че реално вътре е shell.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 24 Ное 2021, 22:39

А ти къде търси? Във всяка бензиностанция на Шел има (друг е въпроса че там е дебело). Има го и при дилъри като Интеркарс и Елиткар. Със сигурност го има и в МаксКар.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.08.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10
Мечтае да кара: G30
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dboych » 25 Ное 2021, 23:17

Здравейте, някой може ли да съдейства с малко информация за датчиците за налягането на гумите? Ф10-ката ми е с 19-ки спорт пакет и тази седмица купих джанти 17ки за зимата. Чакам през следващата седмица да пристигнат и гумите, но още не съм уточнил въпроса с датчиците за налягането. 19-ките си имат работещи датчици, чувам, че е най-добре да не се местят, а да си купя втори комплект за другите джанти. Въпросът ми е някой има ли опит с това и може ли да ми препоръча от къде да взема датчици (нови, втора ръка?), кои марки да гледам и нещо специфично при избора? Друго, което не ми е ясно, е дали имат нужда от обучаване - и двете мнения видях.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от mrwrong » 26 Ное 2021, 14:22

За датчиците на гумите по-добре не се опитвай да саляш старите. Аз я ядох тази хурка и си поръчах нови алуминеви вентили. Самият датчик се сваля лесно (платката където е), но вентила понеже е от два елемента луминий, завити един в друг, след време направо се спояват и няма отвиване. Аз мойте ги резах. От алиекспрес си поръчваш датчици , като гледаш номера им да съвпада с твоя. За Ф10 всички ТПМС датчици са един модел , но все пак провери номера дали съвпада. Излизат с доставка и сичко около 70-80лв за четирите. Не се изисква ибучение след това. Само като ги сложиш ресетваш от I-Drive датчиците и трябва да караш около 10 минути, за да си ги опознае и измери налягането. С втора употреба не се занимаввай , защото не знаеш колко батерия е останала на датчика. Максималния живот според БМВ на тези датчици е 10 години, но не вяраам да изкарат толкова. Прикачил съм снимка на това което купих аз от Алиекспрес.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 26 Ное 2021, 14:39

Ако нямам в момента датчици какъв е варианта да проработят тези? Трябва ли модул или?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от mrwrong » 26 Ное 2021, 15:48

adovet написа:Ако нямам в момента датчици какъв е варианта да проработят тези? Трябва ли модул или?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

По-старите модели не всички имат ситема за имерването на налягането на гумите. Системата се състои от приемник под задната броня и датчици във всяка гума. Ако нямаш, търсиш от някъде модула-приемник, свързва се към КАН шината, програмира се , слагаш по един датчик във сяка гума и си готов.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от fitter » 26 Ное 2021, 15:53

adovet написа:Ако нямам в момента датчици какъв е варианта да проработят тези? Трябва ли модул или?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk
Адо, ретрофитва се безжичния модул който чете датчиците и се кодира колата да следи налягането и температурата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 26 Ное 2021, 16:07

fitter написа:
adovet написа:Ако нямам в момента датчици какъв е варианта да проработят тези? Трябва ли модул или?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk
Адо, ретрофитва се безжичния модул който чете датчиците и се кодира колата да следи налягането и температурата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Е аз имам ли такъв модул в момента?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от mrwrong » 26 Ное 2021, 16:34

adovet написа:
fitter написа:
adovet написа:Ако нямам в момента датчици какъв е варианта да проработят тези? Трябва ли модул или?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk
Адо, ретрофитва се безжичния модул който чете датчиците и се кодира колата да следи налягането и температурата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Е аз имам ли такъв модул в момента?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Ако при всяко палене не ти вади съобщение за грешка в TPMS, което за да го разкараш трябва да натиснеш шайбата, значи нямаш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от MMG » 26 Ное 2021, 23:17

Аз слагах такъв модул, описал съм го в DIY темата. Парт номера го проверявах от Реалоем, един или два бяха за модела, като се гледа трансмитера/модула да е съвместим с парт номера на датчиците, които ще купиш.
Датчици взех оригинални за около 150лв втора ръка, по един комплект за двата сета гуми.

На мен още ми излиза съобщение за грешка в RPA- старата система, което не знам как да махна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 27 Ное 2021, 1:49

А ако един от датчиците сдаде багажа спира ли цялата система? В момента съм с четири оригинални (имат щампа БМВ :dunno: ) и не ми работи системата, на другите джанти бях с някакви неоригинални и си работеше. Има ли вариант за рециклиране или направо нови?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Dextuar » 27 Ное 2021, 8:21

MMG написа:Аз слагах такъв модул, описал съм го в DIY темата. Парт номера го проверявах от Реалоем, един или два бяха за модела, като се гледа трансмитера/модула да е съвместим с парт номера на датчиците, които ще купиш.
Датчици взех оригинални за около 150лв втора ръка, по един комплект за двата сета гуми.

На мен още ми излиза съобщение за грешка в RPA- старата система, което не знам как да махна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кодира се.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook