BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от krissso » 15 Яну 2024, 11:45

Tsureto написа:Каква е разликата ако бутна лоста наляво на Спорт и ако пусна Спорт от бутона (говоря за бутона, където сменяме екопро, комфорт и спорт)?
И ако съм на спорт и бутна и лоста наляво пак на спорт има ли разлика.

Но в случая колата може да мине на спорт режим и от бутона до лоста и от самият лост? Та каква е схемата там?

Добър въпрос колега, обяснявам защо: Ако съм дал на Sport+, но лоста си е стандартно вдясно, кутията сменя със лек удар (който засилва усещането за ускорение) та как уж кутията не е в "спортен режим" а се държи така. :dunno:
Вероятно позицията вляво е ако искаш само кутията да се държи спортно, иначе си даваш Sport/Sport + от бутона.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.11.2016
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от recital » 15 Яну 2024, 19:04

Здравейте,
Обмислям покупка на бензиново ф10. Фейс
Може ли мнения за 528 530 и 535 с една и две турбини

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vld » 16 Яну 2024, 9:23

recital написа:Здравейте,
Обмислям покупка на бензиново ф10. Фейс
Може ли мнения за 528 530 и 535 с една и две турбини

Няма бензин с две турбини освен 550i във Ф10.
Моторите към които си се ориентирал са N20, N53 и N55, има достатъчно изписано във техническите раздели за тях, опитай да пчрочетеш и после ако имаш конкретни въпроси ще ги коментираме.
Накратко това са двигатели с директно впръскване нуждаещи се от качествена навременна и прецизна поддръжка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 16 Яну 2024, 16:43

Мисля че имаше подобен въпрос но не мога да намеря темата. Та аз съм писал и преди че съм в щатите и живея в район където е доста горещо като дори зимните месеци рядко пада под 5 градуса. Обаче от няколко дена скова около и под нулата и се наложи да пускаме парното на колата. Та от към шофьора си духа топло, но към пасажера си е студено, не чак толкова като от климатик, но не и топло. Като затворя духалките почва да духа студеното отзад. Мисля че колегата който беше питал подобен въпрос ставаше дума за това като се пусне климатика лятото и към пасажерското място духаше топло, но не съм съвсем сигурен, ма ставаше въпрос за нещо подобно. Колата е F10 535i, та някакви идеи ?
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.04.2013
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от goshevv » 18 Яну 2024, 15:17

Soft close на шофьорската врата спря да работи, стори ми се, че чух някакъв по-странен звук при затваряне преди 1-2 седмици и от тогава спря. На останалите си е нормално. Предполагам нещо се е скъсало в механизма, защото чувам, че се опитва да дръпне вратата, но не се получава.
Някой случайно да знае дали има сервиз, в който ремонтират такива неща. Имам запазен час в БМВ, но все пак, ако някой има доверен човек, ще се радвам да сподели :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Burnar » 19 Яну 2024, 14:06

goshevv написа:Soft close на шофьорската врата спря да работи, стори ми се, че чух някакъв по-странен звук при затваряне преди 1-2 седмици и от тогава спря. На останалите си е нормално. Предполагам нещо се е скъсало в механизма, защото чувам, че се опитва да дръпне вратата, но не се получава.
Някой случайно да знае дали има сервиз, в който ремонтират такива неща. Имам запазен час в БМВ, но все пак, ако някой има доверен човек, ще се радвам да сподели :)

Мисля, че колегата @oci може да ти помогне. Той е в час с електрониката. Това е за София, ако си от Пловдив или региона ти препоръчвам @Atsalov.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.04.2013
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от goshevv » 22 Яну 2024, 10:35

Благодаря за информацията.
Да дам все пак прясна информация от БМВ. 950 лв. струва бравата, казаха ми, че се разваляло моторчето вътре, но за ф10 го няма като отделна част, имало го само за х5. С труда всичко 1080 лв., с 2 години гаранция. Общо взето ми споделиха, че доста брави се сменят на софт клоуза, още на коли в гаранция :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 4.11.2012
Пол: Мъж
Кара: Е61-530XD LCI
Мечтае да кара: кюрьосити

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от djssss » 10 Фев 2024, 19:40

Здравейте колеги,имам един въпрос.Какво ми е нужно да мина от преди фейслифт,към фейслифт стопове на бмв ф11?благодаря предварително

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 17.03.2023
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от asen0ff » 12 Фев 2024, 23:16

ekalchev написа:Всеки може да ти смени маслото. Не всеки може да ти вкара смяната в историята на колата. Питай сервиза дали може, не е задължително да е официален за да го направят.


А ще имам ли някакви проблеми с гаранцията на колата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 18.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с усмивка.
Мечтае да кара: колата си до пенсия.
Детайли за колата: разглезена

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от hackermania » 13 Фев 2024, 11:35

А ще имам ли някакви проблеми с гаранцията на колата?


Ако е към BMW гаранцията, няма проблеми. Ако е към допълнителните гаранции (RealGarant и т.н.), ще има проблеми - разправии, обяснения, чакане и т.н., като накрая може да не ти уважат претенция.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 17.03.2023
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от asen0ff » 13 Фев 2024, 17:06

hackermania написа:
А ще имам ли някакви проблеми с гаранцията на колата?


Ако е към BMW гаранцията, няма проблеми. Ако е към допълнителните гаранции (RealGarant и т.н.), ще има проблеми - разправии, обяснения, чакане и т.н., като накрая може да не ти уважат претенция.


Благодаря за бързия отговор. Колата вече е почти на 10000 км и смятам да направя смяна на масло, въпреки че според БМВ сервизният интервал е чак на 30000. Колата е закупена чисто нова от Ауто Бавария преди 1 година. Те са официален дилър, така че предполагам, че всичко ще бъде наред...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 18.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с усмивка.
Мечтае да кара: колата си до пенсия.
Детайли за колата: разглезена

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от hackermania » 13 Фев 2024, 19:25

Интересна F10/11 на една година ще да е :)
Относно смяната на маслата би трябвало да нямаш проблеми, да.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Stan85 » 16 Фев 2024, 10:06

Здравейте, може ли да препоръчате някоя от фирмите в София, които ъпдейтват софтуера на модулите в колата?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vld » 17 Фев 2024, 22:33

Stan85 написа:Здравейте, може ли да препоръчате някоя от фирмите в София, които ъпдейтват софтуера на модулите в колата?
Писах ти на лично.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от KpuB4o » 19 Фев 2024, 22:57

Привет колеги, след близо десетилетие безпоблемни километри с любимото Е60 започвам да се оглеждам за нова авантюра, а именно M550d. Оглеждам се за LCI модел, като доста често по обявите попадам на наскоро сменени и 3те турбини. Моля ако е възможно сбито да ми кажете в какъв филм ще се вкарам. Благодаря ! :help: :kuku: :kuku:

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook