Смяна масло автоматик

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от kraska » 02 Ное 2020, 19:49

Като сложат някакво евтино масло и чао. Едно е90 щях да вземам преди време и е тествах. Хидротрансформатора не можеше да зацепе. Даваш газ, оборотите нагоре, скоростта същата. Маслото му бяха сменили с някакво LP или нещо подобно италиянско. Трудно се доверявам на сервизи и ако ще сменпм маслото на моя, ще е по стандартния начин без машина и ще гледам какво наливат. Иначе кой ти гарантира... като знам колко могат да спестят само от масло.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.08.2019
Пол: Мъж

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от HackoTo » 03 Ное 2020, 10:08

ekalchev написа:И на мен ми предложиха добавка при Дунев и първоначално се съгласих но после размислих и им казах да не слагат. Добавката мисля беше това - https://rislone.com/product/transmissio ... ak-repair/
Will Rislone Transmission Stop Slip with Leak Repair harm my transmission?
No, the product is completely safe to use and will not harm any part of the transmission system.


Дали наистина е проблема е станал от нея? ZF масло ли сложи? Аз ако съм на тебе ще пусна една тема в раздел сервизи за да ги оплюя и повече никой да не иде в тоя сервиз.
Във фактурата от Дунев пише че е ZF а какво са сложили - не знам. От МиД ауто казаха че маслото на ZF за HP кутии нямат нужда от добавка. Или добавката, или комплекта китайски - факт е че кутията блокира следствие разядени уплътнения и последвало запушване/прегряване...
Колкото до другото - не искам да правя кампания срещу тях и да излезе че едва ли не ми е платено да им съсипя репутацията - споделих разочарованието си от тях и липсата им на компетентност.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от ekalchev » 03 Ное 2020, 10:46

Виж сега, затова amazon.com и ebay.com са толкова успешни платформи, защото всеки може да се оплаче и да му се чуе гласа. Ако там някой търговец се опита да мами не изкарва дълго. Когато има такъв проблем трябва да се разбере за него, така Дунев-ци няма да си позволяват да правят такива поразии или поне ще имат едно на ум следващия път. Трябва да има страх в тези безотговорни търговци, че такива издънки ще се разчуят и ще загубят клиенти. Аз вече предупредих един мой познат да не го ходи там за смяна на масло, след това което написа. Ясно е че в БГ няма как да си търсиш правата да ги възстановят щетите, но поне може като дадеш гласност да спрат хората да ходят там.

Аз лично нямам проблеми след смяната. Показаха ми стария картер и старото масло, дадоха ми книжката от комплекта на ZF. Смятам обаче следващия път като ида в Дару кар да поискам да ми проверят нивото на маслото, защото вероятно не са спазили процедурата на ЗФ за наливане. Направи лошо впечатление навалицата от хора там и чакането докато някой ми обърне внимание. Беше пълно с някакви момченца, явно стажанти видимо на около 15 години. Малко притеснително ми се стори някой такъв да ти пипа спирачките или каквото и да е по колата ти. Дойде един с едно БМВ ф10, че му се губил антифриза и едно от ония момченца почна да рови и вика "Няма теч ще трябва да разглабяме". Викам си дали да се намеся и да му кажа да ходи да му сменят безплатно EGR охладителя при някой дилър... Като цяло няма да стъпя вече там особено след това което написа ти.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от chris_barnes » 04 Ное 2020, 13:00

От това което чета, май ще заложа на Мопарт сервиза. Не съм го посещавал до сега, но говорих със собственика днес и ми звучи отзивчив човек с опит. Отговори на всички мои въпроси.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от ekalchev » 04 Ное 2020, 13:10

Питай Мопарт като идеш дали могат да направят нови адаптации на ск. кутия след смяната, че би ми се искало да го направя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от andy » 04 Ное 2020, 13:52

Адаптация никой не прави - ресетва се само и след това с каране се адаптира кутията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от Tsapo » 04 Ное 2020, 16:45

Аз не съм сменял маслото а вече минавам 292к.
Когато сменях веригите в М-Кар гледаха колата и казаха, че щом до момента не е сменяно, те не препоръчват да се прави при този пробег.
Хем ми звучи логично, хем не :dunno:
Ако се реша да го сменям, мисля да го направя сам.
Не ми се вижда толкова сложна процедура и смятам, че ще се справя. Ако не греша важното е да загрея кутията до към 40 градуса. След това да развия пробката за наливането и после всички болтове на картера. След като изчете, какво ще изтича да сложа нов картер, да стегна болтовете до 27 нютона и да налея колкото събере. След това паля изреждам предавките и чакам да загрее до 40 градуса. Гася, развивам пробката и наливам докато протече от нея. Това ли е или пропускам нещо? :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от bai_ILIA » 04 Ное 2020, 16:48

Така е ама на 300к наистина не се препоръчва смяна...
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от FaceOff » 04 Ное 2020, 16:51

Ненко Вранков написа:Интересно каква ще е била тази добавка. Аз вече 15 години си карам автоматите с добавки и винаги е било по-добре, без подобни драми... пита ли ги какво са сипали в кутията?>
Ще споделиш ли колега какви добавки си ползвал? Доколкото съм чел, често сменяш масло в кутията, всеки път ли си слагал?

Относно Дунев, след толкова изписано по нета, още се чудя кой би си помислил да отиде там!? Точно като Макдоналдс е, млад персонал на конвейр..
А относно Мопарт, те нали не ползваха ЗФ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от Tsapo » 04 Ное 2020, 17:02

bai_ILIA написа:Така е ама на 300к наистина не се препоръчва смяна...


Добре де. При положение, че смяната по инструкции на ZF е просто опреснителна. Ако го направиш и не ресетваш адаптациите, колата се съмнявам да усети разлика. Това може да се случи само ако старото масло е станало черно и гъсто, а то ако е такова гаранция ще рита като магаре на всяка предавка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от kraska » 04 Ное 2020, 18:08

На 250 к съм сменял, нямаше разлика. Честно казано спести си парите и карай докато поумре... може и още 100 да изкара и после рециклаж с ново масълце......... Иначе да, и на мен в БМВ ми казаха че не препоръчват смяна при голям пробег над 200 дори, да не говорим 300. Моята беше на 160 когато питах и пак не препоръчаха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от grkv » 04 Ное 2020, 18:11

И аз се интересувах доста и реших да не сменям.
Сега е на 320к и най-вероятно е с първото си масло, та... бой докато умре, после наново всичко.
За момента сменя перфектно и гладко, много рядко съм усещал забавено заключване/отключване на локъпа в градско, ама това да му е...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от kodomir » 05 Ное 2020, 0:26

Аз за първи път го смених на 120к.В този форум като си дадох вина разбрах, че при първия собственик е сменяна гаранционно ск. кутия на 70к км, това го разбрах след като смених маслото. Колата я взех когато беше на 90к и щом съм го сменил на 120к означачава, че е сменено за първи път на 50к км.

Сега съм на 180к и ми казаха, че като свалиха корите е под двигателя е омаслено. Оня ден я закарах да ми измият двигателя и отдолу. Филтъра(картера) на ск.кутия и той беше омаслен. Ако се окаже от там, пак ще трябва да го сменя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от vlado6669 » 05 Ное 2020, 13:11

Tsapo написа:Аз не съм сменял маслото а вече минавам 292к.
Когато сменях веригите в М-Кар гледаха колата и казаха, че щом до момента не е сменяно, те не препоръчват да се прави при този пробег.
Хем ми звучи логично, хем не :dunno:
Ако се реша да го сменям, мисля да го направя сам.
Не ми се вижда толкова сложна процедура и смятам, че ще се справя. Ако не греша важното е да загрея кутията до към 40 градуса. След това да развия пробката за наливането и после всички болтове на картера. След като изчете, какво ще изтича да сложа нов картер, да стегна болтовете до 27 нютона и да налея колкото събере. След това паля изреждам предавките и чакам да загрее до 40 градуса. Гася, развивам пробката и наливам докато протече от нея. Това ли е или пропускам нещо? :)

Само, че след като запалите, изреждате предавките, чакате да загрее (не съм сигурен от 40 до 60 градусите ли се доливаше) и на работещ двигател някой допълва докато протече масло от пробката, после завивате и гасите колата :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от andy » 05 Ное 2020, 14:04

Точно така. Загряло масло от 30 до 40 градуса (не повече) , при работещ мотор след изреждане на предавките (зависи пак коя кутия е) се поставя на Р и се проверява нивото.

п.с. не намерих за 8НР , но процедурата е същата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook