F07 вода в багажника при акумулатора

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от adovet » 18 Окт 2020, 6:53

А уплътнението при резервоара сменихте ли?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 18 Окт 2020, 14:34

adovet написа:А уплътнението при резервоара сменихте ли?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Не, защото след почистване на корите по “пътя на водата” спря да се пълни. Днес издухах с въздух за да подсуша добре и утре ще поливам само около него. Появи ли се вода ще сменям. Благодаря за съвета. Вие сам ли го сменяхте, има ли тънкости и инструкции, ако може.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 06 Ное 2020, 19:24

Както бях писал, поливах вода само около капачката на резервоара. Излях доста литри, но на следващия ден всичко беше сухо. Повторих същата “процедура”, но върху малкото стъкло след задната врата. Там уплътнението ми се видя не идеално прилепнало. На другия ден пак всичко е сухо. И така последваха автомивки, силен дъжд на място и в движение. И към днешна дата (дори возих туби с вода :lol: ) всичко е сухо, дори и минимален конденз няма. Не знам какво се случва, изчерпах се откъм идеи ::)). През ден проверявам и ще продължа да информирам.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 21 Апр 2021, 21:00

При мен драмата, май вече е трагедия, продължава. След последния дъждовен месец все по-често имам вода. Преди тръгване на път проверявам и няма, след като спра, дори и на къси разстояния е пълно с вода. Много често имам пръски и доста високо по “легена” на акумулатора. Според мен се събира в някоя кухина и по време на движение (потегляне, спиране, завои) се разплисква и я виждам по дъното и стените. Не намирам никъде в мрежата решение на проблема. Някой, ако знае къде мога да намеря схема на евентуални дренажи или “съставните” части на двете врати на багажника, ще ми бъде много полезно. Иначе голямо разглабяне ще падне. Свалях десния стоп, но поне видимо там всичко е ок и няма следи да е текло от там.
Ride on

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от MMG » 21 Апр 2021, 22:11

Голям филм колега, дано да намериш откъде прониква тази вода. Като идея: виж къде се намира отдушника (клапата) за налягане и стои ли си на мястото.

Още една идея: пробвай да сложиш камера или видеорегистратор, но вдигни кората, така че да влиза светлина, защото нищо няма да се види в тъмното. И на мен ми звучи малко нереалистично това, но ако е някъде по-отгоре и имаш късмета да видиш струйка или пръски, може да ти даде насока. Все пак вече всичко друго си го пробвал.
Последна промяна MMG на 22 Апр 2021, 19:28, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от dido0o``` » 22 Апр 2021, 8:14

Колата има ли панорама?

В документацията пише това за багажника:
---


Линк

--- Грешка, инструкциите са за F15, не знам защо излизат при документацията на F07 :dunno:
Последна промяна dido0o``` на 22 Апр 2021, 13:36, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 22 Апр 2021, 13:29

Имам панорама, но отворите са горе високо до пантите на капака и се вижда как си изтича водата от там по страничните пластмасови кори върху които “ляга” капака. Първо тези кори свалих и почистих, защото имаше доста боклук и “тиня” под тях на пътя на водата. Свалях и задната броня, отдушника ми се видя ок, никъде не видях дренажи. Мокета на корите по дъното и страничните на багажника е сух, т.е. не тече от високо.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 07 Май 2021, 20:17

При мен днес филма отиде към “happy end”. С един приятел в багажника :D, и доста свалени кори вътре пак започнах да поливам с маркуч и този път успяхме да видим къде е проблема. Водата влизаше през маншона за кабелния сноп преминаващ от купето към бронята - парктроник, антена за комфортен достъп и blind spot сензори. Някога след удар в бронята сигурно е имало доста скъсани проводници и всички са наставяни с кабелни връзки. И понеже нашия инженерен гений е забравил да нахлузи маншона преди да “върже” жиците, е решил да го среже странично за да го нахлузи и с малко болкит да позапуши отвора. Добре, но с времето и вибрациите е спряло да си върши работата и е почнало да подлива вода. Когато взех колата беше на по-малко от четири години, с валидна гаранция и автокаско, недоумявам защо е трябвало да го побългаряват. Предния път като свалях бронята гледахме само за дренажи и отдушника и не свалих допълнителната кора под нея, на която са закачени антената и сензорите за асистента. За това и не съм видял скъсания маншон. И понеже този маншон не се предлага като отделна част, решихме да намажем “обилно” със силикон за гарнитури около него и в отвора за кабелния сноп. Надявам се така трайно да сме решили проблема. Не съм поливал с вода за проверка, защото искам първо да изсъхне добре. След няколко дни ще пробвам, дано е ок. Естествено ще пиша за резултата.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 15 Юни 2021, 10:14

Нещо като епилог :D. След повече от месец, много автомивки и силни дъждове всичко е сухо. Доста нерви и време изхабих да открия проблема. Мислех, че ще стане по лесния начин и отлагах свалянето на корите вътре в багажника. И очаквах, че е от някое недомислено конструктурско решение. Всичко се оказа доста “прозаично” и следствие от допълнителна човешка намеса за която не съм и предполагал. Едва ли ще има друг с такъв проблем и полза от темата ми може би няма. За мен остава удовлетворението от “сухия” багажник и спасените от влагата електронни блокове.
Ride on

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook