Enet кабел + ISTA D - настройки?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Enet кабел + ISTA D - настройки?

Мнение от armagedon01 » 07 Сеп 2021, 14:36

Здравейте колега, неоткрих подобна тема, затова отварям тема да попитам следното, някой може ли да опише какви настройки са нужни, за да подкарам ENET кабела за дисгностика на Ф-сериите, по принцип с кабела за по - старите модели всичко си работи, но с този кабел не мога да я подкарам. Лаптопа ми няма такава букса и затова, купих преходник през USB - то, четох че това е начина, но тук възниква въпроса има ли значение в коя USB букса го включвам? Има ли някакви конкретни настройки за това? Закачам кабела за лаптопа, променям настроийките му по отношение на IP adress i Subnet mask, но какво точно трябва да напиша и от къде да взема информацията? Ако пропускам нещо друго, ще се радвам някой да помогне .....
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Enet кабел + ISTA D - настройки?

Мнение от fitter » 07 Сеп 2021, 16:45

ISTA работи с DCAN кабел и с F сериите. Enet кабел ти трябва за кодиране на F серия с Esys.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Enet кабел + ISTA D - настройки?

Мнение от BorislavB » 07 Сеп 2021, 18:47

Това правих аз като настройвах моя ENET кабел (без преходник съм лаптопа ми има такава букса) - https://www.youtube.com/watch?v=aAfXVMUjmGY
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Enet кабел + ISTA D - настройки?

Мнение от armagedon01 » 07 Сеп 2021, 21:01

fitter написа:ISTA работи с DCAN кабел и с F сериите. Enet кабел ти трябва за кодиране на F серия с Esys.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Работи да, но ми се наложи да си обуча камерите през ISTA и не стана, с ENET кабел нямаше проблем, предполагам, че и за други неща е възможно и затова искам да я имам и тази опция …..
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Enet кабел + ISTA D - настройки?

Мнение от armagedon01 » 07 Сеп 2021, 21:03

BorislavB написа:Това правих аз като настройвах моя ENET кабел (без преходник съм лаптопа ми има такава букса) - https://www.youtube.com/watch?v=aAfXVMUjmGY

Да, точно това клипче гледах и аз, пиша същите цифри и не се получава ….
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Enet кабел + ISTA D - настройки?

Мнение от fitter » 07 Сеп 2021, 21:21

В edibias файла сменяш ли на ENET


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Enet кабел + ISTA D - настройки?

Мнение от nikola59 » 08 Сеп 2021, 0:11

armagedon01 написа:Здравейте колега, неоткрих подобна тема, затова отварям тема да попитам следното, някой може ли да опише какви настройки са нужни, за да подкарам ENET кабела за дисгностика на Ф-сериите, по принцип с кабела за по - старите модели всичко си работи, но с този кабел не мога да я подкарам. Лаптопа ми няма такава букса и затова, купих преходник през USB - то, четох че това е начина, но тук възниква въпроса има ли значение в коя USB букса го включвам? Има ли някакви конкретни настройки за това? Закачам кабела за лаптопа, променям настроийките му по отношение на IP adress i Subnet mask, но какво точно трябва да напиша и от къде да взема информацията? Ако пропускам нещо друго, ще се радвам някой да помогне .....

Коя е версията на ISTA-D? Инструкция: https://nullupload.com/download-64ffd89971 Не всичко е за теб в документа - на стр. 24, 25, 26 е написано за настройките на ENET за ISTA-D. Имам го и на руски език ако желаеш.
Ако нещо ще се опитваш да програмираш са нужни арxивите BLP и SDP, които съдържат данни за програмиране на F,G и I сериите, но през ISTA-D е възможно само при наличието на ICOM.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Enet кабел + ISTA D - настройки?

Мнение от armagedon01 » 16 Сеп 2021, 5:54

Благодаря, на отзовалите се колега доста полезно инфо получих, само да ми остане малко време ще тествам…..
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook