BMW 550i Вибрации

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.11.2021
Пол: Мъж

BMW 550i Вибрации

Мнение от bimbobcn » 04 Ное 2021, 21:17

Здравейте имам 550i 2010г и има проблем с вибрациите при студен двигател и като загрее също има но са минимални. Смених свещи и бубини и пак проблема си остава. И другия проблем на 1000км грубо о,5 литра масло гори. Нормално ли е това,такива главоболия си взех с това BMW. Някой ако може да ми даде съвет или да ми каже какво да направя. Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: BMW 550i Вибрации

Мнение от santorini » 05 Ное 2021, 9:40

колегата nthnl може надълго и нашироко да ти обясни как да постъпиш, той беше със същата и май си я е стегнал много добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: BMW 550i Вибрации

Мнение от Ppetkow » 05 Ное 2021, 9:42

Добре де не се ли информирате малко преди да се направи покупка. Кой знае сега тариката продал това бмв още не му се вярва и дивее от щастие. Та по темата - моя съвет е ако можеш продавай бързо и не се занимавай, защото ще платиш отново колата. :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW 550i Вибрации

Мнение от adovet » 05 Ное 2021, 10:04

bimbobcn написа:Здравейте имам 550i 2010г и има проблем с вибрациите при студен двигател и като загрее също има но са минимални. Смених свещи и бубини и пак проблема си остава. И другия проблем на 1000км грубо о,5 литра масло гори. Нормално ли е това,такива главоболия си взех с това BMW. Някой ако може да ми даде съвет или да ми каже какво да направя. Благодаря предварително.

Взел си един мотор с много проблеми. Общо взето ако е над 100к. както каза колегата по горе пробвай да се отървеш възможно най бързо. Не случайно цената им на пазара е доста ниска

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 22.01.2019

Re: BMW 550i Вибрации

Мнение от Maxx_E90 » 05 Ное 2021, 10:43

bimbobcn написа:Някой ако може да ми даде съвет или да ми каже какво да направя.


Да се поинтересуваш малко преди да купиш сравнително модерна немска премиум кола с голям мотор на цената на почти нова Дачия Дъстър. Дори с едно търсене в гугъл щеше да намериш десетки сайтове, които детайлно описват многото проблеми на тези мотори, особено началния вариант.

Най добрата опция е успееш да продадеш колата, дори и на загуба.

Ако все пак имаш пари за горене - с тези симптоми почти сигурно имаш течащи инжектори. Тестват се на стенд, като междувременно и оглеждаш цилиндрите с ендоскоп за надирания - вероятни, ако е колата е карана така дълго време. Ако няма надрано и компресията е ОК, за момента може и да минеш само със смяна на инжектори, иначе... лошо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW 550i Вибрации

Мнение от dido0o``` » 05 Ное 2021, 13:59

Maxx_E90 написа:
bimbobcn написа:Някой ако може да ми даде съвет или да ми каже какво да направя.


Да се поинтересуваш малко преди да купиш сравнително модерна немска премиум кола с голям мотор на цената на почти нова Дачия Дъстър. Дори с едно търсене в гугъл щеше да намериш десетки сайтове, които детайлно описват многото проблеми на тези мотори, особено началния вариант.

Най добрата опция е успееш да продадеш колата, дори и на загуба.

Ако все пак имаш пари за горене - с тези симптоми почти сигурно имаш течащи инжектори. Тестват се на стенд, като междувременно и оглеждаш цилиндрите с ендоскоп за надирания - вероятни, ако е колата е карана така дълго време. Ако няма надрано и компресията е ОК, за момента може и да минеш само със смяна на инжектори, иначе... лошо.


+ да добавя относно харча на масло. Най-вероятно изпечени гумички на клапаните. Все пак пробрай да я загрееш в нормална работна температура ( 120 градуса ) , да я оставиш да поработи малко на място 3-4 мин и я изфорсирай.. Ако отзаде има калбета от пушек, вероятно и сегментите са заминали.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: BMW 550i Вибрации

Мнение от iliew » 05 Ное 2021, 18:14

Не подвеждай момчето.... Изпушване след престой си е симптома за гумички... Иначе по темата.... И аз сьм нагледал 650 гран купе...но 449кс и сьм много на кантар заради проблемите дори и при n63b44tu двг..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW 550i Вибрации

Мнение от ekalchev » 05 Ное 2021, 20:31

Моите съболезнования колега, не си се информирал предварително и сега ще ти излезе скъпо. Потърси във форума е писано за проблемите с тоя двигател за да не се повтаряме тук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: BMW 550i Вибрации

Мнение от nthnl » 06 Ное 2021, 10:07

направо на Надин да я кара.. аман от експерти в тоя форум

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook