BMW NBT MOST Bus CarPlay

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от vld » 01 Сеп 2023, 16:13

Колеги някой от вас да има впечатления от работата на този MMI box ?

https://www.mr12volt.com/collections/p2 ... 2000-nbtmd

Различното е, че аудиото вече не минава през AUX порта и съответно качеството на звука не се изрязва.
Според описанието има вграден DSP.... общо взето ми изглежда доста интересна алтернатива.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от Speed_Am_All » 01 Сеп 2023, 16:32

vld написа:Колеги някой от вас да има впечатления от работата на този MMI box ?

https://www.mr12volt.com/collections/p2 ... 2000-nbtmd

Различното е, че аудиото вече не минава през AUX порта и съответно качеството на звука не се изрязва.
Според описанието има вграден DSP.... общо взето ми изглежда доста интересна алтернатива.
И старите MMI боксове вече може да не минават през AUX. Изглежда са добавили функционалност в Android Auto когато приемника рапортува, че не подържа аудио, прехвърля звука и телефонията към Bluetooth. Тествано и работи с китайски MMI на f10. Тази опция излиза след някаква версия на фърмуера на MMI. Но китайците са усложливи пращат последните версии при нужда (предполагам ако си поръчал от тях).

Интересното че "официалните" вносители на Andream, не бяха чували за тази работа, а единия даже ме убеждаваше че не бил лош звука на e60-ката (че аз се чудих дали да слагам на моята или да е продавам) през AUX :)
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от MMG » 02 Сеп 2023, 19:13

Speed_Am_All написа:
vld написа:Колеги някой от вас да има впечатления от работата на този MMI box ?

https://www.mr12volt.com/collections/p2 ... 2000-nbtmd

Различното е, че аудиото вече не минава през AUX порта и съответно качеството на звука не се изрязва.
Според описанието има вграден DSP.... общо взето ми изглежда доста интересна алтернатива.
И старите MMI боксове вече може да не минават през AUX. Изглежда са добавили функционалност в Android Auto когато приемника рапортува, че не подържа аудио, прехвърля звука и телефонията към Bluetooth. Тествано и работи с китайски MMI на f10. Тази опция излиза след някаква версия на фърмуера на MMI. Но китайците са усложливи пращат последните версии при нужда (предполагам ако си поръчал от тях).

Интересното че "официалните" вносители на Andream, не бяха чували за тази работа, а единия даже ме убеждаваше че не бил лош звука на e60-ката (че аз се чудих дали да слагам на моята или да е продавам) през AUX :)
ИзображениеИзображение
Това е интересно.
За преди или за след фейслифта става дума, или за всички?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от Speed_Am_All » 02 Сеп 2023, 19:16

Ф10-ката на която е пробвано е преди фейса с CIC. Принципа на действие не изглежда да е свързан с това дали е CIC или NTB. Реално телефона пренасочва звука към фабричния бутут.
Последна промяна Speed_Am_All на 02 Сеп 2023, 19:18, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от MMG » 02 Сеп 2023, 19:18

Да, защото преди фейса нали трябва да се свърже към AUX-a в подлакътника физически, а след не е нужно.
Последна промяна MMG на 02 Сеп 2023, 19:39, променена общо 1 път

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от vld » 02 Сеп 2023, 19:27

Зачетох темата в бимерпост, да явно вече има такъв вариант да се прекара аудиото през блутут. Само не разбрах задължително ли е да има комбокс? По скоро да е логичния отговор.
Иначе тези на мистър 12в. случайно ги видях, обсъждат ги и тях по западните форуми и общо взето всички са супер доволни. Затова и пуснах темата да ги обсъдим тук ако някой има опит. Иначе андерума е по евтин с едни 300-350лв.
Но пък на тая цена и още малко отгоре може човек да ретрофитне НБТ ево и да си подкара фабричен карплей, ама пък няма андроид ауто....
Общо взето дилемата е голяма поне за мен.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от Ненко Вранков » 04 Сеп 2023, 19:11

Аз съм слагал в А8 , преди 2-3 месеца - работи културно... за сега не са ми звъняли за проблеми... значи е устискал и на жегите.. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от kiko™ » 14 Сеп 2023, 9:39

Аз съм с Andream MMI box от няколко години и до момента съм доволен (инсталирал съм го в F15 с NBT и го ползвам за CarPlay с iPhone). Потвърждавам това което написа и колегата по-горе, че с последната версия на firmware-a звукът може да минава изцяло през bluetooth-a на колата и да не се използва AUX-a.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от vld » 14 Сеп 2023, 10:00

kiko[emoji769] написа:Аз съм с Andream MMI box от няколко години и до момента съм доволен (инсталирал съм го в F15 с NBT и го ползвам за CarPlay с iPhone). Потвърждавам това което написа и колегата по-горе, че с последната версия на firmware-a звукът може да минава изцяло през bluetooth-a на колата и да не се използва AUX-a.
А забелязва ли се разлика в качеството на звука когато се ползва блутут трансфер на звука?

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от kiko™ » 15 Сеп 2023, 10:55

vld написа:
kiko[emoji769] написа:Аз съм с Andream MMI box от няколко години и до момента съм доволен (инсталирал съм го в F15 с NBT и го ползвам за CarPlay с iPhone). Потвърждавам това което написа и колегата по-горе, че с последната версия на firmware-a звукът може да минава изцяло през bluetooth-a на колата и да не се използва AUX-a.
А забелязва ли се разлика в качеството на звука когато се ползва блутут трансфер на звука?

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk


Да, през bluetooth звукът е малко по-глух/слаб отколкото през AUX.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от vld » 16 Сеп 2023, 14:53

kiko™ написа:
vld написа:
kiko[emoji769] написа:Аз съм с Andream MMI box от няколко години и до момента съм доволен (инсталирал съм го в F15 с NBT и го ползвам за CarPlay с iPhone). Потвърждавам това което написа и колегата по-горе, че с последната версия на firmware-a звукът може да минава изцяло през bluetooth-a на колата и да не се използва AUX-a.
А забелязва ли се разлика в качеството на звука когато се ползва блутут трансфер на звука?

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk


Да, през bluetooth звукът е малко по-глух/слаб отколкото през AUX.


Жалко, би трябвало през блутут да няма рестрикция на честотите каквато има през аукс :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от Burnar » 20 Сеп 2023, 12:47

Здравейте!
Имам един въпрос, колкото по темата, толкова и извън нея.
Някой знае ли колко излиза ретрофит от нбт към нбт ево с карплей и дали някой предлага пакетно хардуера плюс инсталирането или трябва да си набави човек хардуера и тогава да търси кой да му го инсталира?
Мисля да се чуя тези дни с колегата @oci, но ми е интересно да чуя мнения и какъв опит имате.

Gesendet von meinem LYA-L29 mit Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от vld » 20 Сеп 2023, 16:07

Около 2000лв. има готови комплекти подходящи за директен ретрофит.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

BMW NBT MOST Bus CarPlay

Мнение от vld » 07 Ное 2023, 12:23

В крайна сметка ретрофинтах NBT EVO, попадна ми пълен комплект от G30.
Много съм доволен от крайния резултат :D :D 8)

Изображение

Изображение

Изображение

Прецених, че онлайн радиото за мен е неудобно и е непрактично и това наклони везната в тази посока :smoke:
Изображение

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook