Проблем с фарове

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Проблем с фарове

Мнение от Tsureto » 30 Мар 2024, 10:50

Здравейте.
Имам ф10 2012 година с динамик ксенон фарове.
Изображение

Проблем 1.
В левия фар започна да влиза вода и да кондензира, много! Като изсъхнеше се оправяше, но от 4 дена е изсъхнал и нищо по него не свети. Спря всичко, освен ксенона и corner light-ите. Angel-a го няма, няма и мигач. Ще го карам за рециклиране, но ме уплашиха че е платка. Дали е от нея проблема и дали е заминала?

Проблем 2.
От както имам гореспоменатия проблем с левия фар, за мой уникален късмет, спря да свети мигача и на десния фар. Тръгнах да сменявам крушка ... греда. Оказа се, че са диоди.
Иначе всичко друго по фара си свети, само мигача не. Но при положение, че са диоди, какво да го правя? Има ли бушони или и там е проблем с платката. Което е странно, защото фара е като нов, не кондензира и до последно работеше повече от перфектно, но мигача спря да работи.

Та, посъветвайте ме какво да правя.
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Проблем с фарове

Мнение от AlonsoBest » 01 Апр 2024, 13:23

Tsureto написа:Здравейте.
Имам ф10 2012 година с динамик ксенон фарове.
Изображение

Проблем 1.
В левия фар започна да влиза вода и да кондензира, много! Като изсъхнеше се оправяше, но от 4 дена е изсъхнал и нищо по него не свети. Спря всичко, освен ксенона и corner light-ите. Angel-a го няма, няма и мигач. Ще го карам за рециклиране, но ме уплашиха че е платка. Дали е от нея проблема и дали е заминала?

Проблем 2.
От както имам гореспоменатия проблем с левия фар, за мой уникален късмет, спря да свети мигача и на десния фар. Тръгнах да сменявам крушка ... греда. Оказа се, че са диоди.
Иначе всичко друго по фара си свети, само мигача не. Но при положение, че са диоди, какво да го правя? Има ли бушони или и там е проблем с платката. Което е странно, защото фара е като нов, не кондензира и до последно работеше повече от перфектно, но мигача спря да работи.

Та, посъветвайте ме какво да правя.

За проблем 1 - нормално водата така прави. Модулите са в долната част на фара и се наводняват и корозират. Оправяш фара да не влиза вода и сменяш модула, който оправлява ЛЕД-овете, не съм сигурен на F10-ката как се казва.
За проблем 2- Самия мигач се управлява от FRM-а, което означава че няма предпазител. Мигача (диодите) се сменят лесно, на 3 болта са и се продават отделно. Евентуално може да провериш предпазителите 13 и 24 (във жабката), до колкото разбирам тези 2-те са захранването на лостчето за мигачите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: Проблем с фарове

Мнение от mrwrong » 01 Апр 2024, 15:57

Не искам да те плаша, но и двата ти фара имат проблем в платките. Това са така наречените TMS модули. FRM модула управлява директно ксенона ( къси и дълги), халогените и ако имаш така наречеите Cornering Lights - крушките при завиване, които се намират във вътрешните малки фарчета. Всичко останало се управлява през TMS модула. Това са мигачите, енджъл айса, и регулирането на фаровете нагоре надолу.
Лед модула на мигачите най-вероятно нищо му няма , а проблема е в платките. Трябва да намериш същите серийни номера платки иначе може нещо да не ти работи.
При запотчване на фаровете не отлагайте ремонта за спиране на течовете, иначе след това става доста по-сложно.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook