Смяна на демпферна шайба вибрации във волана

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.08.2014
Пол: Мъж

Смяна на демпферна шайба вибрации във волана

Мнение от belvita » 07 Авг 2014, 21:30

Здравейте смених демпферната шайба , семеринга и ремъка на автомобила си 730 d f01 . Като го взех от сервиза забелязах че волана е по тежък но не обърнах толкова внимание. След като е покарах започна да издава тракащ звук и вибрация на волана но това е само след като загрее и се покара. Тези проблеми ги прави като се покара и след това се остави на P по слабо се усещат и чуват , но на D с задържане на спирачката по се усеща вибрацията и се чува повече шума отпред под капака като тракане. Според Вас на какво се дължат тези признаци ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: Равда/София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат
Мечтае да кара: Десет цилиндрово Е60
Детайли за колата: Много бавна

Re: Смяна на демпферна шайба вибрации във волана

Мнение от Beat » 07 Авг 2014, 22:35

Колега, конкретен отговор не мога да ти дам, но защо не върнеш колата за рекламация? Поне аз това бих направил веднага...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 410
Регистриран на: 11.02.2010
Кара: E36 Compact M40B18 M-tech

Re: Смяна на демпферна шайба вибрации във волана

Мнение от k-hristov » 07 Авг 2014, 23:06

На проблем със шайбата.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.08.2014
Пол: Мъж

Re: Смяна на демпферна шайба вибрации във волана

Мнение от belvita » 08 Авг 2014, 16:18

Трябва да сменя шайбата пак според Вас има дефект ли ?

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.12.2012
Пол: Мъж

Re: Смяна на демпферна шайба вибрации във волана

Мнение от manolov55 » 08 Авг 2014, 23:19

след като ти прави проблем след смяната на демпфера, значи търси проблема там. ако ти сложат демпфер менте после ядовете са големи, тресене като преди изпадане на мотора. именно това е функцията му- да обира вибрации. поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Смяна на демпферна шайба вибрации във волана

Мнение от Taruno » 07 Юли 2015, 17:11

belvita написа:Здравейте смених демпферната шайба , семеринга и ремъка на автомобила си 730 d f01 . Като го взех от сервиза забелязах че волана е по тежък но не обърнах толкова внимание. След като е покарах започна да издава тракащ звук и вибрация на волана но това е само след като загрее и се покара. Тези проблеми ги прави като се покара и след това се остави на P по слабо се усещат и чуват , но на D с задържане на спирачката по се усеща вибрацията и се чува повече шума отпред под капака като тракане. Според Вас на какво се дължат тези признаци ?


С оригинална ли смени ? Ако не то отивай да я върнеш и слагай оригинална.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 12.03.2016
Местоположение: Varna
Кара: F01

Re: Смяна на демпферна шайба вибрации във волана

Мнение от JoseMourinho » 05 Окт 2016, 13:31

Пичове здравейте

Взех си БМВ 730д Ф01 2009г на 102,000 реални км проверени в БМВ миналата година,
и на 127,000 ми се прецака демпферната шайба, точно след като я изкарах от един сервиз за пребоядисване...
Та, въпроса ми е -
Възможно ли е на толкова километри (130к) да се прецака шайбата, не издържа ли повече тая пуста шайба?

Питам се щото взех да се параноясвам че от въпросният сервиз са ми я взели и са ми сложили някаква на пред умирачка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 14.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw
Мечтае да кара: М3,М4
Детайли за колата: Е46 320i
E36 316i

Re: Смяна на демпферна шайба вибрации във волана

Мнение от vasilzlatkov85 » 09 Окт 2016, 13:18

Да и моята е за смяна и то на бензинов двигател,но поради ред причини не я барам още.Струва около 800 лева оригинална,проблема е че не знам кой може да извърши тази процедура,без последствия после.Затова си карам със старата,но я следя и като и дойде времето ще се жертвам :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook