2011 F01 730D Шум в тонколоните и шум/вибрация след смяна на

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.11.2017
Пол: Мъж

2011 F01 730D Шум в тонколоните и шум/вибрация след смяна на

Мнение от bojo2 » 11 Юни 2018, 13:29

Здравейте!

През януари си купих BMW 730D 2011г от Германия. Имаше прихлопване при подаване на газ, което се оказа от тампоните на двигателя. Смениха ми двата тампона и този на скоростната кутия. Обновиха ми и софтуера на модулите.
Появи се смущение - тих високочестотен шум като слабо пищене в тонколоните, който го има дори и при намален докрай звук. Скоро забелязах, че се появява само когато върна газта и индикатора на EfficientDynamics влезе в синьото.
Веднага след ремонта се появи и един неприятен шум, приличащ на пробито гърне при подаване на газ и при скорост 140-160 км/ч Гледаха изпускателната система и в друг сервиз. Не изпускаше от никъде. Шумът бе доста осезаем и неприятен. Приличаше и на бучене от вибрация. Появяваше се след като покарам колата 10-15 минути от напълно студена. Връщах се да ги питам дали не може да е от тампоните. Отговориха ми, че по-скоро е от средното гърне, което може да се е повредило отвътре. Да съм карал на по-силна музика. Така се карали БМВ-тата. Голям майтап, ама не и с мен! Иначе ус се водят за реномиран сервиз на БМВ в Бургас.
5 месеца ме дразнят тези шумове и даже бях решил да ходя в друг сервиз да ми сменят тампоните още веднъж за да съм сигурен, че не е от тях, но все не ми остава време. Сега като карах 1000 км по много лоши пътища в Украйна шума от вибрация/ауспух изчезна. Най-вероятно е бил от тампоните.
Дайте идея от какво може да е шума в колоните.
А, и още нещо има - при по-продължително отнемане на газта и подаване на газ после след ъпдейта се появи известно забавяне 2-3 секунди и после тръгва много рязко да ускорява, което също е много дразнещо.

Дали проблема е в ъпдейта на софтуера?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: 2011 F01 730D Шум в тонколоните и шум/вибрация след смян

Мнение от expl0de » 12 Юни 2018, 17:08

Може и да е от ъпдейта, като влезе в синьото разходомера се включва всъщност алтернаторът, който зарежда акумулатора. Някакво електрическо смущение е. А тампоните ако не са оригинални, може и да не обират както трябва определени вибрации. Друг вариант е нещо след смяната да е опирало.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.11.2017
Пол: Мъж

Re: 2011 F01 730D Шум в тонколоните и шум/вибрация след смян

Мнение от bojo2 » 20 Юли 2018, 11:34

Проблемите са отстранени. Шумът в тонколоните е бил в следствие на изхабена четка от регулатора на алтернатора. С нов регуалтор и почистване на повърхността където трият четките шума изчезна. 170 лв ремонт. Другият шум беше от левия тампон на двигателя. Беше протекъл и вакуумът му изпускаше. В сервиза, където ми ги сменяха преди ми препоръчаха да сложа втора употреба. Имали от ударен на много малко километри автомобил - "перфектни" за по 200 лв бройката. Не се вързвайте на подобна схема. Смених и двата с нови Lemforder(производител на оригиналните) за по 200 лв. бройката в друг сервиз и всичко е ОК.

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook