Мистерията F01 и ISOFIX

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Мистерията F01 и ISOFIX

Мнение от grkv » 01 Мар 2023, 16:05

Здравейте,
правя отделна тема, за да е лесно видимо за всички, понеже е нещо, за което се чудихме преди време в този подфорум и по спомен колега се отказа от модела заради "липса" на изофикс.

Учудващо за мен, в гугъл не излиза почти никакво инфо за изофикс при f01, успях да намеря единствено кода на екстрата, която се поръчва като нова - "S470A Isofix System".
От колите, които сме проверявали по ВИН номера тук, че и в чужди форуми никога не съм виждал 7-ца с тази екстра - донякъде има логика, не е много семеен автомобил. Странно, но предвид липсата на падащи седалки в 7-ма серия - очаквам всичко.
В същото време, всички знаем как изглежда ISOFIX-а при БМВ - едни грозни, пластмасови капачки в дъното на седалката.... които при ф01 никой никога не е виждал. Дори при следващото Г поколение изофикс екстрата е с едни малки ципчета в дъното на седалката.
При някои модели на други марки са още по-добре скрити и при нужда просто се маха долната част. Ето така изглеждат скобите за ISOFIX:

Изображение

Когато го обсъждахме хвърлих един бърз поглед на задните седалки и не открих нищо, предвид, че го нямам и като екстра по ВИН листа - не съм и задълбавал особено, просто приех, че нямам.
След три години каране на Ф01, случайно видях едни капачки зад задглавниците на задните пасажери:

Изображение

Боднах едно пръстче, и отдолу излезе тая скоба, която учудващо много прилича на изофикс скобите:

Изображение

Та, явно има нещо, което пропускам. След доста ровене, стигнах до това в юзър менюъла, който между другото май никой никога не чете...

https://www.manualslib.com/manual/11750 ... =64#manual

Четейки, стигам до извода, че тия скоби явно са стандартни на всяка кола и изофиксът всъщност не е екстра, която се поръчва отделно. :banghead:

Гледайки седалката, нищо не подсказва да има скоби, но ако се натисне долната част на облегалката.... скоби!

Изображение


За жалост позакъсняла тема, но мисля, че ще е полезна на колеги за напред.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Мистерията F01 и ISOFIX

Мнение от Nickelback » 01 Мар 2023, 16:11

Мда, и аз много се зверих докато разбера, че SRT-то всъщност ИМА isofix :mhihi: Аз търсех нещо отличително, набиващо се на очи, а то... едни смотани скоби, скрити както казваш, явно стандартни :ok:
Пп: пак нямаше картинки из гугъля :mhihi:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Мистерията F01 и ISOFIX

Мнение от TNT » 01 Мар 2023, 17:15

То след някоя година всичките коли имат май. 2012-2013-2014, там някъде.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мистерията F01 и ISOFIX

Мнение от grkv » 01 Мар 2023, 17:30

Тия започват от 2009... сега остава някой да каже как да накараме задните седалки да падат като на всяка друга нормална кола, че човек на едни ски не може да иде с тия коли без да реди багажници по тавана... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Мистерията F01 и ISOFIX

Мнение от goppe » 02 Мар 2023, 9:01

При моята на облегалките там където колегата е открил "цепките" си има по едно малко обозначение със знак за детско столче, не знам защо при Ф-сериите го няма.

grkv написа:Тия започват от 2009... сега остава някой да каже как да накараме задните седалки да падат като на всяка друга нормална кола, че човек на едни ски не може да иде с тия коли без да реди багажници по тавана... :mhihi:


Едва ще се намери някой да каже колега... ;) На старата ми Е60ка ме беше много яд, че не падаха седалките, докато на същата такава на шурея ми си имаше по една дръжка за всяка облегалка в багажника и седалките си падаха. Не знам дали това е било опция, която да се поръчва или е нещо свързано с региона на ползване на колата, но е много дразнещо когато го няма...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мистерията F01 и ISOFIX

Мнение от grkv » 02 Мар 2023, 11:14

При Е60 поне имаш вариант за ретрофит с друг салон, тука... тц. Не съществува въобще :mhihi:
Ако е поръчана с уинтър пакет имаш отвор в центъра на задната седалка със ски сак и толкова. Моята е от Италия, уинтър не е планувана да вижда. :lol:
Гледах разни тигри в щатите режат с флекса един правоъгълник в ламарината между багажника и седалката, ама ми идва малко хилбили решение... :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: България
Пол: Мъж

Re: Мистерията F01 и ISOFIX

Мнение от V8ka » 13 Авг 2023, 20:46

:winky:

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook