Drivetrain грешка 730d

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.11.2021
Пол: Мъж
Кара: 730d F02

Drivetrain грешка 730d

Мнение от Madness1616 » 27 Ное 2023, 13:26

Здравейте. Автомобилът ми е 730д 245/к.с. Всичко започна преди няколко месеца. Сутрин при първото палене се усещаше леко притрисане за 1мин и после всичко си беше наред. После започна да ми излиза и тази греша Drivetrain и закарах колата до Официалния сервиз в Берлин, Германия (аз живея там), Казаха ми дефектни ЕГР, ДПФ, запалителни свещи, всмукателен колектор и ламбда сонда - цената на което надхвърля над 3500 евро :D . И докато се чудя какво да правя сега нещата се влошиха още повече. Доста трепери при студен мотор, оборотите играят, грешката излиза постоянно, забелязах също и че при загрят мотор на място пак играе стрелката на оборотите. Сега отново си взех час в сервиза за нова диагностика и евентуално да ги попитам да сменя поне едно нещо от всичките да видим какво ще стане. Според вас дали е възможно да е от едно нещо, а те да ме карат да сменя цялата всмукателна система. Ако ли не се чудя дали бмв-то ще ме докара до България да я оправят там, поне ще бъде по - евтино.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Drivetrain грешка 730d

Мнение от vld » 28 Ное 2023, 11:14

Най вероятно има много нагар по ЕГР-а, всмукателния колектор и портовете.
В зависимост от това дали има повреда по сами колектор или е само затлачен, може да се мине само с почистване но това няма как да се определи без да се разглоби колата.
ДПФ-а ако е задръстен пак зависи колко точно е задръстен...
От берлин до тук са 2000км. ако е много задръстена е много вероятно да пръснеш турбината.
Иначе при всички положения може да се вкара в час за много по малко пари.
Ако разполагаш с гараж и мужните инструменти мога да дам насоки как да се оправиш сам.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.11.2021
Пол: Мъж
Кара: 730d F02

Re: Drivetrain грешка 730d

Мнение от Madness1616 » 28 Ное 2023, 12:46

И аз това си мисля, че може да се почистят, но тук искат направо да ги сменят с нови. По принцип, когато я карам извънградско не усещам никакъв проблем и за това си мисля, че ще мога да се прибера, но все пак са си 2000км. В градски условия, когато карам и спра на някой светофар, отвреме на време, се появава тази грешка. Също така чека светва понякога, а на другия ден не свети и това ми е много интересно. За съжаление не разполагам с гараж, а и до сега не съм се занимавал с ремонт по двигателя сам и ме е страх да не объркам нещо.

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook