Pioneer усилвател към голяма навигация

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Pioneer усилвател към голяма навигация

Мнение от kasho » 25 Апр 2013, 15:10

Здравейте,

От старата кола ми остана усилвател Pioneer GM-6300F + subwoofer Pioneer, които искам да инсталирам в е46 facelift с голяма навигация 16:9.

В старата кола плеъра също беше Pioneer и от него можеше да се управлява усилвателя - имаше high frequency pass, изход за усилвател, и т.н. доста подробни настройки.

Тъй като фабричния плеър няма такива управления, въпроса ми е - какво е необходимо, за да мога да свържа усилвателя към фабричния player? Идеята е да се управляват честотите - ниските към усилвателя + касата , средните да се намалят много (дразнят ме) и заедно с високите да се възпроизвеждат от вградените говорители. :driving:


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Pioneer усилвател към голяма навигация

Мнение от skimu4ka » 26 Апр 2013, 22:23

Привет!
Не раабрах какво искаш точно. Трябва ти да се изкара сигнал, ниско ниво (чинчове) от където да подадеш сигнал на усилватела захранващ бас-бокса? Това да се намалат средите и високите не го разбрах.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Pioneer усилвател към голяма навигация

Мнение от kasho » 29 Апр 2013, 11:05

Здрасти - в старата кола на плеър pioneer през high frequency pass филтрирах ниските честоти които с чинчове се предаваха към усилвател и касата. Съответно високите и средните оставаха да свирят от колоните в колата. А средните честоти ги намалях с еквалайзера, защото не ме кефи как звучат.

Въпроса ми е как мога това да го направя сега с фабричния плеър?


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Pioneer усилвател към голяма навигация

Мнение от skimu4ka » 29 Апр 2013, 11:45

Това кеото си правил е било с LPF а не с HPF. HPF който спомена, реже всичко от долу, демек да няма бас. Трябва да се искара изход от предусилватела на твоя плеър. От там ще се подаде сигнал на услватела за събуфъра. Всеки един усилвател има вградени активни филтри (LPF и HPF). Последния варянт е да използваш Hi-Low преобразувател на сигнала. Там може да използваш сигнала от говорителите в купето но не те съветвам. Така ще вкараш всичките шумове и изикривявания в усилватела и баса. Това е много НЕ желано решене! и в двата случая, басът ще може да го настройваш само от усилватела. От плеъра няма да можеш да променяш нищо повече, реално не ти и трябва!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Pioneer усилвател към голяма навигация

Мнение от kasho » 30 Апр 2013, 9:51

Ок, благодаря много колега! Сега отворих един owner manual и видях, че наистина и моя усилвател може да свърши тази работа.
Случайно да знаеш дали фабричния плеър има изход, където мога да включа чинчове? :bchug:


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Pioneer усилвател към голяма навигация

Мнение от skimu4ka » 30 Апр 2013, 11:06

Точно това казах, че трябва да му се изкарат такива (Pre-out). Оригинално няма. Ало имаш път към Ловеч, може да ти го направя.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook