Пищялки задни врати е39

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Пищялки задни врати е39

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 02 Дек 2015, 23:01

Mario Pankov написа:
ares2 написа:са средите на предните врати. тези за които във всички коли има мрежичка на предната врата до духалката...
с тях трябва да писне по добре


При тази система в предната врата има три високоговорителя, мидбас с промазана хартиена мембрана, 2" средночестотен до решетката на въздуховода и 0.75" високочестотен, т.е. трилентова система. При подобен дизайн средночестотният се подбира така, че да е по-ниско чувствителен от мидбаса, който почти винаги е най-нискочувствителен ( т.е. отдавано звуково налягане при 1W мощност например ) заради лекото повдигане от банд пас филтъра. Освен това по-голямата мембранка от 2" ще е по-насочена като завалът и ще започне още от 6.7Кхц. Трябва да подмениш и филтъра, към момента ако си с оригинален, той е електролитно кондензаторче 3.3uF, електрически е 6дб/окт при 6000Хц, акустично в предвид резонанса на тази пищялка от почти 3.5Кхц - вероятно втори ред. Ако поставиш средночестотния, може да опиташ с 6.8uF на мястото на този. В предвид, че ще я разположиш отзад, а искаш да я чуваш по-силно отпред, мисля си, че няма да се получи освен ако средночестотните не са доста по-чувствителни.


А дали има вариянт средночестотния да се свърже с отделен филтър за среди и какви трябва да са характеристиките на самостоятелен средночестотен.Интересно ,че много трудно се намират средночестотни говорители на пазара,някакво добро предложение за да се сложи там,макар ,че при мен вече най-вероятно вече няма смисъл, тъй като 2-лентовата система на DLS която имам през мидбаса излизат и среди.

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook