Относно CD Player

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 26 Авг 2015, 11:51

Ами колега той не е на ясно с тези неща. Отделно при него няма външен интерфейс м/у плеъра и стъпалото. Всичко е на едно в касетофона.
Сигнал мисля, че е е достатъчен като ниво, повечето усилватели имат чувствителност която почва от към 200мВ, но аз бих го направил с буферен усилвател, за да няма общо в обратна посока изхода изведен за ПРЕ-аут с този отиващ към оригиналното стъпало. Отделно може да направя така, че да са поне 3-4 волтови изходите, с цел усилвател да се слуша с по-намален гайн, а от там по ниско ниво а шум и по висока динамика. Но това е излишно при всякакви заводски плеър, те са много далече от SQ! :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Относно CD Player

Мнение от stony1 » 26 Авг 2015, 12:30

skimu4ka написа:Ами колега той не е на ясно с тези неща. Отделно при него няма външен интерфейс м/у плеъра и стъпалото. Всичко е на едно в касетофона.
Сигнал мисля, че е е достатъчен като ниво, повечето усилватели имат чувствителност която почва от към 200мВ, но аз бих го направил с буферен усилвател, за да няма общо в обратна посока изхода изведен за ПРЕ-аут с този отиващ към оригиналното стъпало. Отделно може да направя така, че да са поне 3-4 волтови изходите, с цел усилвател да се слуша с по-намален гайн, а от там по ниско ниво а шум и по висока динамика. Но това е излишно при всякакви заводски плеър, те са много далече от SQ! :)


Нормалната чувствителност на входа на едно крайно стъпало е 0,770V. Буферното стъпало не мисля, че е необходимо, защото в самия усилвател има такова непосредствено след входа. Та колегата смело да свързва изходите на плеара към входовете на усилвателя и да си слуша музиката.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 26 Авг 2015, 15:15

Много бъркаш. Къде ви видял съвременно стъпало за кар аудио, което да е с фиксирано ниво на 0,7 волта? Всичките са с регулируемо като е в граници различно но да кажем от 0,2 до 5 волта.
Буферното стъпало явно не разбра за какво служи, ако вземе сигнал от крайния чип, нали се сещаш, че този кабел минаващ през цялото купе служи като антена и колкото добре да е екраниран, а най-малкото разминаване във входния импеданс на и този на усилвателя, дори той да е 20ком, се получава резистор сложен успоредно на входа на интегрланя чип спрямо маса, което става друга стойност на делителя и нивото към него. Отделно тази верига ще е затворена през кабела към амп-а от там отново шум. Може би не разбра защо се слага буферно стъпало в плеъра, а не в амп-а. Това е е пред усилвател!
Защо си мисля по това което пишеш, че и ти си поредната жертва учила в Русе, където им липсва практика а имат само теория предадена от боси даскали? :)
Може и да не си, просто да пишеш така, защото тука и само в бМВ форума всеки 2-ри се пише за майстори технически грамотен, а реално 90% от хората са просто дървени философи, къде чули но не пипали такова...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Относно CD Player

Мнение от Lenco » 26 Авг 2015, 16:00

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Относно CD Player

Мнение от stony1 » 26 Авг 2015, 21:07

skimu4ka написа:Много бъркаш. Къде ви видял съвременно стъпало за кар аудио, което да е с фиксирано ниво на 0,7 волта? Всичките са с регулируемо като е в граници различно но да кажем от 0,2 до 5 волта.
Буферното стъпало явно не разбра за какво служи, ако вземе сигнал от крайния чип, нали се сещаш, че този кабел минаващ през цялото купе служи като антена и колкото добре да е екраниран, а най-малкото разминаване във входния импеданс на и този на усилвателя, дори той да е 20ком, се получава резистор сложен успоредно на входа на интегрланя чип спрямо маса, което става друга стойност на делителя и нивото към него. Отделно тази верига ще е затворена през кабела към амп-а от там отново шум. Може би не разбра защо се слага буферно стъпало в плеъра, а не в амп-а. Това е е пред усилвател!
Защо си мисля по това което пишеш, че и ти си поредната жертва учила в Русе, където им липсва практика а имат само теория предадена от боси даскали? :)
Може и да не си, просто да пишеш така, защото тука и само в бМВ форума всеки 2-ри се пише за майстори технически грамотен, а реално 90% от хората са просто дървени философи, къде чули но не пипали такова...

Изображение
Уникален коментар, един от многото, които както си отбелязал, пълнят форума с талаш.

За какво служи едно "буферно стъпало" ми е пределно ясно. Относно кабелът, минаващ през цялото купе, който по твоята логика служи като антена и останалата част от написаното се е получило толкова техническо грамотно обяснение, че свят да му се завие на човек.

Когато пиша във форума, пиша неща проверени и тествани.

Сега нещо много важно: Както аз не си позволявам да коментирам какво мисля за колегите, пишещи във форума, както и обиждам когото и да е, така държа на същото коректно отношение към мен!!!

От мен успех на колегата с проекта!
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 26 Авг 2015, 22:47

То си личи колко са тествани, щом в предната тема за Сони твърдя, че са по-добре от други, като ми говореше за АЧХ и ТХД е те точно там са най-зле!
Това е като да сложиш DSP в дискотека преди пулта. Така звучи с буферното стъпало.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Относно CD Player

Мнение от Lenco » 26 Авг 2015, 22:56

skimu4ka написа:.....
Може и да не си, просто да пишеш така, защото тука и само в бМВ форума всеки 2-ри се пише за майстори технически грамотен, а реално 90% от хората са просто дървени философи, къде чули но не пипали такова...


От 40-тина мод-а и админ-а, 20-на трябва да са дървени философи.
Та чудя се, как един от тези 20 не те е пуснал по пързалката.

Сега вече съм на 99% сигурен, че си онова дразнещо същество от Тунинг форума. Да нямаш пак почивка там, че се развихри тук?
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 26 Авг 2015, 23:20

Lenco написа:
skimu4ka написа:.....
Може и да не си, просто да пишеш така, защото тука и само в бМВ форума всеки 2-ри се пише за майстори технически грамотен, а реално 90% от хората са просто дървени философи, къде чули но не пипали такова...


От 40-тина мод-а и админ-а, 20-на трябва да са дървени философи.
Та чудя се, как един от тези 20 не те е пуснал по пързалката.

Сега вече съм на 99% сигурен, че си онова дразнещо същество от Тунинг форума. Да нямаш пак почивка там, че се развихри тук?

Това няма да реши нещата. Глупавият ще си остане глупав, ако не иска да се научи.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от audio_mania_max » 27 Авг 2015, 3:29

Lenco написа:
skimu4ka написа:.....
Може и да не си, просто да пишеш така, защото тука и само в бМВ форума всеки 2-ри се пише за майстори технически грамотен, а реално 90% от хората са просто дървени философи, къде чули но не пипали такова...


От 40-тина мод-а и админ-а, 20-на трябва да са дървени философи.
Та чудя се, как един от тези 20 не те е пуснал по пързалката.

Сега вече съм на 99% сигурен, че си онова дразнещо същество от Тунинг форума. Да нямаш пак почивка там, че се развихри тук?


Бъди на 100% сигурен - това е същият "разбирач" от Ловеч, изгонен с право от другия форум. Тази комбинация от некомпетентност, арогантност и неграмотност не може да бъде сбъркана. Горко на начинаещите в караудиото, които биха могли да повярват на някой от "компетентните" му съвети!


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 27 Авг 2015, 7:25

audio_mania_max написа:
Lenco написа:
skimu4ka написа:.....
Може и да не си, просто да пишеш така, защото тука и само в бМВ форума всеки 2-ри се пише за майстори технически грамотен, а реално 90% от хората са просто дървени философи, къде чули но не пипали такова...


От 40-тина мод-а и админ-а, 20-на трябва да са дървени философи.
Та чудя се, как един от тези 20 не те е пуснал по пързалката.

Сега вече съм на 99% сигурен, че си онова дразнещо същество от Тунинг форума. Да нямаш пак почивка там, че се развихри тук?


Бъди на 100% сигурен - това е същият "разбирач" от Ловеч, изгонен с право от другия форум. Тази комбинация от некомпетентност, арогантност и неграмотност не може да бъде сбъркана. Горко на начинаещите в караудиото, които биха могли да повярват на някой от "компетентните" му съвети!

Кой е този другия форум?
Именно понеже ти си много компетентен, не можеш да обясниш нещата изобщо. Според това кой колко и как обяснява нещата, колко подробно си личи дали и колко е компетентен.
Може ли да дадеш лично твое мнение по темата, кое как трябва да бъде и защо да е така, за да видим колко знае един потребител като теб, който дава обща оценка?
Щом работя в отдел сред изисквани личности, едва ли съм неграмотен. Това че тук пиша бързо не е критерии, това е форум а не медия!

И така, ако не дадеш нещо като пример с пълен отговор на въпроси ми, значи просто си само сапм в момента.
Нали знаеш, че нещата се доказват, а не само казват? Това което написа ти, може да го напише и човек градинар, който не знае какво е звук дори.


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 12 Сеп 2015, 22:16

Кое те притеснява от написаното?
Отелено кое е основата да се съди критерия ми за звук? Май просто трябваше да напишеш нещо, понеже предните ти пъти дадох обективен отговор, на това което не ти изнася, а ти понеже си много в час ама само на приказки, нямаше какво дори да напишеш. :)

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook