Относно CD Player

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.01.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i

Относно CD Player

Мнение от Rumba7a » 28 Юни 2015, 15:00

Здравейте колеги имам BMW E46 2.5 2001г. до копчето за усилване и намаляване пише business edition ако има някаква значение .. :) Видях няколко снимки на самоделни направени CD-да с извлечени чинчове на усилвател.. Някой от Вас може ли да ми даде схема или да каже какво и къде трябва да запоя.. :) Ето и снимка:
Screenshot.png
И още един въпрос ако не стана много нахален. Може ли да се сложи AUX букса на такова CD? Мерси предварително ! :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.01.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i

Re: Относно CD Player

Мнение от Rumba7a » 04 Юли 2015, 16:59

пф нямаше никакви схеми :(

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.01.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i

Re: Относно CD Player

Мнение от Rumba7a » 22 Авг 2015, 16:27

Не може някой от Вас да не го е правил .. :(


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 22 Авг 2015, 20:15

Колегата ти каза-най лесни начин. Ако не си се сетил сам за което, по добре не питай а отиди при някой който разбира. Доста е вероятно да не направиш нещо коректно след което да има паразитни смущения в говорилите на колата или в изхода който изведеш. Защо не и да изгориш нещо...
Отделно, че аз бих го направил малко по-сложно с буферен усилвател, директно не е добре но пак става.
От къде си?

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.01.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i

Re: Относно CD Player

Мнение от Rumba7a » 22 Авг 2015, 22:24

От габрово.. просто ако имаше схема която да видя


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 23 Авг 2015, 8:10

Идваш до Ловеч и ти го правя, това е.
И да имаше схема не се знае дали пак щеше да се оправиш, не искам да ме разбираш грешно но теория без практика... ще види това къде как е запоени и ще си кажеш ОК и аз мога го направя, но не винаги е така. Още повече в аудиото макар, че е ниска честота, някой път не е за всеки.
Дай ми фейсбук ако искаш да те намеря и да ти пиша каквото мога да помогна, ако не ще дойдеш.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.01.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i

Re: Относно CD Player

Мнение от Rumba7a » 23 Авг 2015, 10:08

не използвам фейс, ако имаш скайп моя е radio_aktiven


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 23 Авг 2015, 14:04

Ами нямам приятел, само фейс.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.01.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i

Re: Относно CD Player

Мнение от Rumba7a » 23 Авг 2015, 15:00

Ще видя какво мога да направя и от средата на другия месец сам в отпуска ще ти пиша тука на ЛС да се разберем и ще дойда :)


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 23 Авг 2015, 17:23

Ок няма проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Относно CD Player

Мнение от stony1 » 23 Авг 2015, 21:50

Rumba7a написа:Здравейте колеги имам BMW E46 2.5 2001г. до копчето за усилване и намаляване пише business edition ако има някаква значение .. :) Видях няколко снимки на самоделни направени CD-да с извлечени чинчове на усилвател.. Някой от Вас може ли да ми даде схема или да каже какво и къде трябва да запоя.. :) Ето и снимка:
Screenshot.png
И още един въпрос ако не стана много нахален. Може ли да се сложи AUX букса на такова CD? Мерси предварително ! :)


Ако твоето е като това от снимкта, то е CD43 и е напълно безмислено да правиш тази интервенция с чинчовете. Купуваш си един дигитален чейнджър и го свързваш на мястото на ОЕМ чейнджъра. Ще си имаш вход за SD карта, 3,5 мм жак и каквото там се сетиш.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 23 Авг 2015, 22:46

stony1 написа:
Rumba7a написа:Здравейте колеги имам BMW E46 2.5 2001г. до копчето за усилване и намаляване пише business edition ако има някаква значение .. :) Видях няколко снимки на самоделни направени CD-да с извлечени чинчове на усилвател.. Някой от Вас може ли да ми даде схема или да каже какво и къде трябва да запоя.. :) Ето и снимка:
Screenshot.png
И още един въпрос ако не стана много нахален. Може ли да се сложи AUX букса на такова CD? Мерси предварително ! :)


Ако твоето е като това от снимкта, то е CD43 и е напълно безмислено да правиш тази интервенция с чинчовете. Купуваш си един дигитален чейнджър и го свързваш на мястото на ОЕМ чейнджъра. Ще си имаш вход за SD карта, 3,5 мм жак и каквото там се сетиш.

На кое казва ти дигитален чейнджър?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Относно CD Player

Мнение от AGT » 25 Авг 2015, 23:35

На нещо такова http://gromaudio-bg.com
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Относно CD Player

Мнение от skimu4ka » 26 Авг 2015, 9:40

Това е дигитален плеър, но не чейнджър! :D Може колегата по-горе да се е объркал просто.
Но като цяло това е много скъпо, и няма да реши проблема му. Той иска линеен изход, а не вход!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Относно CD Player

Мнение от stony1 » 26 Авг 2015, 10:27

Това за изхода съм го пропуснал, но реално за ОЕМ плеарите е безмислено. Спокойно могат да се ползват изходите за предната и задната линия, защото входа на усилвателя е високоомен, от порядъка на няколко мега ома и няма да има никакъв проблем. Ако се вземе сигнал от предусилвателя има вероятност нивото да не е достатъно, за да раздвижи крайното стъпало, а звукът да бъде слаб.
Ако колегата се опитва да реализира звук без изкривявания, да разгледа платката на плеара и да провери, кои крачета на крайните стъпала са за входящия сигнал. След това да проследи пътечките и да си намери подходящо място за свързване на чинчовете.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook