REM от оригинално CD е46

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: REM от оригинално CD е46

Мнение от skimu4ka » 25 Сеп 2015, 14:32

donvesss написа:
skimu4ka написа:От къде да взема, не снимам това което правя. Отдавна съм приключил с архивите. Няма смисъл от тях! :D
Ако трябва нещо по-подробно ще обясня.


Аз определено искам да поясниш.
Трябва ли да се реже дупка за да се монтира баса под кората, предполагам трябва да е обърнат нагоре.
Какво значи да разделиш обема на задните говорители и какво общо има това и кои дупки трябва да се запълнят. :bchug:

Изрязва се само ламарината колкото е площта на мембраната. Маха се ватата на това място.
С помощта на дистанционен фланец, висок колкото височината на говоритела, се захваща същия такъв с мембрана надолу, с цел магнита да се скрие в фланеца за да не се вижда отдолу.
Обема на задните говорители трябва да е е отделен,с цел да не се влияят физически от налягането в багажника. Дори и да се сфазират със сигнала ходещ до съба, то частично ще оказват влияние като пасивни мембрани, което яма да действа добре. Запъването на всяка една дупка, към купето създава допълнителен дъмпинг на мембраната и обстановка за затворен обем.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: REM от оригинално CD е46

Мнение от Lenco » 25 Сеп 2015, 22:22

Виждал ли си е46 на живо, виждал ли си как изглежда въпросната кора?
Не знам, от къде си я видял идеята, но при е46 въпросната кора е оформена, като греда по средата, и освен, че е трудно за рязане, доста хора не биха нарушили целостта на купето.
Запри се малко, че се излагаш, то не, че ти пука ма немоем ти следим мисълта, питаш ли ни кво ни е.
Ако имаш желание мога да ти покажа, как изглежда е46, мога да ти покажа и ХК, и ако слушкаш може да се похвалиш в тунинг-форума, че си пипнал s54b32.
Предполагам ще се намерят колеги да покажат други модели, безвъзмездно.
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: REM от оригинално CD е46

Мнение от skimu4ka » 27 Сеп 2015, 16:56

Lenco написа:Виждал ли си е46 на живо, виждал ли си как изглежда въпросната кора?
Не знам, от къде си я видял идеята, но при е46 въпросната кора е оформена, като греда по средата, и освен, че е трудно за рязане, доста хора не биха нарушили целостта на купето.
Запри се малко, че се излагаш, то не, че ти пука ма немоем ти следим мисълта, питаш ли ни кво ни е.
Ако имаш желание мога да ти покажа, как изглежда е46, мога да ти покажа и ХК, и ако слушкаш може да се похвалиш в тунинг-форума, че си пипнал s54b32.
Предполагам ще се намерят колеги да покажат други модели, безвъзмездно.

Ако искаш, може да дойдеш, да ти покажа какво имам и какво нямам.
Ти пък от къде се изръси, да пишеш тука по мой адрес? Изобщо виждал ли си ме, говорил ли си с мен някога? :conf:
За s54b32 може да пишеш другаде, аз не разбирам от такива неща. :mhihi:
Идваш с хармана при мен и се изпитваме кой какво знае, как е изпълнен от - до с какъв вид процесор, на какви фирми е всеки един компоненти вътре... ако ис прав ще ти подаря един такъв без нави-то!
Това че ти не можеш да вградиш там съб, говори колко си не могъщ с идеите и ръцете. Именно за това, много неща тука ти се виждат не възможни. То да седнеш на клозета е най-лесно, но го ако има. :mrgreen:
Към автора на темата - идва, правя каквото искаше за 3ч и си заминава. След това си снима колкото иска и показва кое може кое не може и описва доволен ли е или не.
За сега не доволен - няма. Не постигнато нещо искано от клиент - също няма.
За тунинг форума съм писал относно ХК, още много отдавна преди да изкоруба тотално личния и да сложа друго много с много по-нисък рейтинг, звучащо класи нагоре със сила 10 по-голяма.
Като не можеш да смогва на това което пиша не чети бе, никой не те е вързал тук.
Пак казвам, като искаш нещо да се убедиш идваш, гледаш слушаш, показвам, доказвам. Като не - четеш и пишеш ако искаш.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: REM от оригинално CD е46

Мнение от Lenco » 27 Сеп 2015, 17:26

skimu4ka написа:.....

Няма как да говоря с теб, ти определено имаш психически проблеми, а аз нямам намерение да ти ги решавам.
Кво си правил не ме вълнува, но като пишеш нещо го подкрепи с факти, като поредната ти измислица, 100 вата във врата с 16,5 см говорител, слизащ до 30 херца.
По-полезно ще ти е да понаучиш малко повече за българския език, за поставянето на снимки и цитирането на мнения във форума.
Хвани се и поработи малко, като мен, като дърводелец, да изкараш някой лев, че с електрониката и аудиото явно не ти се получава.
Губиш времето на много хора да ти обясняват, колко си интелектуално деградирал.
И не пробвай да ме плашиш с Наказателния кодекс, щот Смучко е форумен герой, който не се отъждествява с бай Хасан, примерно, на който сме наранили чувствата. Като цитираш нещо е добре да пишеш, кво си цитирал, че някой би си помислил, че ти си писал въпросния кодекс.
Ако обещаеш да не дразниш повече в този форум (да изчезнеш със скоростта на звука), ще ти подаря един лаптоп, за интернет, както го търсиш, и ще ти бъда задължен до края на живота си.
Благодаря ти предварително и целувки.
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: REM от оригинално CD е46

Мнение от skimu4ka » 27 Сеп 2015, 18:00

Lenco написа:
skimu4ka написа:.....

Няма как да говоря с теб, ти определено имаш психически проблеми, а аз нямам намерение да ти ги решавам.
Кво си правил не ме вълнува, но като пишеш нещо го подкрепи с факти, като поредната ти измислица, 100 вата във врата с 16,5 см говорител, слизащ до 30 херца.
По-полезно ще ти е да понаучиш малко повече за българския език, за поставянето на снимки и цитирането на мнения във форума.
Хвани се и поработи малко, като мен, като дърводелец, да изкараш някой лев, че с електрониката и аудиото явно не ти се получава.
Губиш времето на много хора да ти обясняват, колко си интелектуално деградирал.
И не пробвай да ме плашиш с Наказателния кодекс, щот Смучко е форумен герой, който не се отъждествява с бай Хасан, примерно, на който сме наранили чувствата. Като цитираш нещо е добре да пишеш, кво си цитирал, че някой би си помислил, че ти си писал въпросния кодекс.
Ако обещаеш да не дразниш повече в този форум (да изчезнеш със скоростта на звука), ще ти подаря един лаптоп, за интернет, както го търсиш, и ще ти бъда задължен до края на живота си.
Благодаря ти предварително и целувки.

След като коментираш какво съм правил, значи те интересува. За факти идваш на място казах.
100вата не са никакъв проблем, при тази честота от 6.5" - по интересното е, че е с произведени от мен говорили, защо ли ги има тези 30Хц може би само с 3-4дб затихване пред всичко над и около 50хц, след като не разбирам от говорители и електроакустика?...
Момче честно ти казвам, в момента не знаеш с кой пишеш и колко се излагаш за невежеството ти.

Наказателен кодекс към теб не съм давал като заплаха, понеже не с е налагало. Дадох го на другия дървен философ, където ще си получи заслуженото.
Ако не си учил право, може да твърдиш, че е нормално да се пише каквото исаш. За това си има писани закони от които си патят, тези които не ги знаят.
Дразнят се само комплексарите, които си мислят, че знаят всичко и като им се каже истинна в очите извират с гняв тук понеже не може да го преглътнат колко са незнаещи.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: REM от оригинално CD е46

Мнение от Lenco » 27 Сеп 2015, 18:38

skimu4ka написа:След като коментираш какво съм правил, значи те интересува. За факти идваш на място казах.
100вата не са никакъв проблем, при тази честота от 6.5" - по интересното е, че е с произведени от мен говорили, защо ли ги има тези 30Хц може би само с 3-4дб затихване ..

Поясних ти, че съм дърводелец и се интересувам от автомобили, та не съм твърдял никъде, че разбирам или съм професор.
Тва затихване да не се окаже малко по-голямо на 30 херца, че от четенето в мрежата, даже лаборатории трудно постигат посочения резултат.
skimu4ka написа:Момче честно ти казвам, в момента не знаеш с кой пишеш и колко се излагаш за невежеството ти.
...

Ленко се казвам и съм постигнал доста повече в живота, и саморазливната настилка сам си правих, и да, знам, с кой си пиша, един тотално неграмотен потребител на форума.

А СЕГА Е ВРЕМЕ ДА СИ ХОДИШ, ЗА НЕЗАЧИТАНЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА.
BMWPower-BG.net написа:Старайте се мненията Ви да бъдат информативни и да не провокират останалите участници във форума.

BMWPower-BG.net написа:Не се чувствайте длъжни да пишете във всяка тема.

BMWPower-BG.net написа:Ако в мненията си ползвате цитати, цели материали или статии от други източници, задължително посочете името и авторите им. Ако са от Интернет страница - напишете адреса й!

BMWPower-BG.net написа:Ругатни, груб тон, циничен и вулгарен език са абсолютно недопустими!!

BMWPower-BG.net написа:Забранено е рекламирането на фирми, търговска дейност или интернет страници в теми, аватари, подписи или по какъвто и да било начин, без предварителна договорка с администраторите на форума.

BMWPower-BG.net написа:Не противоречете на модераторите, когато те изказват мнение като такива.

Мисля, че е излишно да давам примери, но ако се наложи ще загубя още малко време, като "дървен философ"
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: REM от оригинално CD е46

Мнение от gentata » 27 Сеп 2015, 18:39

И тука гледам се е разводнила темата :mhihi:
Mario Pankov написа:... както при М5 за два баса например...

Ако е с М-аудио М5-цата :yes:


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: REM от оригинално CD е46

Мнение от skimu4ka » 27 Сеп 2015, 19:16

Lenco написа:
skimu4ka написа:След като коментираш какво съм правил, значи те интересува. За факти идваш на място казах.
100вата не са никакъв проблем, при тази честота от 6.5" - по интересното е, че е с произведени от мен говорили, защо ли ги има тези 30Хц може би само с 3-4дб затихване ..

Поясних ти, че съм дърводелец и се интересувам от автомобили, та не съм твърдял никъде, че разбирам или съм професор.
Тва затихване да не се окаже малко по-голямо на 30 херца, че от четенето в мрежата, даже лаборатории трудно постигат посочения резултат.
skimu4ka написа:Момче честно ти казвам, в момента не знаеш с кой пишеш и колко се излагаш за невежеството ти.
...

Ленко се казвам и съм постигнал доста повече в живота, и саморазливната настилка сам си правих, и да, знам, с кой си пиша, един тотално неграмотен потребител на форума.

А СЕГА Е ВРЕМЕ ДА СИ ХОДИШ, ЗА НЕЗАЧИТАНЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА.
BMWPower-BG.net написа:Старайте се мненията Ви да бъдат информативни и да не провокират останалите участници във форума.

BMWPower-BG.net написа:Не се чувствайте длъжни да пишете във всяка тема.

BMWPower-BG.net написа:Ако в мненията си ползвате цитати, цели материали или статии от други източници, задължително посочете името и авторите им. Ако са от Интернет страница - напишете адреса й!

BMWPower-BG.net написа:Ругатни, груб тон, циничен и вулгарен език са абсолютно недопустими!!

BMWPower-BG.net написа:Забранено е рекламирането на фирми, търговска дейност или интернет страници в теми, аватари, подписи или по какъвто и да било начин, без предварителна договорка с администраторите на форума.

BMWPower-BG.net написа:Не противоречете на модераторите, когато те изказват мнение като такива.

Мисля, че е излишно да давам примери, но ако се наложи ще загубя още малко време, като "дървен философ"

ОК, Ленко хайде тогава ме наричай както ми е ника, а не с други подобия щом искаш да се уважаваме.
Може да си много по-знаещ, но точно в аудиото и електрониката не. Като знаеш, че не си защо спориш, за неща които не са ти ясни?
Все едно аз да споря с теб за мебели.
За замазка е нормално да не знам. Не разбирам от всичко, както казах и от двигател или друго. Тези където "разбират" от всичко значи не разбират от нищо, аз да ти го каза!
Това че някоя фирма голяма или производител на говорител не е постигнало нещо, не значи че не незаможно. Може да звучи, че аз съм гения създал нещо не виждано, но това е на общ преглед. Ако знаеш за толкова години занимаваш се с всякакъв вид аудио и електроника, що работи съм виждал от реномирани фирми, и все още във високите и модели имат издъни.
До преди години, много хора от другия форум казва и мислиха точно като теб, аз си говоря, много съм писал но дойде момент в който почнаха поради една или друга причина да се срещат с мен. Тогава те сами видяха аз какво мога, като преди това са имали работа с много други такива прехвалени от форум и не само хора/фирми. След това интересно защо и промениха мнението за мен, како и за много други колеги. За скъпа техника представена хай-енд но само на хартия, не говорим.
Нека не коментираш неща които не си видял, моля те. Макар че се поядохме с теб, по-добре не се заяждай, спри да пишеш за което не си запознат до последно. Ще се видим някой ден, ще разбереш някой неща и тогава ще говориш друго.
Това което става в форума тук е поредната глупава грешка на много хора.
Това е като да тръгна да споря в раздела за двигатели. Имал съм много коли, което е имало съм ремонтирал сам. И двигател съм си ремонтирал сам, и цялостно боядисване и какво то се е налагало. Да имам някъде изказано мнение в теми за това - не!
Това че имам знания от обща предста и дори практика макар малко, не ми дава право да се изказвам , тъй като се чувствам не подготвен и не професионалист.
Нека не бъдем крайни и всеки да си знае какво може. Което не му е бистро, просто да не се меси.
Именно за това не снимам, не доказвам виртуално какво мога, за да няма кавги. Казах, който иска нещо идва и вижда.

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook