Оптичен кабел на усилвател Logic7 + други проблеми

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от Icco » 06 Окт 2015, 8:40

Той като гледам къде е скъсан няма да стане както ти си го мислишзащото няма да има място за съединителя!
Това което ти трябва на теб се нарича Pigtail това представлява оптичен кабел с 1 метър дължина и готов заварен конектор в единия му край. Пигтейла, който ти трябва по спецификация е мултимод, но конектора в края му не ми е познат по име, защото не ползвам такива, но ако почетеш малко ще разбереш името на конектора след което обикаляш фирмите за интернет провизии и би трябвало да намериш каквото ти трябва, а ако не, има ибей.
След като си се сдобил с така наречения пигтейл ще си направиш връзката извън стъпалото а излишния оптичен кабел се навива в кръгче около дезодорант примерно и после се поставя някъде неподвижно.
Ако живееше някъде около Варна щях да ти заваря кабела със сплайсер и щеше да си забравил всичко до сега :)

Ето ти и директен линк към фирмата продаваща конектора :
http://kabeli.eu/optichni-mrezhi/akseso ... hni-vlakna


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от skimu4ka » 06 Окт 2015, 16:08

Icco написа:Умници, разбирате ми вие от оптика :)
@skimu4ka, изкажи се "компетентно" още веднъж като последния път и ще минеш в режим readonly защото във всяка тема има по едно твое такова некомпетентно подвеждащо изказване, и държа да ми покажеш оптичен кабел в който има нишки!!!



За останалите:

Нужно ви е това : Изображение
Кабела предварително се подготвя, като трябва да отрязан с гилотина, която прави перпендикулярен срез и така челата на двете части се събират в този конектор, всичко останало е боза.

Ако имаш модераторски права, това не значи че имаш и администраторски.
След като нещата не са ти ясни или просто твоите знания са занижени за да приемат истинския факт, за теб може и да некомпетентно.
Това че не си виждал оптичен кабел, с няколко нишки, която всяка да е отделен проводник, пак казва колко са ти занижени разбирания. По-добре преди да даваш съвети, седни, прочети, после пробвай кое как защо и тогава пиши.
Не става само с четене или с това на кой какво ще ограничиш тук.
Аз във форума по отношение на аудио или електроника нищо няма да науча, поне на етапа кат огледам какво и как се обсъжда. Ако е това да ограничиш нечии права тук, те прави щастлив, то явно се задоволяваш с неща характерни за скинари.
На мен лично ми е все едно. Както казах форума не ме храни.

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от Icco » 06 Окт 2015, 18:16

Има ли смисъл да се спори с теб неграмотнико???
Искам да ми покажеш снимка на ОПТИЧЕН кабел който има много "нишки" както им викаш и всички заедно да отиват от точка А до точка Б.
Намерил си точно за оптични кабели да ми даваш акъл, без да ме познаваш, а ти си ми ясен след като на оптичното влакно му казваш "нишка"

Последна забележка ти правя да не се оливаш, казвам ти го защото те наблюдавам от доста време и виждам как подвеждаш хората и почти всяко твое мнение е объркващо и пращащо хората в 9-та глуха
Смятам че раздела ще е по-добре без теб от колкото с теб

Преди време ти направих забележка да спазваш правилата във форума, едно от тях гласи, че когато твоето мнение е последно вместо да пускаш ново, трябва да влезеш и да си добавиш мислите в старото.


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от skimu4ka » 06 Окт 2015, 19:49

Ето ти неграмотнико драго добро обръщение с пример, идеално за това кой не спазва правилата - добрия тон: http://193.192.57.240/po/courses/proble ... /sbs05.htm
Тука е описано подробно на снимка 2 се вижда много ясно, колко нишки са в една изолация. Нишка и влакно са еднакви неща. Това как съм го назовал няма значение! Колегата питаше колко са вътре, казах му вероятно едно, при дадена снимка от него се вида ясно, че е едно.
Щом все още слушаш радио във Варна, до преди което сигнала минава през куп съоръжения поддържащи само от мен, а при тях доста вече са и по оптика, сигурно знам кое как е.
Не бъди само ти знаещия. Макар че в тази област имам само общи познания, но видимо над твоите, ако не си виждал такива видове кабели, или просто се заяждаш. Да почнем да се изпитваме ако искаш тук в темата, за видове оптики, състава им, проводимост според дължина нужен интензитет загуби при дадено разстояние? Нали само говоря, ОК нека да се обосновем но публично?!
Също така не ме интересува от колко време наблюдаваш някой. Ако е имало нещо което е не редно можело е да кажеш в темата, че не е като го докажеш!
В случая аз ти доказах, че не си прав. Чакам друга тема.

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от Icco » 06 Окт 2015, 19:58

Неграмотнико, не поисках да ми показваш кабели и техника които имам в склада си а оптична връзка между две точки, която е осъществена с много "нишки"!!! Видял си на снимка че има кабели с много влакна и веднага реши че всичките се ползват за осъществяване на връзка между две точки. Престани да се излагаш, няма смисъл хората вече те знаят.


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от skimu4ka » 06 Окт 2015, 20:09

Icco написа:Искам да ми покажеш снимка на ОПТИЧЕН кабел който има много "нишки" както им викаш и всички заедно да отиват от точка А до точка Б.

Ето тука си писал друго!
Не си изменяй под въпросите и каузите за да се отървеш като прав. Много добре знам какво и къде съм отговор.
Не си мисли, че си мисля че всички отделни ниши отиват на един оптичен канал.
Това което той е показал, пак казвам от началото написах, че трябва да е една нишка/влакно, тъй като кабела през купето е с една.
Виж излишно е да си губя времето и с теб.

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от Icco » 06 Окт 2015, 20:10

Браво! Ти си моя идол!

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от Ilko Ivanov » 06 Окт 2015, 20:23

skimu4ka - ПРЕЗИДЕНТ !!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

По темата : оптичните кабели в Е-сериите стават да се снаждат дори и с термошлаух ;) Казвам Ви го от опит .

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от Icco » 06 Окт 2015, 20:35

То много неща стават при мултимод ;) Опитах да обясня как се прави но явно приличам на Дон Кихот :)

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от LiTtLeRoCk » 07 Окт 2015, 14:13

Mario Pankov написа:Сега ще ви нахрани и двамата :mhihi: Може и да ви заплаши със съд, Хага или въздушен удар от САЩ и след това ще ревне на някой администратор. :mhihi: Въпреки това, против изгонването му съм, намирам го за забавен, може да му оставите права да пише само в един раздел, примерно "Кошче", който да бъде създаден специално за него :mrgreen:

Като е толкова забавен да ходи в цирка! Форума не е циркова арена!
Ако продължава в този дух много скоро ще почива за дълго време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от ares2 » 07 Окт 2015, 21:05

аз не съм отварял темата няколко дни, а то станал пожар тук :)

днес тествах за малко и се оказа че тези кабели не са толкова специални.. наистина сте прави че дори и с допиране едно към друго става, стига да се закрепят добре..

но предпочитам по истинска връзка и ще ползвам конектори както говорихме горе..
иначе системата на 6 цата се пробуди като допрях кабелите.. има има светлина в тунела..
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от skimu4ka » 07 Окт 2015, 21:21

ares2 написа:аз не съм отварял темата няколко дни, а то станал пожар тук :)

днес тествах за малко и се оказа че тези кабели не са толкова специални.. наистина сте прави че дори и с допиране едно към друго става, стига да се закрепят добре..

но предпочитам по истинска връзка и ще ползвам конектори както говорихме горе..
иначе системата на 6 цата се пробуди като допрях кабелите.. има има светлина в тунела..

Аз ти казах метален щуцер още началото, но някой тука решиха друго.
Сега писнало мие да повтарям, за това казвам по един път, кой чул и разбрал ОК, който не е и е дървен философ да си спори. :)
Импровизирай, ако ще да е нещо ПВЦ, но шлаух не е удачен.

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от Icco » 07 Окт 2015, 21:42

Абе вместо прозорец може да си сложиш и найлон, всички знаем че става, но знаем и че не е надеждно.
Компромисно решение е да си вземеш един термофит (това е термошлаух който има и метален елемент който държи заварката на оптичния кабел права) Смятам темата за приключена щом питащия е намерил отговор за себе си.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от ares2 » 08 Окт 2015, 13:32

все пак ще добавя снимки като пристигнат елементите и тръгне системата
мерси за помоща
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Оптичен кабел на усилвател Logic7 harman/becker

Мнение от stony1 » 08 Окт 2015, 18:59

ares2 написа:аз не съм отварял темата няколко дни, а то станал пожар тук :)

днес тествах за малко и се оказа че тези кабели не са толкова специални.. наистина сте прави че дори и с допиране едно към друго става, стига да се закрепят добре..

но предпочитам по истинска връзка и ще ползвам конектори както говорихме горе..
иначе системата на 6 цата се пробуди като допрях кабелите.. има има светлина в тунела..


Е ти какво специално очакваш да има? При добре познатите ни кабели "текат" електрони, а по оптичното влакно - фотони. Ако един обикновен кабел се прекъсне и двата му края се допрат, верига ще има, но няма да е стабилна докато не се свържат с подходяща стабилна връзка. При оптиката е същото, допираш двата края на влакното и светлината преминава от едната част в другата. Въпросът е колко е надеждно и какви загуби на сигнал ще има, ако допрените краища се разминават и нямат 100% прилягане.
Това, което Icco дава като решение е най-сигурното, идеята за тръбичка, която да придържа влакното също е приложима, колегата Марио пък ти е дал най-лесното решение - ремонтен комплект и не се занимаваш със сплайсване, колегата skimu4ka е по-темпераментен от другите и в опитите си да даде решение на поставения въпрос, пропуска тук-там по нещо в изложението си и като резултат от всичко това и всички изказвания се заформя една супер тема :mhihi:
Успех с ремонта!
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ПредишнаСледваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook