Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.04.2012

Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от angelov__ » 14 Окт 2015, 17:08

Здравейте колеги , имам е39 с фабрична дсп система.Едно момче ми сложи аукс кабел на касетофона.Проблема е ,че има смущения.МП3ката или телефона трябва да е на половината от максималната мощност на звука иначе започва да пращи и треска следователно аз трябва да усиля докрай звука на радиото ,за да се чува песента горе долу прилично.Също така от време на време има пукане което направо ще продъни колоните и то само от андроид телефона от айфон няма никакъв проблем.Та въпроса ми е бихте ли ме насочили към някой ,който е слагал аукс на дсп система или е невъзможно да го подкарам? :oops:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от stony1 » 14 Окт 2015, 18:02

Ако споделиш от къде си може и да получиш насоки. Добре е да споделиш и каква е конфигурацията на твоята аудио система. DSP- Ок, други какви компоненти има?
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.04.2012

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от angelov__ » 14 Окт 2015, 19:26

Така от София съм колата е 97ма год с бизнес касетофон и мид,няма нито чейнджър,нито телефон.Модела на касетофона е този с копчетата за баси,требли фейдър и баланс.


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от skimu4ka » 14 Окт 2015, 19:42

А какво значи сложи ми АУК кабела?
Поставил го е в нужния изграден вход като е разрешил позицията и го имаш в менюто или просто е извел кабел от някъде който да играе ролята на аукс?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от gentata » 15 Окт 2015, 18:48

Колата е 97-ма и да са се опитвали да подкарат фабричния AUX със сигурност е нямало да се получи желаното - AUX в мнюто. Така че AUX-a, който е подкаран е от някъде си и то не от където трябва. Колега @angelov__ дай малко повече инфо, как си слушаш AUX-a, на кой режим?


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от skimu4ka » 15 Окт 2015, 19:00

На е46 дори и на бизнес радиото с двата дисплея може да се получи АУХ в менюто, на Е39 ако не е с някой дърт касетофон мисля, че ще може и там.
Щом е с ДСП едва ли е с обикновен, но не съм правил н Е39 за в менюто така, че не мога да кажа на 100%. За това питах какво е при него.
Което е важно го попитах от къде е изведен и как.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.04.2012

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от angelov__ » 16 Окт 2015, 13:49

Изведен е от касетката , така че като пусна на режим касетофон се включва аукса , но не е в меню,сложил ми е и касетка да лъже касетофона. :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от gentata » 16 Окт 2015, 21:15

skimu4ka написа:.... на Е39 ако не е с някой дърт касетофон мисля, че ще може и там.
Щом е с ДСП едва ли е с обикновен, но не съм правил на Е39 за в менюто така, че не мога да кажа на 100%. За това питах какво е при него.
Което е важно го попитах от къде е изведен и как.

Е не става с кабела освен ако не е около 2002-ра 2003-та.


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от skimu4ka » 16 Окт 2015, 21:24

Колегата имал проблем и не може да пише, ще споделя какво ми писа за да сте наясно: Колега не ми изкарва мненията нещо втори ден.Аз съм от темата за проблема с аукс кабела който е изваден.Та тоиз аукс ми го извади от касетофона,пуска се като натисна копчето за касетката,вътре е сложена касетка за да лъже касетофона.Не излиза от менюто. :confused:

Ясно, ами зависи от къде точно е изведен. По принцип аз когато го правя, правя режима да е активен без касетка, просто реално позицията TAPE е активна и може да се избере.
Принципно има някаква информация в нет-а където познати са се мъчили да изведат, но това не е правилно решение. Звука трябва да се подава задължително БЕЗ да минава през пред-усилватела за касетката, а дирено в саунд процесора на нужния вход. Тогава трябва да с прекъсне връзката към пред усилватела за касетката, а не да се сумира сигнала.
Пак казвам, не знам какво е правено.
Ако е при мен, мога да погледна дали е направено както трябва и евентуално ако не е да го преправя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от ares2 » 17 Окт 2015, 23:28

на някои модели на филипс посмъртно не може да накараш да остане активна теип функцията ако не върти механиката и се налага да се слага дори празна касета, но има и такива които са по лесни и остава

ако е по стара кола и е с навигация или е бм23 или бм24 единия е на филипс а другия може да е и на филипс и на бекер. и двата са без активен аукс в софта им, независимо че има пиновете на малките секции.
най лесно става аукс през входовете за сигнала от монитора в радиото, но може да се наложи да се поусили малко с няккави стъпалца. карах така около година преди да мина на по ново поколение система и беше доста добре качеството на аукса ми
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от skimu4ka » 18 Окт 2015, 11:03

Лъжат се без проблем колега. До сега няма кола на която да не съм излъгал. При някой коли както казва на при новите бмв, искат да има движение за определяне състоянието на касетата. Всичко се прави. Аз по принцип махам изцяло механиката, след което правя каквото и да е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от ares2 » 18 Окт 2015, 12:35

ето за това с движението говоря . наистина е коварно замислено, но не е невъзможно да се излъже
на навигационен монитор се опитвах но не стана . накакъв чип четеше информация от едното от моторчетата на механиката :banghead:
ако усети товар(вероятно от забрала лента) просто отцепва канала тейп
Изображение


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от skimu4ka » 18 Окт 2015, 13:22

Ами в някой случаи е с отрони като следи дадени импулси, с други е тахо датчик на оборотите. Направено е както каза, ако свърши касетката или набере лентата да спре.
Е няма чак толкова умни още като при яките декове от едно време, да следи скорост на двете ролки и да преценява до къде е е касетката в минути.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от gentata » 19 Окт 2015, 21:31

И какво стана с AUX-a? @angelov__ в Е39 раздела има тема за това. Намери си твоя касетофон BMW Business RDS се води, има описано и за него кое как се прави и ако не можеш сам да се справиш даваш на някой който би могъл.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.04.2012

Re: Проблем след слагане на аукс кабел на касетофон с ДСП

Мнение от angelov__ » 20 Окт 2015, 0:01

Ето това е моделчето на касетофона.Само че ще трябва да ми пратите при някой в София,защото съм много бос в тая материя. :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook