Carplay

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 7.09.2008

Carplay

Мнение от izoholz » 03 Яну 2023, 21:36

Здравейте колеги и честита нова година!

Пускам темата в този раздел, евентуално и колеги с други модели различни от моя Е60 да споделят опит.

Колата е Е60 с CIC навигация и Mulf2 high блутут модул. Има си съответно USB/AUX в подлакътника. Водя си разговори през системата, дори и музика си стрийвам с един китайски трансмитер блутут през аукса и е много приличен звука (вероятно заради по-високия клас трансмитер и Logic7 озвучаването).

Какъв начин или варианти има да стриймвам видео и по-конкретно Youtube видео на оригиналния CIC дисплей?

Сега някой може да каже, ами слагай си един китайски андроид дисплей и ще има всичко. Този вариант е ясен, но ми се иска да не махам оригиналния CIC дисплей. Затова се насочих изначално към Carplay, но не знам ще върши ли добре работа за Youtube видео. Carplay е вариант, но като цяло бих го сложил заради видеото, което там се постига единствено май чрез screen mirroring опция. Няма го като отделно приложение (apps) от съображения за сигурност. Някои дори казват, че се забавя зареждането на видео, но предполагам, че тук вече има значение бързината на връзката на самия телефон и предаването и към Carplay. Ако има колеги с Carplay като отделен модул към CIC или NBT ще съм благодарен да споделят опит за видеото конкретно.

Колеги, изобщо има ли някакъв вариант да се стриймва само Youtube видео чрез някакво устройство (което примерно се включва само към USB или AUX) различно от Carplay? Предполагам пак ще бъде устройство с андроид система, но основно за видео да може да се ползва и да не изисква такъв тип монтаж вътре в таблото.

Тук изобщо не става дума да се търси по-евтина алтернатива, a надеждна незабиваща система или устройство, което е по-лесно за инсталиране и да върши работа да показва видео от телефона (дори да е само на принципа на screen mirroring) !?

Благодаря предварително и бъдете здрави!

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook