ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Регионална структура на БМВ Клуб България за гр. Плевен

Модератори: Гецата, Ogi, Общи модератори

Плевен тийм
Плевен тийм
Аватар
Мнения: 3296
Регистриран на: 5.09.2007
Местоположение: Плевен!
Пол: Мъж
Кара: 323ti
Мечтае да кара: 332ti
Детайли за колата: сива

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от Ogi » 22 Фев 2012, 17:14

Според мен трябва да сменим цялата концепция за ежеседмичните ни сбирки за да ги направим по посещаеми и смислени... в момента във формата в който се провеждат са абсолютно безсмислени и безинтересни за обикновения фен... трябва може би да сменим мястото и да измислим нещо което ще доведе хората на тези сбирки... ако някой има няква идея... моля Ви споделете я с нас за да задействаме нещата :wave:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от Kroki » 22 Фев 2012, 18:32

Аз ти казах, да обявиш че ще има безплатни кебапчета и бира и ще видиш, как OMV ще се напълни :lol:
Според мен, самото OMV ни ограничава, защото както виждаш има място за 6 седнали и още толкова прави..
Мисля че е време за един TEAM BUILDING :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3022
Регистриран на: 28.11.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от Гецата » 22 Фев 2012, 18:38

а то на сбирки заради мястото ли се ходи :confused:
ако е така където и да ги направим няма да се получат
иначе местата наистина са малко но като гледам и посетителите не са много
зимата винаги са били слаби сбирките ;)
Изображение
"90 Е30 316i "95 Е36 318i "00 Е46 320i "88 E30 320i "92 E36 318is''95 Е36///М3 ''92 E30 325i LA ''91 E30 316i ''05 E90 320d ''02 E46 330d ''03 E53 3.0d

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от rve » 23 Фев 2012, 10:58

Сега, аз в Плевен се прибирам от дъжд на вятър и досега съм посетил всичко на всичко 2-3 сбирки, но ще си позволя да изкажа мнение. Според мен проблемът се крие в думата "седмични". Нормално е сбирките да се стават все по-малко посещавани ако се правят толкова често. Просто хората в един момент се пресищат и си казват "Абе днес нещо ме мързи, другата седмица ще ида". Да ама в повечето случаи и следващата седмица фенът Х провежда същия кратък монолог и в един момент му става навик и той заживява с мисълта, че "винаги мога да отида Другата седмица". Същото го видях с очите си в новия формат на Клубните сбирки в София на автомивка Маями в четвъртък вечер - еуфория първите 3-4 пъти и после бавно, но сигурно посещаемостта намалява, за да стигне до там че миналия четвъртък моето да е единственото БМВ в автомивката и да сме всичко на всичко 5-6 човека. А първите пъти нямаше къде да се изправиш, камо ли да хванеш места.

Може и със зимата (тази година доста истинска) да се обяснят нещата, но сега уж поразтопи, а активизиране на масите не се наблюдава.

Тук е удачно да дам пример с Е46 сбирките, които уж се водят за София, но почти винаги идват и коли от други градове, включително Плевен ;) Винаги има поне 20 коли, независимо от времето (доста често сбирките протичат под дъждовен съпровод) има поне 30 човека, ядене, пиене и много настроение. И в края на всяка сбирка ентусиазмът е голям и се каним айде скоро пак, но поради фактът, че са "фиксирани" - една в началото на лятото (юни) и една в края (септември, началото на октомври) се елиминира ефектът на пренасищането и човек като знае кога е сбирката (обявява се официално поне 2 седмици предварително). Нещата разбира не се ограничават само с тези две сбирки (на Железница), от миналата година направихме и национален формат (живот и здраве скоро тази година пак), Оги и Спас бяха също на Априлци ;) и вече втора година закриваме сезона със силна кръчмарска вечер в края на годината.

Мисълта ми е, че ключът към това сбирките на Е46 да са толкова посещавани, чакани с нетърпение и наистина винаги незабравими, е че са по-нарядко в точно определено време на годината. Календарът е: национална сбирка към края на март (за да не е много близо до Националния събор), сбирка на Железница през юни (за да не захваща отпускарския сезон) и още една края на септември (отпуските са минали, но още не е застудяло), кръчма в края на ноември-началото на декември (Воденицата в Дргалевци) за "закриване на сезона". Е, помежду има и други по-малки импровизирани сбирки (през месец-два) на кафе например, които обаче да в по-скромен състав.

Та може би е добре като за начало да се разреди периодичността на сбирките, да речем на две седмици или месец. Човек като знае, че ако пропусне сбирка следващата е чак след месец по друг начин ще гледа на мотивацията си.

Плевен тийм
Плевен тийм
Аватар
Мнения: 3296
Регистриран на: 5.09.2007
Местоположение: Плевен!
Пол: Мъж
Кара: 323ti
Мечтае да кара: 332ti
Детайли за колата: сива

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от Ogi » 23 Фев 2012, 11:35

rve написа:...


Има много истина в думите ти... но идеята на е46 сбирките е далеч от идеята на седмичните сбирки... то вашето си е като едни малки съборчета които се провеждат по няколко пъти в годината...
Относно посащеомоста при седмични сбирки... възможно е да се увеличи... просто в Плевен нещо не го правим както трябва... ще дам пример с Варна и Пловдив... сбирките им са огромни всяка една седмица... и в 2-та града посещаемоста е от порядъка на 30-40 коли... в Плевен рядко достигаме 10... вярно е че точно тези 2 града са огромни... но пък в Плевен феновете не са по-малко... просто трябва да измислим начин да ги привлечем и да ги отпуснем...

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от rve » 23 Фев 2012, 12:02

Единствено с деня от седмицата мога да си го обясня тогава. Направих една бърза справка по другите региони и гледам, че няма друг град, в който сбирките да се правят в петък вечер. Масово са неделя (в интервала 16:00-21:00) и тук-таме четвъртък. Има логика петъкът да е проблем за много хора - някой пътува, друг е на гости, трети е поканил гости, четвърти си глади ризата, че ще ходи да се усмъртява в някоя дискотека, пети долива масло, че ще ходи да се бега с астраджийте на Лукойла и т.н. Изобщо кой каквото е насъбрал през седмицата и се готви да избухва точно петък вечер :have one: :drinking: :drink:

Плевен тийм
Плевен тийм
Аватар
Мнения: 3296
Регистриран на: 5.09.2007
Местоположение: Плевен!
Пол: Мъж
Кара: 323ti
Мечтае да кара: 332ti
Детайли за колата: сива

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от Ogi » 23 Фев 2012, 13:56

Златен си Тишка :D
този Петък ще обсъдим нещата и най-вероятно нещо ще се промени :yes: ще ви държим в течение :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 15.05.2009
Пол: Мъж
Кара: M20-ката да откача
Мечтае да кара: Е34-М20Б25
Детайли за колата: Бяло,спретнато е34.

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от BmWpOwEr83 » 23 Фев 2012, 17:18

Утре вечер съм на линия!! Гледам тука искате да изменяте мястото,та да попитам утре на ОМВ от 20:30?100% утре идвам кажете ми дата,час и място :)
I LOVE BMW

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 15.05.2009
Пол: Мъж
Кара: M20-ката да откача
Мечтае да кара: Е34-М20Б25
Детайли за колата: Бяло,спретнато е34.

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от BmWpOwEr83 » 23 Фев 2012, 17:22

rve написа:Единствено с деня от седмицата мога да си го обясня тогава. Направих една бърза справка по другите региони и гледам, че няма друг град, в който сбирките да се правят в петък вечер. Масово са неделя (в интервала 16:00-21:00) и тук-таме четвъртък. Има логика петъкът да е проблем за много хора - някой пътува, друг е на гости, трети е поканил гости, четвърти си глади ризата, че ще ходи да се усмъртява в някоя дискотека, пети долива масло, че ще ходи да се бега с астраджийте на Лукойла и т.н. Изобщо кой каквото е насъбрал през седмицата и се готви да избухва точно петък вечер :have one: :drinking: :drink:


Прав си!Но има и хора който ходят нощни смени на работа ...... ;) Та утре вечер съм свободен,казвайте място и час,че нямам търпение за първи път ще ходя на БМВ сбирка :lalala:
I LOVE BMW

Изображение

Плевен тийм
Плевен тийм
Аватар
Мнения: 3296
Регистриран на: 5.09.2007
Местоположение: Плевен!
Пол: Мъж
Кара: 323ti
Мечтае да кара: 332ti
Детайли за колата: сива

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от Ogi » 23 Фев 2012, 18:06

За утре си остава ОМВ... в 20:00 там :yes: попринцип е в 20:30 но зимния период я изместихме малко по рано :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 15.05.2009
Пол: Мъж
Кара: M20-ката да откача
Мечтае да кара: Е34-М20Б25
Детайли за колата: Бяло,спретнато е34.

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от BmWpOwEr83 » 23 Фев 2012, 18:13

OK утре вечер в 20:00 съм на ОМВ!Ще бъда със синя Аскона....да ме познаете като дойда понеже за пръв път ще идвам и не познавам никого. :bchug:
I LOVE BMW

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от Cobb » 23 Фев 2012, 21:03

Стига бе човек, не ядем хора на тия сбирки. Ела в 20:10 и то е ясно кои са/сме
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4206
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от ///M_Martin » 23 Фев 2012, 21:16

Cobb написа:Стига бе човек, не ядем хора на тия сбирки. Ела в 20:10 и то е ясно кои са/сме

що го лъжеш новобранците минават през "бойно кръщене" :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 15.05.2009
Пол: Мъж
Кара: M20-ката да откача
Мечтае да кара: Е34-М20Б25
Детайли за колата: Бяло,спретнато е34.

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от BmWpOwEr83 » 23 Фев 2012, 21:38

:mhihi:
I LOVE BMW

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 487
Регистриран на: 23.10.2010
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: E24 633CSi
Детайли за колата: BMW Burgundrot-metalic

Re: ПЛЕВЕН - седмични сбирки.....

Мнение от dechi » 24 Фев 2012, 0:28

Момчета, гости от Козлодуй приемате ли за другата седмица?
Мъжките копелета карат черни БМВ-та. Чарлс Буковски

ПредишнаСледваща

Назад към Плевен

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook