Каските на BMW

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Каските на BMW

Мнение от dr.peshev » 09 Дек 2015, 15:15

BMW е производител на каски за мотоциклети от 1976 година.Най-известните са т.н. Flip-up / Open face каски, . Те са наречени системни шлемове и според еволюцията си са номерирани от 1 до 6.
Изображение
-System 1 каската има възможност чрез козирка , да се трансформира в ендуро каска.
Изображение
-System 2 каската е наречена “гофрираната”, защото горната й повърхност е неравна . Тя притежава затоплящ се визьор срещу запотяване и ½ широк тъмен визьор срещу слънце.
Изображение
-System 3 каската притежава регулируеми отвори за въздушно охлаждане и може да се превръща в напълно отворена и в ендуро каска.
Изображение
-System 4 каската е със съвременен дизайн , олекотена е и също позволява разглобяване и превръщане в напълно отворена или ендуро.
Изображение
Изображение
-System 5 по-нов дизайн, възможност за вграждане на фабричен BMW Bluetooth .
Изображение
-System 6 : Аз притежавам такава каска и снимките са от моята.Новостите са много:
олекотена, подобрена аеродинамика, намален шум , подобрена вентилация , падащ слънчев визьор , двоен основен визьор срещу запотяване , лесно сваляема подплата от алкантара , Bluetooth.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Каските на BMW

Мнение от Atsalov » 09 Дек 2015, 18:41

Не съм сигурен на 100%, но голяма част от каските на BMW се произвеждат от фирмата ''Schuberth'', по стечение на обстоятелствата :mhihi: имам 2бр. и не съм толкова впечатлен от тях. Едната е ''Schuberth C3 pro europe'' и миналата година беше на стойност 1400лв, сума за която можеш да вземеш няколко каски Nolan с по лека маса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Каските на BMW

Мнение от dr.peshev » 09 Дек 2015, 19:12

"Eons ago, when BMW decided to offer a revolutionary new helmet—the modular or “flip-up”—it partnered with another German company to design and produce it. It turns out that Schuberth has been around about as long as BMW and was already"

"Schuberth produces motorcycle helmets designed specifically for aerodynamic performance,[2] and produces the helmets BMW Motorrad supplies under their own name."
p.s.Добре,че още не са започнали да ги правят в Китай! :D
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Назад към BMW Motorrad

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook