Компресорът на климатика вие

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Компресорът на климатика вие

Мнение от nniXXann » 27 Ное 2021, 18:46

Здравейте, чувал съм и преди за други Ф30-ки, че понякога се наблюдава проблем с виещ компресор. Има го и при мен и е дразнещ. Въпросът ми е дали би могло да се оправи ако се извърши профилактика на системата и добавяне на нужно количество масло в нея? Четох и на доста места по сервизите това влиза в редовната профилактика на климатична система освен доливането на фреон ако е нужно. Някой друг да се е сблъсквал с този проблем при модела? Ако трябва ще сменяме и компресор, какво да се прави :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Компресорът на климатика вие

Мнение от pinko_23 » 29 Ное 2021, 11:37

nniXXann написа:Здравейте, чувал съм и преди за други Ф30-ки, че понякога се наблюдава проблем с виещ компресор. Има го и при мен и е дразнещ. Въпросът ми е дали би могло да се оправи ако се извърши профилактика на системата и добавяне на нужно количество масло в нея? Четох и на доста места по сервизите това влиза в редовната профилактика на климатична система освен доливането на фреон ако е нужно. Някой друг да се е сблъсквал с този проблем при модела? Ако трябва ще сменяме и компресор, какво да се прави :mhihi:

Файда няма не само на Ф серията вият, аз смених с чисто нов компресор и при 3-4000 оборота си има леко виене, всяка година сменям фреон, зареждам масло и пак. Казаха ми че може да е от един клапан за налягането ама трябва да се свали таблото, ама хич не ми се занимава. Както вика моят майстор пусни си музичката по силно.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Компресорът на климатика вие

Мнение от nniXXann » 29 Ное 2021, 19:32

Благодаря, че сподели опит. Нищо не ми пречи, затова ще отида на профилактика да видим има ли нужда да се долее фреон и да се добави масло в системата. Ще пиша след това с резултат.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook