Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Alek_SV » 18 Яну 2023, 16:50

speedhokk написа:Последно пиша, да не отварям работа на модераторите. Търся да има park assist, това е условието с жената да останем с един автомобил, а не всеки да има собствен. Аз съм леко скептичен колко реално ще помага, но изглежда, че се справя горе долу.

Аз държа да има и памет на седалките, че иначе при активно ползване от 2ма шофьори е адски неудобно. Работата е, че памет + self park е мега рядката комбинация. Като добавим и че искам да е или комби или гран туризмо, да не е с М пакет, да не е дизел... то такова животно няма, особено в момента при този свит пазар.
Проблемът е, че пазара на бензина е превзет от американки/канадки, а там сякаш много рядко е поръчвана тази екстра. Иначе не ме бърка грам, че ще е от там или че ще е блъсната.
Европейките са основно дизели, които все още се опитвам да избягвам. Успех с търсенето ти пожелавам!


Комбинацията от екстри , която търсиш е адски трудна за нимаране. По-реалистично е да си намериш кола, в която има всичко без парк асиста , да я купиш и към нея да добавиш парк асиста с ретрофит при човек, който знае какво прави ( тази екстра ще е скъпа за добавяне ).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от astrapower » 18 Яну 2023, 20:05

speedhokk написа:Последно пиша, да не отварям работа на модераторите. Търся да има park assist, това е условието с жената да останем с един автомобил, а не всеки да има собствен. Аз съм леко скептичен колко реално ще помага, но изглежда, че се справя горе долу.

Аз държа да има и памет на седалките, че иначе при активно ползване от 2ма шофьори е адски неудобно. Работата е, че памет + self park е мега рядката комбинация. Като добавим и че искам да е или комби или гран туризмо, да не е с М пакет, да не е дизел... то такова животно няма, особено в момента при този свит пазар.
Проблемът е, че пазара на бензина е превзет от американки/канадки, а там сякаш много рядко е поръчвана тази екстра. Иначе не ме бърка грам, че ще е от там или че ще е блъсната.
Европейките са основно дизели, които все още се опитвам да избягвам. Успех с търсенето ти пожелавам!


Благодаря колега, от доста години само дизели...сега гледам бензин. Хубаво, лошо, каквото такова времето ще покаже. И аз съм за комби, седана просто не е особено практичен. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.07.2009
Кара: BMW 320d E46 face, BMW E61 xd

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от offar » 22 Яну 2023, 8:02

[check-car.eu] Servie History Check [WBA8C910X0K652218].pdf
Здравейте колеги! Днес ще ходя на оглед на автомобил с тази история, но честно казано нямам никакъв опит с детайлното разчитане. Ще бъда много благодарен, ако някой от вас помогне за дешифрирането на файла. Признавам си, че схващам много малко и то, само по интуиция. Ако някой е гледал колата, би ли споделил мнение! Поздрави! https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=r2adu7
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 23 Яну 2023, 11:14

offar написа:
[check-car.eu] Servie History Check [WBA8C910X0K652218].pdf
Здравейте колеги! Днес ще ходя на оглед на автомобил с тази история, но честно казано нямам никакъв опит с детайлното разчитане. Ще бъда много благодарен, ако някой от вас помогне за дешифрирането на файла. Признавам си, че схващам много малко и то, само по интуиция. Ако някой е гледал колата, би ли споделил мнение! Поздрави! https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=r2adu7


Еми то няма много какво да се дешифрира. Колата е на реални километри а като екстри не е нещо впечатляващо. Изглежда добре поддържана наистина, но въпреки това имай предвид че обикновено към 180-200к почват проблемите.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от DonMakaveli96 » 24 Яну 2023, 13:04

Jorixa написа:
offar написа:
[check-car.eu] Servie History Check [WBA8C910X0K652218].pdf
Здравейте колеги! Днес ще ходя на оглед на автомобил с тази история, но честно казано нямам никакъв опит с детайлното разчитане. Ще бъда много благодарен, ако някой от вас помогне за дешифрирането на файла. Признавам си, че схващам много малко и то, само по интуиция. Ако някой е гледал колата, би ли споделил мнение! Поздрави! https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=r2adu7


Еми то няма много какво да се дешифрира. Колата е на реални километри а като екстри не е нещо впечатляващо. Изглежда добре поддържана наистина, но въпреки това имай предвид че обикновено към 180-200к почват проблемите.


Сори за включването ама "като екстри не е нещо впечатляващо"?
Колата е с дигитален километраж, алкантара салон, М пакет, Harman Kardon, SAT, LED, ACC, CAS, няколко индивидуал неща и още куп други работи.

Какво точно трябва да дефинира 3-ка БМВ да е с "впечатляващи" екстри?

п.п. -> не е моя колата, нито познавам собственика - просто за 320ка мисля, че е супер - и е на добър пробег.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 24 Яну 2023, 13:17

+1 :yes:
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ivanski_2 » 24 Яну 2023, 13:43

Само погледнете какъв е бил удара :roll:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 24 Яну 2023, 16:25

DonMakaveli96 написа:
Jorixa написа:
offar написа:
[check-car.eu] Servie History Check [WBA8C910X0K652218].pdf
Здравейте колеги! Днес ще ходя на оглед на автомобил с тази история, но честно казано нямам никакъв опит с детайлното разчитане. Ще бъда много благодарен, ако някой от вас помогне за дешифрирането на файла. Признавам си, че схващам много малко и то, само по интуиция. Ако някой е гледал колата, би ли споделил мнение! Поздрави! https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=r2adu7


Еми то няма много какво да се дешифрира. Колата е на реални километри а като екстри не е нещо впечатляващо. Изглежда добре поддържана наистина, но въпреки това имай предвид че обикновено към 180-200к почват проблемите.


Сори за включването ама "като екстри не е нещо впечатляващо"?
Колата е с дигитален километраж, алкантара салон, М пакет, Harman Kardon, SAT, LED, ACC, CAS, няколко индивидуал неща и още куп други работи.

Какво точно трябва да дефинира 3-ка БМВ да е с "впечатляващи" екстри?

п.п. -> не е моя колата, нито познавам собственика - просто за 320ка мисля, че е супер - и е на добър пробег.


Е добавяни са някви неща афтърмаркет, ама оригинално не е поръчвана с нищо особено. Няма худ, няма ел. седалки, няма стъклен таван, навигацията е китайска и тн. Харман Кардон не видях аз. М-пакета за мен лично е минус ако е със спортно окачване, ма тва си е мое мнение, unpopular дет се вика. То като цяло екстрите си е субективно, и стъклен таван е по-добре да няма ако нямаш гараж, както и ел. седалки не ти трябват ако не делиш колата с никой, харман кардон не ти е нужен ако не си меломан.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от streetz » 11 Фев 2023, 16:36

speedhokk написа:Търся да има park assist, това е условието с жената да останем с един автомобил, а не всеки да има собствен. Аз съм леко скептичен колко реално ще помага, но изглежда, че се справя горе долу.

Аз държа да има и памет на седалките, че иначе при активно ползване от 2ма шофьори е адски неудобно. Работата е, че памет + self park е мега рядката комбинация. Като добавим и че искам да е или комби или гран туризмо, да не е с М пакет, да не е дизел... то такова животно няма, особено в момента при този свит пазар.

Имаше един седан 320 бензин с паркинг асистент + памет седалки, продаваше се няколко месеца, но от 2 седмици обявата я няма ... явно си е намерила купувача. Имаше клип към обявата https://www.youtube.com/watch?v=l0ynB414vZM

Да питам за тази някой знае ли какъв ѝ е случая/кусура, гледам я отдавна в мобилето - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=rbp89h ?
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 13 Фев 2023, 12:25

Кусурът е, че е бензинова и не струва 20к... И не може на газ. :mhihi:
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от streetz » 13 Фев 2023, 12:51

Мерси :) Честно казано не бях се замислял за тоя аспект с бензина и газта. Даже преди малко за пръв път отворих да видя как вървят цените на дизелите - ами те свършват почти там, където започват 335i-ците :lol:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vicho » 13 Фев 2023, 13:36

Leon написа:Кусурът е, че е бензинова и не струва 20к... И не може на газ. :mhihi:


може, ако джобът е дълбок... и пълен :ok:

п.с. ProGas - 0 876 828 442
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 13 Фев 2023, 14:03

Пра'иш се на интересен :winky:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vicho » 13 Фев 2023, 14:26

Leon написа:Пра'иш се на интересен :winky:


Напротив :bchug:

Вече направиха няколко, включително и X6 35i :)

Няма проблеми, освен цената на газовото, де! :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 22.03.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 318i BMW f30 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от purpala_BMW » 06 Апр 2023, 16:38

Имам един въпрос. Кой мотор е по добър

Н 20, на 100 000 км. или Н 55, на 200 000 км.

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook