F30 - Разход на гориво

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1190
Регистриран на: 4.04.2003
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 335I xDrive
Мечтае да кара: M12 nasca, e31 850CSI, e30 M3

Re: F30 - Разход на гориво

Мнение от DEFLEPPARD » 14 Дек 2022, 18:27

Моята сякаш успях да я науча на "нормален разход" :lol: След смяна на гуми (стари - мишлен крос климат+ 225/45/18, нови - мишлен кросклимат 2 225/40/18), реглаж на преден и заден мост (оказа се, че сходимостта не е била съвсем в ред), ми дава смесен разход 11/100 (ежедневното ми движение - преди е46 323и ми гореше 10.7). Извънградско 8 - 8.5. Откакто застудя карам с изключен климатик / парно (понеже ме дразни сутрин като духа студено, се топля само с подгревите на волана и седалката).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: F30 - Разход на гориво

Мнение от Rothorm » 22 Дек 2022, 17:36

Някой може ли да даде мнение
Ако се кара само на sport режим извън града и само на comfort каква би била разликата?
Усещането на колата в sport е коренно различно дори и да се кара и в двата режима с 100-120 км/ч (примерно)

И ако се кара градско на eco pro ще има разлика в разхода в сравнение с comfort/sport?

PS с изключена старт стоп система

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1190
Регистриран на: 4.04.2003
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 335I xDrive
Мечтае да кара: M12 nasca, e31 850CSI, e30 M3

Re: F30 - Разход на гориво

Мнение от DEFLEPPARD » 23 Дек 2022, 6:45

Rothorm написа:Някой може ли да даде мнение
Ако се кара само на sport режим извън града и само на comfort каква би била разликата?
Усещането на колата в sport е коренно различно дори и да се кара и в двата режима с 100-120 км/ч (примерно)

И ако се кара градско на eco pro ще има разлика в разхода в сравнение с comfort/sport?

PS с изключена старт стоп система


При спортния режим имам чувството че колата забравя за всякакви еко норми и започва да гори като м30Б30 с К-Жетроник :mhihi: Дори да карам икономично - разхода винаги е нагоре.

Икономичния режим има смисъл само извън града. Орязва мощността и в градски условия е необходимо да мачкаш педала два пъти повече за да ускориш нормално между светофарите. Според мен разхода по-скоро ще се качи. Еко+ работи при равна газ (да речем с 90км/ч), трябва ли да ускоряваш - става много зле.

Аз в града карам на кофорт. Извън града зависи от настроението :mhihi: Спортния го включвам само в планинските проходи с много завои. На магистралата и нормалните пътища комфорт. Ако не бързам и няма трафик - еко.

Старт-стоп системата има смисъл когато чакаш неподвижно по сфетофарите. На път с кръгови е невъзможна.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: F30 - Разход на гориво

Мнение от DonMakaveli96 » 29 Дек 2022, 12:00

DEFLEPPARD написа:
Rothorm написа:Някой може ли да даде мнение
Ако се кара само на sport режим извън града и само на comfort каква би била разликата?
Усещането на колата в sport е коренно различно дори и да се кара и в двата режима с 100-120 км/ч (примерно)

И ако се кара градско на eco pro ще има разлика в разхода в сравнение с comfort/sport?

PS с изключена старт стоп система


При спортния режим имам чувството че колата забравя за всякакви еко норми и започва да гори като м30Б30 с К-Жетроник :mhihi: Дори да карам икономично - разхода винаги е нагоре.

Икономичния режим има смисъл само извън града. Орязва мощността и в градски условия е необходимо да мачкаш педала два пъти повече за да ускориш нормално между светофарите. Според мен разхода по-скоро ще се качи. Еко+ работи при равна газ (да речем с 90км/ч), трябва ли да ускоряваш - става много зле.

Аз в града карам на кофорт. Извън града зависи от настроението :mhihi: Спортния го включвам само в планинските проходи с много завои. На магистралата и нормалните пътища комфорт. Ако не бързам и няма трафик - еко.

Старт-стоп системата има смисъл когато чакаш неподвижно по сфетофарите. На път с кръгови е невъзможна.


И старт-стопа скъсява живота на веригите, вероятно и на други компоненти - аз лично съм го моднал да е офф при палене и никога не я пускам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10436
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: F30 - Разход на гориво

Мнение от Leon » 02 Яну 2023, 16:34

Rothorm написа:Някой може ли да даде мнение
Ако се кара само на sport режим извън града и само на comfort каква би била разликата?
Усещането на колата в sport е коренно различно дори и да се кара и в двата режима с 100-120 км/ч (примерно)

И ако се кара градско на eco pro ще има разлика в разхода в сравнение с comfort/sport?

PS с изключена старт стоп система

Като карам на спорт разхода е 2+ литра нагоре, кутията държи високи обороти и т.н. Иначе да, колата на спорт няма нищо общо с лигавото поведение на комфорт, но не е подходящо за нормално пътуване. Екото съм го пробвал 2 пъти, но ми къса нервите. Ако висиш в някакви колосални задръствания, вероятно има смисъл, но аз лично не го ползвам. Старт-стоп системата я активирам само в определени случаи като знам,ч е ще вися дълго по светофари.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: F30 - Разход на гориво

Мнение от Meidana » 04 Юни 2023, 15:56

Колеги помагайте, взе да връща гориво, къде ли може да е проблема?

47BF60E3-A2EF-4273-8BB0-39A029AF56B6.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook