Кодиране на F30

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Кодиране на F30

Мнение от Leon » 23 Мар 2022, 13:08

Другата седмица може да опитаме да закачим колата и да се поровим, ако не си намерил решение.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 28 Мар 2022, 19:00

taba4ko написа:Привет колеги!
Интересувам се дали може да се кодира отварянето на багажника от копчето на дистанционното по начин в който колата остава заключена? Сега като задържа бутона на дистанционното багажника се отваря, но и цялата кола се отклонява. Съответно после пак трябва да я заключвам. С две думи да е като на Е46 примерно...



HU_NBT (ENTRY) > 3000 > KEY_CONF_TAILGATE > aktiv
FEM_BODY > 30D0 > RC_ENABLE_CONFIG_BUTTONS > enabled

:bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 5.07.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: F31 xDrive
Детайли за колата: 318 143 hp

Re: Кодиране на F30

Мнение от goodyy » 07 Апр 2022, 21:19

Някой знае ли дали има параметър за корекция на реално изминатото разстояние? На Е90 имаше K_ZAHL_TACHO и още два-три подобни, но на F30 не мога да ги намеря. От скритото меню съм си сверил разхода, но сега искам да оправя и изминатото разстояние. При засичане с Google Maps и други навигации за изминато разст. 100км на таблото ми показва, че съм изминал 104 и нещо.
Направих проба с ICM > C_Dyn_Rollradius, като по дефолт е 20$. Промених го на 21$ и нямаше никаква разлика.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Кодиране на F30

Мнение от nniXXann » 04 Май 2022, 11:05

Лесно ли се премахва канадското ограничение (210км/ч)? Предстои ми пътуване и ще мина през Германия, тъ ми се искаше да видя какво може по аутобаните. Има ли някой от съфорумниците, който би могъл да я кодира на 250км/ч?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Кодиране на F30

Мнение от ivanski_2 » 04 Май 2022, 19:29

nniXXann написа:Лесно ли се премахва канадското ограничение (210км/ч)? Предстои ми пътуване и ще мина през Германия, тъ ми се искаше да видя какво може по аутобаните. Има ли някой от съфорумниците, който би могъл да я кодира на 250км/ч?
Във всеки сервиз който правят бмв ще свършат работа , иначе за София търси oci , за Пловдив Atsalov


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Кодиране на F30

Мнение от Dextuar » 05 Май 2022, 16:42

nniXXann написа:Лесно ли се премахва канадското ограничение (210км/ч)? Предстои ми пътуване и ще мина през Германия, тъ ми се искаше да видя какво може по аутобаните. Има ли някой от съфорумниците, който би могъл да я кодира на 250км/ч?
Лесно е, прави се с ремап на мотора или ъпдейт на софтуера.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Кодиране на F30

Мнение от F30 » 11 Май 2022, 8:49

Колеги, при кодиране засяга ли се чипиран (ремапнат) двигател? Да не взема да кодирам няколко опции и едновременно с това да си затрия допълнителните коне на двигателя...

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31
Мечтае да кара: BMW

Re: Кодиране на F30

Мнение от NightWalkeR » 29 Май 2022, 17:11

Реших да си сложа LED крушки на габаритите и на светлините за задна скорост (определено светят по-ярко), но съответно се повиха грешки. Не видях да го има писано , за това го споделям :

Преминаване на Светлините за заден ход към LED :
Използвах eSys -> REM / 3061 като L/R означава , че се прилага и за двете Лява и Дясна
RFS_L/R_KALTUEBERWACHUNG aktiv => nicht_aktiv
RFS_L/R_WARMUEBERWACHUNG aktiv => nicht_aktiv
RFS_L/R_IS_LED nicht_aktiv => aktiv

Долните си остават така:
RFS_L/R_KURZSCHLUSS = aktiv
RFS_L/R_DUALSP = nicht_aktiv
RFS_L/R_UE_SPG_SCHUTZ = aktiv

Същата процедура и за Габаритите, за преминаване към LED
Намира се във – Fembody 3061
POL_L/R
KALT (Set to nicht_aktiv)
WARM (Set to nicht_aktiv)
LED (Set to aktiv)
Good Judgment Comes with Experience, But Experience Comes from Bad Judgment ....Sad but true !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Кодиране на F30

Мнение от pepsin » 30 Юли 2022, 19:07

Здравейте момчета,преди месец два си закупих бмв ф30 фейслифт,от както съм го купил съм му замислил няколко ъпдейта ;).Направо към въпроса,сега съм с обикновени халогенни фарове,искам да си сложа лед фарове,вече ги имам фаровете оборудвани.Някой кандидат от София да ги направи да работят срещу заплащане разбира се?????????????Май трябват да се пуснат кабели и да се кодират има варянт да ги имам кабелите,но трябва да се види.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.08.2022
Пол: Мъж

Re: Кодиране на F30

Мнение от KostadinBMWF30 » 05 Авг 2022, 18:18

Здравейте,понеже закупих дигитално табло за бмв ф30 ,свалено от ф32 дали има някой идея как да го кодирам с esys

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Кодиране на F30

Мнение от Leon » 21 Окт 2022, 13:51

Тези дни миина интересен въпрос през ума - едно от най-гадните неща в тия коли е безчувствния, лек и лигав волан, та може ли да се кодира на "комфорт" да е с твърдостта на "спорт"? Щом ги сменя софтуерно, би трябвало да е възможно прекодиране...?
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Кодиране на F30

Мнение от DonMakaveli96 » 27 Окт 2022, 9:05

Leon написа:Тези дни миина интересен въпрос през ума - едно от най-гадните неща в тия коли е безчувствния, лек и лигав волан, та може ли да се кодира на "комфорт" да е с твърдостта на "спорт"? Щом ги сменя софтуерно, би трябвало да е възможно прекодиране...?


Не съм сигурен за кодене, но пък съм виждал с очите си F31-ца, която в менюто ѝ можеш да избираш за Sport и Sport+ кое да ти се променя като го избереш. Примерно може да искаш волана да ти е лек като си на спорт и тн..
На моята нямам тази опция, въпреки, че е с най-високо ниво enterntainment + M-package със всички модификации без адаптивното окачване. Може би е нещо за North America специфично, или пък е за фейса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Кодиране на F30

Мнение от Dextuar » 27 Окт 2022, 9:15

Аз имам тази екстра, но тогава променя и окачването и става прекалено твърдо. Мен ме дразни, че воланът на спорт става прекалено тежък на място и недостатъчно тежък в движение.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Кодиране на F30

Мнение от DonMakaveli96 » 27 Окт 2022, 9:58

Dextuar написа:Аз имам тази екстра, но тогава променя и окачването и става прекалено твърдо. Мен ме дразни, че воланът на спорт става прекалено тежък на място и недостатъчно тежък в движение.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Явно трябва да си с адаптивното окачване за да я имаш тази опция за едитването. Дали няма начин да се кодира?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Кодиране на F30

Мнение от Leon » 27 Окт 2022, 13:38

Dextuar написа:Аз имам тази екстра, но тогава променя и окачването и става прекалено твърдо. Мен ме дразни, че воланът на спорт става прекалено тежък на място и недостатъчно тежък в движение.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Е, не е идеален, но пак е по-добре отколкото на комфорт. Ще поговоря с кодерите при първа възможност. Каране из града постоянно на спорт не е опция.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook