Неразпознаване на ключ f30

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.11.2019
Пол: Жена

Неразпознаване на ключ f30

Мнение от vickey_9508 » 14 Ное 2019, 12:05

Здравейте, нова съм във форума. От 4 месеца имам bmw f30 320i xdrive, 2013 година. Колата е страхотна, супер доволна съм от нея, но от няколко дни се появи странен проблем. 1-ния ключ (основно ползвания досега) не го разпознава и не иска да пали, освен ако не е доближен непосредствено близо до start/stop бутона. Смених батерията, същата работа. С 2-рия ключ, който напрактика е нов няма никакви грижи и всичко е както трябва. Основния го държа в чанта, заедно с телефон, магнитни карти, чипове и др, дали е възможно това да го е прецакало? Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, ще се радвам да чуя мнения. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 31.10.2019

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от SoldierOfGod » 14 Ное 2019, 15:06

Много странно аз имах подобен проблем, но след като смених батерията си работи нормално.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от choio » 14 Ное 2019, 16:52

И аз имам същия проблем в е90 обаче, кейлеса работи само ако ключа ми е в ръката а от бутоните на 2-3 метра само...аз обаче имам само един ключ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от oci » 14 Ное 2019, 19:24

vickey_9508 написа:Здравейте, нова съм във форума. От 4 месеца имам bmw f30 320i xdrive, 2013 година. Колата е страхотна, супер доволна съм от нея, но от няколко дни се появи странен проблем. 1-ния ключ (основно ползвания досега) не го разпознава и не иска да пали, освен ако не е доближен непосредствено близо до start/stop бутона. Смених батерията, същата работа. С 2-рия ключ, който напрактика е нов няма никакви грижи и всичко е както трябва. Основния го държа в чанта, заедно с телефон, магнитни карти, чипове и др, дали е възможно това да го е прецакало? Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, ще се радвам да чуя мнения. :D


Трябва да се отвори ключа и да се види защо не излъчва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 1,8 97g

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от maksim_uk » 15 Ное 2019, 9:17

може и новата батерия да слаба.
ако е с cr 2450 се случва.
добрия заварчик ампеража не го бърка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от xm_net » 16 Ное 2019, 19:07

vickey_9508 написа:Здравейте, нова съм във форума. От 4 месеца имам bmw f30 320i xdrive, 2013 година. Колата е страхотна, супер доволна съм от нея, но от няколко дни се появи странен проблем. 1-ния ключ (основно ползвания досега) не го разпознава и не иска да пали, освен ако не е доближен непосредствено близо до start/stop бутона. Смених батерията, същата работа. С 2-рия ключ, който напрактика е нов няма никакви грижи и всичко е както трябва. Основния го държа в чанта, заедно с телефон, магнитни карти, чипове и др, дали е възможно това да го е прецакало? Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, ще се радвам да чуя мнения. :D


Щом вторият ключ работи без проблем просто размени батериите на двата и ще си отговориш сама на въпроса - или "новата" батерия не е нова или първият ключ действително е дефектирал!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.11.2019
Пол: Жена

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от vickey_9508 » 17 Ное 2019, 11:50

Пробвах го и това с размяната на батериите, положението е същото, основния ключ не ще. Явно ще се ходи до Ауто Бавария другата седмица да видим там дали и срещу колко ще могат да помогнат :lol: Дано не се налага покупката на нов ключ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от xm_net » 17 Ное 2019, 18:00

vickey_9508 написа:Пробвах го и това с размяната на батериите, положението е същото, основния ключ не ще. Явно ще се ходи до Ауто Бавария другата седмица да видим там дали и срещу колко ще могат да помогнат :lol: Дано не се налага покупката на нов ключ


Силно съм скептичен, че там точно ще могат да помогнат - едва ли при кой да е от дилърите някой ще седне да реже ключ, за да го отвори (защото тези ключове не са предвидени да се отварят в общоприетия смисъл на това понятие), после да мери елемент по елемент по платката или да търси и да презапоява прекъснати пътечки. Там знаят само едно - чисто нов ключ пълен комплект:
2019-11-17_175829.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 23.11.2019
Пол: Мъж
Кара: Hybrid

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от flokeys5 » 25 Ное 2019, 23:24

Нещо ти се бъзика с комуникацията самия ключ. Казваш, че го държиш с магнитни/кредитни карти и чипове в 1 чанта, не е невъзможно и някое от тези неща да му е повлияло на сигнала и връзката. Вместо в ауто бавария отиди при някой добър авто ключар, който не е към официалния представител.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от xm_net » 27 Ное 2019, 22:56

flokeys5 написа:Нещо ти се бъзика с комуникацията самия ключ. Казваш, че го държиш с магнитни/кредитни карти и чипове в 1 чанта, не е невъзможно и някое от тези неща да му е повлияло на сигнала и връзката. Вместо в ауто бавария отиди при някой добър авто ключар, който не е към официалния представител.

Според мен няма как магнитните карти и RFID-чиповете да повлияят на работоспособността на ключа и причината е проста - те по своята същност не са активни устройства. Колкото и странно да се струва на някого, ключовете са елементи от цялостната система за експлоатация на един автомобил и като такива се повреждат, както и всички останали елементи на тази система.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.11.2019
Пол: Жена

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от vickey_9508 » 16 Дек 2019, 16:20

Здравейте отново :D В ауто бавария ми го оправиха за 10 минути и 40 лв, не знам какво са правили, но съм доволна, вече и този ключ работи перфектно. Мерси за всички мнения :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Неразпознаване на ключ f30

Мнение от kriso85 » 09 Авг 2022, 9:26

Здравейте, малко да възродя старата тема
Имам същия проблем с ключа (дистанционното) на х3 2013 година
От вчера прави почти на всяко палене този проблем - не открива ключа и след като изпише грешката трябва да го задържа до конзолата за да запали. Направи същото преди 2 месеца но само веднъж и от тогава нямаше проблеми. Имам втори ключ но е вкъщи, а аз съм на морето и не мога да пробвам с него
Въпросът ми е дали има вероятно и с доближаване до конзолата да откаже да запали или това си е аварийно и сработва винаги?
Дали е от батерията, бих могъл да намеря тук такава (евентуално) и да я сменя
В х-подфорума няма инфо и затова пиша тук
Благодаря за отговорите
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook