какво решение "резервна гума"

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: Sofia
Кара: E91 330D
Детайли за колата: Touring

какво решение "резервна гума"

Мнение от dblos » 11 Май 2022, 11:26

Здравейте ,
какво решение ползвате за резервна гума , въпроса е към колегите , които не са с runflat гуми.
какъв е правилният размер за патерица за Ф31 в случая фейс ако има значение , лично аз карам на 18

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от iasend » 11 Май 2022, 12:13

Спрей и компресор и съм се прибирал така без да късам гума. Зависи от спрея

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Последна промяна iasend на 11 Май 2022, 12:46, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от Leon » 11 Май 2022, 12:44

Патерица от Е60. Но това с патерицата го играх с Е90-та, стига ми толкова. Спрей и компресор са плацебо.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от DigitalExile » 11 Май 2022, 12:45

Аз съм на:
Спрей с компресор.
Ремонтен комплект за гуми.
Карта СБА.

От 10 години карам без резервна гума и без RFT гуми. Проблеми не съм имал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: Sofia
Кара: E91 330D
Детайли за колата: Touring

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от dblos » 11 Май 2022, 15:22

Leon написа:Патерица от Е60. Но това с патерицата го играх с Е90-та, стига ми толкова. Спрей и компресор са плацебо.


при сет спорт пакет 225/45/18 и 255/40/18 ХъДрайв , тоя сценарий ок ли е с патерицата от Е60 , аз също го играх там на Е91 , ама с Ф-ката знам ли го

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от spacepl » 11 Май 2022, 16:55

Компресор и комплект шило и фитили съм аз. Лошото е, че важи само за пробита гума, ако се скъса е "помощ от прЕател". ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от DigitalExile » 11 Май 2022, 19:45

Е да затова правиш карта СБА 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от E.5KOV » 12 Май 2022, 9:48

Много решения на проблема са дали колегите, но при всяко от тях има едно "ами ако"... Спрея и фитилите са решение при набождане но идва въпроса ако има дори и малка цепка на гумата, какво да се прави? Вече дори има и едни "гумени" винтове, които са по-лесни и по-бързи от фитилите, но и те не помагат при цепка. Патерицата е доста по-полезна но и тя има своите недостатъци... Пречи в багажника, особенно ако се отива на почивка или далечно пътуване, когато багажа е по-вече. Трябва да се съобрази с цолажа на останалите гуми, както и с размера на спирачните апарати на колата. Нужно е да се добави крик и ключ за гуми, които също заемат място. Картата СБА е доста полезна, но какво се прави при нужда, например в Истанбул или Милано? Най-универсалното решение за мен е гуми Run flat. Естествено и те имат своите недостатъци но ако възникне ситуация спукана гума, то всички недостатъци ще минат на заден план. Но в крайна сметка, всеки сам трябва да си реши и съответно да си носи пасивите и активите от решението си...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от DigitalExile » 12 Май 2022, 9:55

Ако пътуваш по Европа си взимаш златна карта СБА, покрива цяла европа просто е по скъпа :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от Alben » 12 Май 2022, 11:02

E.5KOV написа:Много решения на проблема са дали колегите, но при всяко от тях има едно "ами ако"... Спрея и фитилите са решение при набождане но идва въпроса ако има дори и малка цепка на гумата, какво да се прави? Вече дори има и едни "гумени" винтове, които са по-лесни и по-бързи от фитилите, но и те не помагат при цепка. Патерицата е доста по-полезна но и тя има своите недостатъци... Пречи в багажника, особенно ако се отива на почивка или далечно пътуване, когато багажа е по-вече. Трябва да се съобрази с цолажа на останалите гуми, както и с размера на спирачните апарати на колата. Нужно е да се добави крик и ключ за гуми, които също заемат място. Картата СБА е доста полезна, но какво се прави при нужда, например в Истанбул или Милано? Най-универсалното решение за мен е гуми Run flat. Естествено и те имат своите недостатъци но ако възникне ситуация спукана гума, то всички недостатъци ще минат на заден план. Но в крайна сметка, всеки сам трябва да си реши и съответно да си носи пасивите и активите от решението си...

Здравей!
Как ще ти помогне Run flat гумата ако има цепка, срязване и т.н.?
Можешли да кажеш, тези "гумени болтове" от къде могат да се купят?
ПП. Резерваната гума е най-доброто решение, дори никога да не я използваш, но БМВ-то(и не сам) са прекалено луксозни, за да се "излагат" с място за резервна гума както при други нормални автомобили?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от DigitalExile » 12 Май 2022, 11:07

Alben написа:Можешли да кажеш, тези "гумени болтове" от къде могат да се купят?
ПП. Резерваната гума е най-доброто решение, дори никога да не я използваш, но БМВ-то(и не сам) са прекалено луксозни, за да се "излагат" с място за резервна гума както при други нормални автомобили?!


Аз от алито си купих такива болтове има 2-3 размера имам от всичките. Търси - Tyre Repair Nail Kit

Иначе по твоята логика винаги може да змениш BMW-то с нормален автомобил и да имаш резервна гума :mhihi:

П.С. За последните 150 000км не съм пукал гума :mhihi: (от както карам без резервна никога не съм :mhihi: )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от Alben » 12 Май 2022, 11:20

DigitalExile написа:
Alben написа:Можешли да кажеш, тези "гумени болтове" от къде могат да се купят?
ПП. Резерваната гума е най-доброто решение, дори никога да не я използваш, но БМВ-то(и не сам) са прекалено луксозни, за да се "излагат" с място за резервна гума както при други нормални автомобили?!


Аз от алито си купих такива болтове има 2-3 размера имам от всичките. Търси - Tyre Repair Nail Kit

Иначе по твоята логика винаги може да змениш BMW-то с нормален автомобил и да имаш резервна гума :mhihi:

П.С. За последните 150 000км не съм пукал гума :mhihi: (от както карам без резервна никога не съм :mhihi: )

Благодаря ти!
Все така безаварийно да ползваш колата.
Много здраве за всички.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от Leon » 12 Май 2022, 12:20

Пичове, ако сцепите непоправимо рънфлет гума, тя ще ви е най-малки проблем. :mhihi:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от nxn » 12 Май 2022, 12:25

А сега какъв е законът, колите, които идват без патерица, идват със спрей ли? Или ако са рънфлат идват без нищо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от Leon » 12 Май 2022, 12:32

Идват със спрей-лепило и компресор. За дупки върши работа, макар че по-добре да не ползваш спрея, честно казано.
Never mistake motion for action...

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook