Смяна на демпферна шайба?

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Смяна на демпферна шайба?

Мнение от F30 » 17 Яну 2023, 17:12

Колеги, някой ми каза, че демпферната шайба се сменяла на 200 хил. км. Аз току-що ги навъртях, но мисля да продавам колата и въпросът ми е дали има риск ако карам така докато я продам. Има ли някакви показатели като шум например, които да показват, че е за смяна и какви могат да са последиците, ако се скъса? Едно време на страта кола бях късал демпферната шайба, но си карах колата и без нея, като докато я сменя единствено сервото не работеше.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Смяна на демпферна шайба?

Мнение от dhtj » 18 Яну 2023, 1:42

Някои почват да скърцат преди да се скъсат или превъртят напълно.
Можеш да си я погледнеш с огледалце или на клипче с телефона.
Щом ще продаваш колата, остави да си я сменя новия собственик. И без това ако я смениш няма да ти повярва. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Смяна на демпферна шайба?

Мнение от F30 » 18 Яну 2023, 12:01

Благодаря за отговора. А има ли риск ако се скъса в движение да възникнат и други повреди по колата?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Смяна на демпферна шайба?

Мнение от awful » 18 Яну 2023, 15:12

F30 написа:Благодаря за отговора. А има ли риск ако се скъса в движение да възникнат и други повреди по колата?


Да, като излети, което удари го чупу, перки капаци радиатори и така.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Смяна на демпферна шайба?

Мнение от zvetiko » 18 Яну 2023, 17:15

F30 написа:Колеги, някой ми каза, че демпферната шайба се сменяла на 200 хил. км. Аз току-що ги навъртях, но мисля да продавам колата и въпросът ми е дали има риск ако карам така докато я продам. Има ли някакви показатели като шум например, които да показват, че е за смяна и какви могат да са последиците, ако се скъса? Едно време на страта кола бях късал демпферната шайба, но си карах колата и без нея, като докато я сменя единствено сервото не работеше.


Колега, ако се стигне до шум вече е страшно. Проверява се като се огледа гумената и част- ако е чиста, шайбата е перфектна, ако има микроскопични пукнатини колкото косъм- трябва да се смени в близко бъдеще, но нищо не и пречи да бъгне и по-бързо, ако пукнатините са станали на цепнатини- трябва да се смени веднага.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook