B47 150кс бавно загрява

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 28.01.2012
Местоположение: Чалгария
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: Mercedes - Benz O345 Conecto G
Детайли за колата: 3.0xd

B47 150кс бавно загрява

Мнение от ivan.ivanov89 » 07 Мар 2023, 20:36

Здравейте, имам B47 150 коня, но сутрин бавно загрява, при външна температура около нула градуса, след студен старт трябва да шофирам 15 минути за да излезе от синьото и да изпише ОК, на 20-тата мунута вече е на средата, изминал съм 8км градско. В официалния сервиз ми обявиха сума над 1000лв за смяна на термостат и се наложи да потърся алтернативен, където за около 400лв сложиха оригинален термостат. Положението си остана същото с бавното загряване, поне при продължително спускане стрелката е на средана, а не както преди с ъс стария да пада в синьото. От сервиза където смениха термостата, прегледаха всичко и казаха че няма проблем.

Ако някой има със същия двигател, може да сподели как е загряването при студен старт.
Правите отсечки са за бързите коли, а завоите за бързите шофьори!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: B47 150кс бавно загрява

Мнение от zvetiko » 08 Мар 2023, 9:56

Колега, щом при спускане вече не се влиза в синята зона, голяма е вероятността проблема да е решен. Особено, ако наистина е сложен оригинален термостат. Ако имаш съмнения, виж на живи данни какво е поведението на температурата на автифриза.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 28.01.2012
Местоположение: Чалгария
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: Mercedes - Benz O345 Conecto G
Детайли за колата: 3.0xd

Re: B47 150кс бавно загрява

Мнение от ivan.ivanov89 » 08 Мар 2023, 21:32

От скритото меню на километража, може да се извади да показва темературата и в градуси. Те са абсолютно същите със живите данни през OBD порта. Положението е все така бавно.

В първия пост, съм забравил да спомена, че това бавно загряване е без пуснато парно, пусна ли го имаме още 5-10 минути отгоре над стойностите които съм написал.

zvetiko написа:Колега, щом при спускане вече не се влиза в синята зона, голяма е вероятността проблема да е решен. Особено, ако наистина е сложен оригинален термостат. Ако имаш съмнения, виж на живи данни какво е поведението на температурата на автифриза.
Правите отсечки са за бързите коли, а завоите за бързите шофьори!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: B47 150кс бавно загрява

Мнение от turieca » 10 Мар 2023, 9:48

Аз боря един такъв проблем С 2.0 ТДИ на ауди. Това има 3 термостата и разни възвратни клапани и все бавно загрява. :ranting: :ranting: :ranting:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: B47 150кс бавно загрява

Мнение от vld » 12 Мар 2023, 10:01

ivan.ivanov89 написа:От скритото меню на километража, може да се извади да показва темературата и в градуси. Те са абсолютно същите със живите данни през OBD порта. Положението е все така бавно.

В първия пост, съм забравил да спомена, че това бавно загряване е без пуснато парно, пусна ли го имаме още 5-10 минути отгоре над стойностите които съм написал.

zvetiko написа:Колега, щом при спускане вече не се влиза в синята зона, голяма е вероятността проблема да е решен. Особено, ако наистина е сложен оригинален термостат. Ако имаш съмнения, виж на живи данни какво е поведението на температурата на автифриза.


Нямаш проблем, дизелите са така КПД-то им е високо и за да загрява бързо трябва да го газиш стабилно, ама като е студен не добре да го мъчиш, че тогава щетите са други.
Вероятно маршрута по който я караш е с лека денивелация и няма натоварване.
Можеш да я ремапнеш, ще почне да загрява по бързо, но пак не трябва да я газиш докато е студена.
Изображение

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook